banner2765

Dev Kaya Parçaları, Puzzle Gibi Döşendi

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın 2010 yılında verdiği söz kapsamında Silivri dalgakıranındaki 2. etap ana mendirek iç ve dış onarımı çalışmalarında son aşamaya gelindi. Yaklaşık 1 trilyona mal olan çalışmalar kapsamında 2. etapta yaklaşık 15 bin ton kaya parçaları, bir puzzle gibi dalgakırana döşendi.

Dev Kaya Parçaları, Puzzle Gibi Döşendi

 

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, 25 Ağustos 2010 Çarşamba günü AK Parti Silivri İlçe Teşkilatı’nı ziyaret etti. Dönemin Silivri Kaymakamı A. Mesut Demirkol, AK Parti İlçe Başkanı Metin Karakaş, yönetim kurulu üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri ve  partililer tarafından karşılanan Bakan Binali Yıldırım'a Silivri Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Muharrem Eren, Şoförler Odası Başkanı Zafer Aşkın, Silivri Birlik Başkanı Emin Uysal, sorunlarını içeren birer dosya verdi. Teşkilatta partililer ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile görüşen Bakan Yıldırım, referandum kapsamında gerçekleştirdiği sahil ziyaretinde balıkçılarla da görüştü. AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş ile birlikte balıkçıların isteklerini dinleyen Bakan Binali Yıldırım, dalgakıranda bakım ve onarım yapılması talebi karşısında ilgili daire başkanlığına talimat verdi. Bakan Yıldırım’ın verdiği talimat üzerine Ulaştırma Bakanlığı İstanbul Bölge Müdürlüğü tarafından hazırlanan ihale dosyası kapsamında dalgakıranın 1. etap bakım ve onarımı, yıl başında gerçekleştirildi.

 

2. ETAP ÇALIŞMALARININ BAYRAMA KADAR TAMAMLANMASI HEDEFLENİYOR

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın 2010 yılında verdiği söz kapsamında Silivri dalgakıranındaki 2. etap ana mendirek iç ve dış onarımı çalışmaları da, 25 Eylül 2011 Pazar günü başladı. Ana mendireğin dışında başlayan çalışmalar tamamlanma aşamasına geldi. 2. etaptaki çalışmalar kapsamında yaklaşık 15 bin ton kaya parçaları, bir puzzle gibi dalgakırana döşendi.

Ulaştırma Bakanlığı Kara Ulaştırma İstanbul Bölge Müdürlüğü tarafında gerçekleştirilen ihale kapsamında süren çalışmalar, bakanlık kontrolörünün nezaretinde gerçekleştiriliyor. Yaklaşık 1 trilyona mal olan çalışmaların Kurban Bayramı’na kadar tamamlanması hedefleniyor.

Çalışmalar kapsamında balıkçı lokantalarının arkasındaki menfezin sağ ve sol kısmı ile dalgakıranın ön kısmındaki bir alanda da taş döşemesi yapılacak.

 

DURMAK YOK, HİZMETE DEVAM

Verdikleri her sözü hizmete dönüştürdüklerini belirten AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve Ulaştırma Bakanlığı yetkililerine teşekkür etti. AK Parti’nin her kademesinde sözün icraat anlamı taşıdığını belirten Karakaş, “Sayın Bakanımız, balıkçı kardeşlerimizin talebini karşılama sözü verdi. Bakanımız Silivri’den ayrılırken bakanlık bürokratları da Silivri’ye doğru hareket etti. Bakanımızın verdiği söz kapsamında ilk etap çalışmaları yılbaşında tamamlandı. Şimdi 2. etap çalışmalarında son aşamaya gelindi, Kurban Bayramı’na tamamlanması hedefleniyor. Bakanlığımızın bir kontrolörü de gece gündüz, hafta sonu demeden çalışmaların başında bulunuyor. Büyük düşünen sorumlu bir ekip olarak Silivri’de hizmete devam ediyoruz” dedi.

YORUM EKLE

banner2251

banner2758

banner2588