banner2564

Erasmus Plus projesi kapsamında Silivri’yi ziyaret ettiler

Polonya, İtalya, Yunanistan’da eğitim gören öğrenciler Erasmus Plus projesi kapsamında Silivri’ye geldi. Yabancı öğrencilere, Galatasaray Lisesi Permakültür Kulübü üyesi öğrenciler eşlik etti. Öğrenciler “iklim değişikliği ve bunun yarattığı neticeler” konusunda Permakültür Eğitmeni Melike Müezzinoğlu’ndan bilgi aldılar.

Erasmus Plus projesi kapsamında Silivri’yi ziyaret ettiler

Geçtiğimiz günlerde Erasmus Plus projesi kapsamında Galatasaray Lisesi Permakültür Kulübü üyesi öğrencilerle birlikte Silivri’ye gelen Polonya, İtalya, Yunanistan’da eğitim gören 10.sınıf öğrencileri, Permakültür Eğitmeni Melike Müezzinoğlu’na ait çiftlikle “iklim değişikliği ve bunun yarattığı neticeleri” hakkında detaylı bilgi aldılar.

Program sonunda açıklama yapan Melike Müezzinoğlu “Projenin amacı iklim değişikliği ve bunun yarattığı neticeler. Bu kapsamda oldukça geniş bir alana ilgi duyuyorlar. İçerisinde, toprağın verimsizleşmesi; yerinden edilen insanlar, göçmen sorunları; biyolojik çeşitliliğin kaybı, eko sistemler; sürdürülebilir tarım yöntemleri ve permakültür var. Erasmus Plus grup çalışmasına Malva Permakültür Çiftliği olarak desteğimizin ilk ayağında, Galatasaray lisesi kampüsünde bir sunum gerçekleştirdik. Kurumsal üyesi olduğumuz, Uluslararası Botanik Bahçeleri Birliği'nin eğitim desteği ile 'iklim değişikliği ve bitkiler', konulu sunumun ardından, eko sistemler, gıda zincirleri, iklim değişikliğinde sürdürülebilir tarım yöntemleri üzerine bilgi aktarımı ve paylaşımlarda bulunduk. Burada da uygulamalı Permakültür çiftliğinde bunu yerinde görme ve bire-bir deneyimleme fırsatına sahipler. Buradan ürünleri tadabiliyorlar, dokunabiliyorlar, burada yetişen tıbbi bitkilerden, arkadaşlarımızın yaptığı ürünleri görebiliyorlar. Bunun bir sistem halinde sürdürülebilir olduğunu ve doğaya dost üretim yöntemlerinin, insana dost tüketim yöntemlerinin bir zincir halinde olduğunu görebiliyorlar. Bu ziyaretlerin daha da yayılmasını, genç nesillerimize biyo çeşitliliği öğretme görevimizi devam etmeyi hedefliyoruz “dedi.

Programa Silivri İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kemal Benli, Ekmek Üreticileri Federasyonu Trakya bölge Başkanı Ferhat Yılmaz ve yardımcısı Zafer Erik te katıldı.

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2018, 20:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2575

banner2576

banner2577

banner2578

banner2579

banner2580

banner2582

banner2583

banner2584

banner2585

banner2565

banner2566

banner2567

banner2568

banner2569

banner2570

banner2571

banner2572

banner2573

banner2574