Kategoriler

Silivri Haber Ajansı

Silivri’ye Başkent Üniversitesi Müjdesi

Başkent Üniversitesi Kurucusu Prof.Dr. Mehmet Haberal ile bir araya gelen Başkan Işıklar, Başkent Üniversitesi’nin Silivri’ye Tarım ve Gıda Teknolojileri Fakültesi kurması konusunda görüş birliğine vardı.

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Başkent Üniversitesi Kurucu Rektörü, Dünya Organ Nakli Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Haberal’ı Ankara’da ziyaret etti. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Özel Kalem Müdürü Şükran Kütükçü ve Belediye Başkah Yardımcısı Emine Tarin’in de katıldığı ziyarette, Prof. Dr. Haberal’a Silivri’de kurmak istediği Tarım ve Yaşam Bilimleri Üniversitesi’ni anlatan Başkan Işıklar, tarım çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Gerçekleşen görüşmede Silivri’ye kurulacak üniversite hakkında görüş birliğine varıldı.

HABERAL: “BU ÜLKENİN VATANDAŞI OLARAK SİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Işıklar’ı ilgiyle dinleyen Prof.Dr. Mehmet Haberal: “Sizin yaptığınız çok doğru bir iş. Tarımla ilgili yaptığınız tüm çalışmalar için bir Türk vatandaşı olarak ben size teşekkür ediyorum” dedi. Gıda, Tarım ve Hayvancılığı Geliştirme Merkezi ile Tarım ve Gıda Teknolojileri Fakültesi kurulması konusunda ekiplerine talimat veren Haberal, bölgeyi incelemek üzere üniversiteden bir heyeti en kısa sürede Silivri’ye yönlendireceğini söyledi.

IŞIKLAR: “İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN”

Ziyaret ile ilgili değerlendirmede bulunan Başkan Işıklar, şunları söyledi: “Başkent Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve Kurucusu Prof.Dr. Mehmet Haberal ile Trakya’da kurulacak Gıda, Tarım ve Hayvancılığı Geliştirme Merkezi ile Başkent Üniversitesi’nin bir kampüsü olacak şekilde Tarım ve Gıda Teknolojileri Fakültesi’nin kuruluş çalışmaları konusunda görüş birliğine vardık. Kurulacak bu merkez sadece Silivri bölgesini değil, Kırklareli, Tekirdağ, Edirne, Balkan ile Rumeli bölgesine öncelik edecek kalkınma ve gelişme bölgesi haline getirecek. Teknolojisini ve birikimini bu bölgenin kalkınmasına öncelik edecek şekilde taşıyacak bir girişim fikir birliği oluşturduk. Başkent Üniversitesi’nin dünyaya yansımış başarıları, akademik kadrosu, birikimi, tecrübesi ve imkanlarının Silivri’nin jeopolitik, jeostratejik ve lojistik destekleriyle birleşince büyük bir sinerji çıkacağından hiç şüphemiz yok. Eğitim, bilişim ve ileri teknoloji alanlarıyla, lojistik fırsatlarıyla birçok sektörde istihdam kaynağı olacak Silivri, yakın gelecekte gıda sektöründe dışa bağımlılığı ortadan kaldıracak, beşinci endüstriyel devrimi hazırlayacak geleceğin İnsani Gelişim Merkezi haline gelecek. Türkiye’nin geleceğine yön verecek bu projenin Silivri’de başlayacak olmasından mutluluk duyuyorum. Buna vesile olan dünyaca tanınmış Organ Nakli Birliği Başkanı Sayın Mehmet Haberal’ın kurduğu Başkent Üniversitesi’nin gösterdiği başarının Silivri’ye ve bölgeye taşınması konusunda gösterdiği hassasiyete teşekkür ediyor, bu işbirliğinin ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Yorumlar

Daha Fazla Haber
EĞİTİM
Kitabını okuduysan benle de paylaşır mısın?
EĞİTİM
Kodlama Robotik Eğitimi Başlıyor!
3SAYFA
Şaşırtan olay! 20 gündür her gün bir tanesi ölüyor
GÜNDEM
TMSF'den satılık uçak !
Çorlu
Meteoroloji Genel Müdürlüğünün kuvvetli yağış uyarısının ardından Çorlu’da etkili olan yağmur trafik kazalarını da beraberinde getirdi. Çorlu çevre yolunda meydana gelen kazada takla atarak ters dönen otomobilin sürücüsü yaralandı.
EĞİTİM
Sömestr (yarıyıl) tatili ne zaman başlıyor?
EĞİTİM
Okullarda Güvenli Gıda Eğitimleri Devam Ediyor
BÖLGESEL
Güz Dönemi Gübreleme Çalışmaları Başladı
Cumhuriyet Halk Partisi
Suna Göçengil’den İnsan Hakları Günü mesajı
ASAYİŞ
16 yaşındaki çocuğa pitbull saldırısı kamerada