banner1503

Suç belli, suçlu serbest

Silivri’de faaliyet gösteren ÖZSÜT 2016 yılının Aralık ayında işletmesinde gerçekleşen hırsızlık olayı ile sarsıldı.

Suç belli, suçlu serbest

İşletmeci Yaşar Dülgeroğlu gerçekleşen hırsızlık olayı ile alakalı sosyal medya üzerinden gerçekleştirdiği açıklama ile adeta isyan etti. Hırsızların eşgallerinin ve kimler olduğunun bilindiğini, kamera kayıtlarına kadar ellerinde delillerinin olduğunu ve şahısların polis tarafından da yakalandığını belirten Dülgeroğlu, hırsızlık yapan şahısların 9 suçtan sabıkalarının olmasına rağmen, ellerindeki kanıtların da belirleyici ve suçu aydınlatıcı deliller olduğunu polise vermelerine rağmen savcılık tarafından şahısların serbest bırakılmasına isyan etti.

Yaşar Dülgeroğlu'nun sosyal medya paylaşımı şu şekilde:

“Arkadaşlar 26 /12 /2016 gecesi silivri özsüte kameralarımız tarafından görülen eşkâlleri ve kimlikleri tespit edilen biri eski çalışanımız Y.B. diğeri Ö.G. isimli şahıslar kapıyı levye ile kopararak girmişler ve kasamızdan para ve laptopu alarak kaçmışlardır.
Polis çağırıp tutanak tutturduk. Kamera kayıtlarını teslim ettik eşgallerini polis belirledi .Bu şahısların silivride birçok esnafa hırsızlık zararı verdıği anlaşıldı.Ayrıca farklı kötü alışkanlıklarıda oldukları emniyet kayıtlarından belirlenmiş.

Polisimiz dikkatlı ve titiz bir çalışma sonrasında bunları yakalayıp işlediği 9 ayrı suçuda belirleyip adalet önüne çıkarttı.Onlara bir esnaf olarak teşekkür ediyorum.Bizde bu takibata zarar vermemek ve sonuca çabuk ulaşılması amacıyla suskun kaldık.Kısa sürede yakalanmalarınada sevinerek silivri polisine inancımız birkez daha arttı .
Fakat bukadar delil ve şikayet varken zarara maddi manevi uğramış insan varken, çalınan emek varken 9 ayrı suç dosyası olan hırsızlar savcılık tarafından serbest bırakılmışlar.
Bu adalet sistemini bilen biri bize anlatabilirmi.Burada kim korunmuştur mağdurmu suçlumu.Tekrar git hırsızlığa devam et sen demek oluyor. Sayın savcımızın bu serbest bırakma olayını neye dayandırdığını bilmek istiyorum...ADALET nerede..Gelde isyan etme."

gazetesilivri.com

YORUM EKLE
YORUMLAR
Seyhan küçük
Seyhan küçük - 1 yıl Önce

Siz işe alırken sabıka kaydına bakmadınız mı diye de size sorarlar eski çalışanınızı

silivrili
silivrili - 1 yıl Önce

maalesef kanunlarımız böyle ve düzeltilmiyor adeta suçluyu koruyor,yakalansalar bile çok az yatıp çıkıyor veya tutuksuz yargılama denip salınıyor,bundan cesaret eden suçlularda can yakmaya devam ediyor.

SIRADAKİ HABER

banner2253

banner948

banner2337

banner2166

banner1875