Kategoriler

Silivri Haber Ajansı

İşyerini su bastı ! Kara kara düşünüyor

Silivri’de öğle saatlerinde aniden bastıran sağanak yağış, araç trafiğini olumsuz etkilerken birçok ev ve işyerine de su baskınlarına sebep oldu.

Silivri Yeni mahalle Varnalı caddesi üzerinde plastik ambalaj makinaları imalatı yapan işyeri de sağanak yağıştan en fazla etkilenen işletme oldu. İşyerinde bulunan tüm teçhizatın sular altına kaldığı işletme sahibi 10 gün sonra yurt dışına göndermeyi planladığı makinayı nasıl göndereceğini düşünüyor.

İşletme sahiplerinden Fikret Türker “Biz burada makine imalatı yapıyoruz. Yarım saatlik yağış sonrasında işyerimiz bu hale geldi.10 gün sonra Çek Cumhuriyeti’ne makine gönderecektik, şu vaziyette gönderemeyeceğiz. İşletmemizde hiçbir şeye elimizi süremiyoruz. Yağış esnasında çoluk çocuk geldik kurtarabildiğimizi kurtardık ancak büyük makinalar kaldı. Komple elektrik aksamımız gitmiş durumda, makinalarımız ne halde onu da bilemiyoruz. Hasarımızı tespit etmek 10 günümüzü bulacak. Nereyi aradıysak bayram ve Pazar dolayısıyla kapalı, elimiz kolumuz bağlı bekliyoruz” dedi.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Selimpaşa
Tarihi çeşme restore ediliyor
Gümüşyaka
Kaymakam Partal’ın mahalle ziyaretleri sürüyor
Adalet ve Kalkınma Partisi
Ak Parti'den Sürpriz bir aday adayı daha
EĞİTİM
HASGAL Uluslararası E-Twinning Projesine Katıldı
KÜLTÜR-SANAT
Volkan Yaran Ankara'da Silivri'yi temsil edecek
ASAYİŞ
"Drift" yapan sürücüye 5 bin lira ceza
GÜNDEM
Evinizin altından fay geçip geçmediğini bir tıkla öğrenin
GÜNDEM
Para Dedektifinin Konuğu TÜRAM Lisesiydi
Çerkezköy
Feci ölüm !
GÜNDEM
Donacağız