banner728

Tokatlılardan ‘birlik” mesajı
banner562

Silivri’de yaşayan Tokatlıların “Geleneksel Pazar Kahvaltılarından” bu ay, birlik-beraberlik mesajları çıktı. Türkiye’nin 81 ilinden insanların yaşadığı Silivri’de, 20 binlik nüfusuyla “birinci” olan Tokatlılar, bundan böyle birlik olacaklar ve etkin bir şekilde seslerini duyuracaklar.

Silivri Tokatlılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin başlattığı ve her ay düzenlenen “Geleneksel Pazar Kahvaltılarının” altıncısı, Tokat-Sulusaray –Tekkeyeni Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından dernek merkezinde gerçekleşti. Tokatlı dernek başkanlarının, “kanaat önderlerinin” ve çok sayıda Tokatlının katıldığı kahvaltıda konuşmacılar, birlikten güç doğacağını vurguladılar. Silivri Tokatlılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Etem Kalmış, bugüne kadar hep ‘dağınık’ bir görüntü veren Silivrili Tokatlıların, güçlerinin farkında olmadıkları belirterek, “Birlik ve beraberlik içinde olursak, çok daha etkin bir şekilde sesimizi duyurabiliriz” dedi. Kahvaltıyı üstenen Tokat -Sulusaray –Tekkeyeni Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Murat Güler de, “Her ay düzenlenen ve geleneksel hale gelen Pazar kahvaltılarımız, derlenip toparlanmamıza yardımcı olacaktır. Kahvaltıların devam etmesini ve birlik-beraberlik içinde olmamızı diliyorum” diye konuştu.

Geleneksel Pazar Kahvaltısına Silivri Tokatlılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Etem Kalmış,  Tokat -Sulusaray –Tekkeyeni Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Murat Güler, Tokat – Artova – Deveci Karkın Köyü Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Halit Kızılateş, Tokat – Sulusaray – Buğdaylı Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Hayreddin Yılmaz, Tokat – Yeşilyurt – Kuşçu Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ömer Geçit, Silivri Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi Şenel Yıldırım, Tokat – Sulusaray – Ballıkaya Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Dursun Ankara, Tokatlı gazeteci Salih Kepenek katıldı.

Silivrili Tokatlılar, kahvaltıdan sonra dernek önünde topluca fotoğraf çektirdiler.

 
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner731

banner742

banner734

banner723

banner724

banner592

banner596