banner1503

Danamandıra için ÇED süreci sonuçlandı

Danamandıra Mahallesi’nde Akçansa Çimento tarafından yapılması planlanan maden sahası projesi için ÇED süreci tamamlandı.

Danamandıra için ÇED süreci sonuçlandı
Danamandıra Mahallesi’nde Akçansa Çimento tarafından yapılması planlanan maden sahası projesi için ÇED süreci tamamlandı. Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı tarafından proje, Çevresel Etki Değerlendirmesi’nde olumlu bulundu.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından raporla ilgili yapılan resmi açıklama şu şekilde:
“İSTANBUL ili SILIVRI, ilcesi DANAMANDIRA MAHALLESİ, F20A3 VE F20B4, 20062618 SİCİL NUMARALI MADEN SAHASI mevkiindeki AKÇANSA ÇİMENTO SAN. VE TİC. A.Ş. tarafından yapılması planlanan KALKER MADENİ SAHASI VE KIRMA ELEME TESİSİ KAPASİTE ARTIŞI projesi ile ilgili olarak Bakanlığımıza sunulan ÇED Raporu İnceleme Değerlendirme Komisyonu tarafından incelenmiş ve değerlendirilmiştir. Proje ile ilgili olarak ÇED Yönetmeliğinin 14. maddesi gereğince Bakanlığımızca “Çevresel Etki Değerlendirmesi Olumlu” Kararı verilmiş olup; İSTANBUL Valiliği(Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü) tarafından kararın halka duyurulması gerekmektedir. Ayrıca, söz konusu projeye ait Nihai ÇED Raporu ve eklerinde belirtilen hususlar ile 2872 sayılı Çevre Kanununa istinaden yürürlüğe giren yönetmeliklerin ilgili hükümlerine uyulması, mer’i mevzuat uyarınca ilgili kurum/kuruluşlardan gerekli izinlerin alınması ve ÇED Yönetmeliği gereğince yatırımın başlangıç, inşaat dönemine ilişkin izleme raporlarının Bakanlığımıza, projede yapılacak Yönetmeliğe tabi değişikliklerin de İSTANBUL Valiliklerine (Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü) iletilmesi gerekmektedir. İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.”
 
Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2016, 19:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2250

banner948

banner2337

banner2166

banner1875