banner2765

Satranç Oyun Grubunu Yakmak İstediler

Silivri Belediyesi tarafından Boşnak Bahçe Mevkii yürüyüş parkuruna yerleştirilen Satranç Oyun Grubu, kimliği belirsiz şahıslar tarafından yakılmak istendi. Silivri Belediyesi Engelli Cafe de bulunan çocuk oyun grubu da yine kimliği belirsiz kişilerin saldırısına uğradı.

Satranç Oyun Grubunu Yakmak İstediler

 

Silivri Belediyesi tarafından 2011 yatırım programı kapsamında gerçekleştirilen Boşnak Bahçe Mevkii düzenleme çalışmaları kapsamında, bölgeye yerleştirilen satranç oyun grubu kimliği belirsiz kişiler tarafından yakılmak istendi. Gerçekleştirilen düzenleme çalışmalarının ardından Silivrililer tarafından beğeni toplayan, trafiğe kapalı yürüyüş yolu, satrançseverlerin de uğrak mekânlarından biri haline gelmişti. Dev satranç taşlarının alanda bulunmaması, bölgede ateş yakarak oyun grubunun bulunduğu alanı yakmaya kalkışan şahısların uğrattığı zararın tesellisi oldu. Hizmet için yapılan yatırıma bilinçsizce zarar verilmesini eleştiren vatandaşlar; “Bu hareket, her şeyden önce kişinin kendisine olan saygısını gösterir. Oyun alanlarını yakmak kimseye bir şey kazandırmaz. Birkaç kendini bilmezin sorumsuz davranışlarını bu ilçede yaşayan insanlar ödüyor. Bu büyük bir saygısızlıktır” dediler.

 

ÇOCUK OYUN GRUBUNUN DEMİRLERİNİ KIRDILAR

Silivri Belediyesi Engelli Cafe’nin bahçesinde yer alan çocuk oyun grubu da benzer bir saldırıya uğradı. Gece yarısı cafenin bahçesine girdiği tahmin edilen kimliği belirsiz kişiler, oyun grubunun bağlantı demirlerini kırarak, oyun aletlerine zarar verdi. Engelli Cafe’nin elektrik panosunu da kıran kişilerin saldırılarını haince bulduğunu söyleyen Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar; “Hizmetleri engelleyebilmek için yapılan haince saldırılara karşılık, aynı kararlılıkla hizmet vermeye devam edeceğiz” dedi.

 

YORUM EKLE

banner2251

banner2759

banner2588