banner2765

Ağaç kesim konusu Bakanlıkta

Ak Parti Silivri Belediyesi Meclis Gurubu, eski beyaz saray düğün salonunun boş alanında bulunan ağaçların kesilmesi konusunu, Devletin ilgili diğer üst birimlerine aktararak, yanlış bir uygulama olup olmadığının araştırılmasını talep etti.

Ağaç kesim konusu Bakanlıkta

 

 

 

Orman Bakanlığı, İstanbul Valiliği, İ.B.B. İstanbul 1 Numaralı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü ve İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü’ne verilen dilekçenin içeriği;

 

 ORMAN BAKANLIĞI’NA

 ANKARA 

 

“Silivri İlçesi, Piri Mehmet Paşa Mahallesi, 20 L- III pafta, 45 Ada 1 parsel üzerinde bulunan 7 adet akasya ve akçaağaç ağaçları Silivri Belediye Başkanlığı ekipleri tarafından kesilmiştir. 

Konu ile ilgili yerel ve Ulusal basında haberlerin oluşması sonrasında Silivri Belediyesi resmi internet sitesinde yapılan açıklamanın muhteviyatı incelendiğinde ağaç kesimlerinin ilgili kurumlara bilgi verilmeden ve izin alınmadan yapıldığı anlaşılmaktadır.                

Bu konunun araştırılarak gerekli işlemin yapılmasını saygılarımızla arz ederiz.”  

 

            Ak Parti Silivri İlçe Başkanı Metin KARAKAŞ; Toplumumuzun ortak değerlerinden olan, Yeşil alanlarımızı, ağaçlarımızı korumak bir vatandaşlık görevidir. Silivrili hemşerilerimiz tarafından büyük bir üzüntü ile karşılanan bu konuda, Silivri Belediyesinin yapmış olduğu ağaç katliamına karşı çıkmak amacı ile konunun sonuna kadar takipçisi olacaklarını belirterek; ‘’Teknik imkanlar gözetilmeden, tüm proje ihtimalleri denenmeden ve üstelik konu ile ilgili hiçbir resmi kurumdan izin alınmadan, bu tarz bilinçsizce yapılan ağaç kesimlerine hiçbir zaman göz yumacağız.’’ dedi.

YORUM EKLE

banner2250

banner2762

banner2588