Kategoriler

Silivri Haber Ajansı

Bir canı daha kurtardılar

Silivri’nin Küçük Sinekli mahallesinde defineciler tarafından kazılan yaklaşık 20 metrelik çukura düşen dana Silivri İtfaiyesinin çalışması sonucu kurtarıldı.

Olay, dün gece 20.00 sıralarında Silivri’nin Küçük Sinekli mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre Arif Sürekçi, ait meradan dönen hayvanlarının birinin eksik olduğunu gördü. Komşuları ile birlikte merada arama yapan Sürekçi, dananın bir çukurun içine düştüğünü tespit etti.

Durum Silivri İtfaiyesine bildirilmesinin ardından olay yerine giden ekipler, yaklaşık 20 metre olan kuyuya düşen danayı çıkarmak için yaklaşık 3 saat süren titiz bir çalışma sergiledi.

Kuyuda hareketsiz duran dananın zehirli gazlardan etkilenmemesi için kuyuya oksijen tüpü salan ekip üyelerinden biri beline ip bağlayarak aşağı indi. En uygun ve hayvana zarar vermeyecek biçimde kurtarma aparatları bağlanmasının ardından vinç yardımıyla talihsiz hayvan yukarı çekilerek sahibine teslim edildi.

Duruma tepki gösteren Arif Sürekçi” Hayvanlarımızı ahıra getirdiğimizde bir tanesinin eksik olduğunu gördük, aramaya başladık, bu definecilerin kazmış olduğu çukura düştüğünü tespit ettik. Silivri İtfaiye ekipleri sağ olsunlar gelip hayvanımızı kurtardılar. Toprağın üstündeki parayı aramak yerine kolaya kaçıp altında arama çalışıyorlar, bizler 1’i 2 yapmanın derdine düşmüşüz. Bu hayal peşinde koşan insanların yüzünden mağdur oluyoruz. Bu tip insanlara karşı önlemlerin alınmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
GÜNDEM
Bilgi yarışmasını Silivri kazandı
TEKNOLOJİ
Dikkat! Hava karardığında Whatsapp artık...
GÜNDEM
Sanayi Bakan Yardımcısı Silivri SİAD’ın konuğu oldu
İstanbul
İstanbul Barosunda seçim sonuçları belli oldu
GÜNDEM
Bora Balcıoğlu, gazeteciler gününü kutladı
Çorlu
363 ve 364 no'lu kardeşler babalarına kavuştu
Çatalca
Tırdan külçe alüminyum gasp eden sahte polisler adliyeye sevk edildi
İstanbul
Yarın bu yollara dikkat |Trafiğe kapatılacak
Trakya
Kapıkule'de ‘çile' kuyruğu 13 kilometre
EĞİTİM
İlber Ortaylı Mektebim öğrencileri ile buluştu