Bir türlü akıllanmıyoruz

Emniyet yetkililerinin uyarılarına rağmen telefonla dolandırıcılığın önü alınamıyor. Son olarak Silivri’de bir işadamı 198 bin lira dolandırıldı, Dolandırıcılar Kahramanmaraş’ta parayı çekemeden yakalandı.

13 Kasım 2012 Salı 18:36
Bir türlü akıllanmıyoruz
banner502

Telefonla dolandırıcılık olaylarının önü alınamıyor. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün uyarılarına rağmen hemen hemen her gün birkaç telefonla dolandırıcılık olayı yaşanıyor. Bu olayın son örneği ise Silivri’den

 

Silivri’de isminin açıklanmasını istemeyen bir işadamını arayan kimliği belirsiz dolandırıcılar, kendilerini komiser olarak tanıtarak, “Kimlik bilgilerini ve banka hesabını terör örgütü ele geçirdi. Hesaplarını bir araya toplamamız lazım” diyerek verdikleri 2 ayrı hesaba önce para yatırmasını istediler. Bir bankanın şubesine giden İşadamı, dolandırıcılara inanarak, Kahramanmaraş’ta bulunan banka hesaplarına önce 100 bin TL, ardından da 98 bin TL para havale etti.

 

Dolandırıldığını anlayan işadamı Silivri Emniyetine koşarak geldi ve durumu anlattı. Silivri polisi, konuyu Kahramanmaraş Emniyeti ile paylaşmasının ardından, polis dolandırıcıları banka şubesinde parayı çekemeden kıskıvrak yakaladı.

Buna benzer olayı kaydetmeyi başaran Vitrinhaber muhabiri  ile dolandırıcı arasında geçen ilginç diyalog;

 

    Yorumlar

banner465
Hava Durumu
Tümü Anket
Sizce İstanbul depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sayfalar
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner479

banner514

banner425