Kategoriler

Silivri Haber Ajansı

Orman köyleri tapularına kavuşuyor

AK Parti Silivri İlçe Başkanı Rıfat Kutlu, Danamandıra, Sayalar ve Çayırdere köylerini kapsayan "Tapusuz araziler" hakkında açıklamalarda bulundu.

“4706 sayılı kanuna eklenen maddelerle birlikte Silivri’mizin Danamandıra, Sayalar ve Çayırdere köylerini kapsayan "Tapusuz araziler" mevzusu çözüme kavuşmuş oldu” diyerek sözlerini sürdüren Kutlu “Ak Parti İktidarı 130 yıllık kronikleşmiş bir problemi daha çözüme kavuşturdu. 4706 sayılı kanuna eklenen maddelerle birlikte Silivri’mizin Danamandıra, Sayalar ve Çayırdere köylerini kapsayan "Tapusuz araziler" mevzusu çözüme kavuşmuş oldu.

“YASA MECLİSTEN GEÇTİ”

Köy içi yerleşim planları içerisinde kalan arazilerle birlikte, tarım ve orman vasfını kaybetmiş arazilerin de kullanıcılarına satışını sağlayacak ve artık tapulu hale getirecek yasa meclisten geçti. Fiyat tespit komisyonu çalışmalarını devam ettirmekte. 5 yıl faizsiz ve 10 taksit halinde ödeme kolaylığı ile birlikte Danamandıra, Sayalar ve Çayırdere’deki vatandaşlarımız artık Tapularına kavuşacaklar. Çatalca ilçe teşkilat binamızda 3 Silivri ve 5 Çatalca köy muhtarlarımızla birlikte Milletvekilimiz Tülay Kaynarca'nın başkanlığında sürece dair bilgilendirme toplantımızı gerçekleştirdik. Bu vesile ile başta Milletvekilimiz Tülay Kaynarca olmak üzere, Ak Parti 3.bölge Milletvekillerimize ve grubu bulunan diğer siyasi parti Milletvekillerine İlçemiz adına teşekkür ederim.”dedi.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
İstanbul
İBB Başkanı Mevlüt Uysal: İstanbul'da su fiyatlarında yüzde 15 indirim kararı aldık
BÖLGESEL
Işıklar Müftüleri Ağırladı
BÖLGESEL
Yeni Mahalle’ye 18 Bin 600 Ton Asfalt Döküldü
GÜNDEM
Cezaevinde rezalet! Darbeci yüzbaşı ile avukatı basıldı
Cumhuriyet Halk Partisi
Keleş "Düşünmek yetmez eylem gerek,eylem"
Beylikdüzü
Denetimlerde 22 tona el konuldu
Selimpaşa
Cuma ve Cumartesi gününe dikkat !
3SAYFA
Avcıoğlu ailesinin Anne acısı
Selimpaşa
Tarihi çeşme restore ediliyor
Gümüşyaka
Kaymakam Partal’ın mahalle ziyaretleri sürüyor