banner2816

Türkiye'de bir ilk Silivri'de yapılacak

Silivri Belediye Başkanı Işıklar, balıkçıların sorunlarını çözmek için önemli adımlar atmaya başladı.

Türkiye'de bir ilk Silivri'de yapılacak
banner2818

İlçenin en önemli sorunlarına çözümler üreten Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, balık, balıkçılar ve sektörün sorunlarına çözüm bulmaya ilişkin önemli bir girişimde bulundu.

Bölgede ilkleri gerçekleştiren Silivri Belediyesi, 45 kilometrelik sahil şeridi, 2 balıkçı limanı bulunan Silivri’de, balıkçıların sorunlarını çözmeye ilişkin önemli bir çalışmaya imza attı. Su Ürünleri Merkez Araştırma Enstitüsü (SUMAE) ile önemli bir işbirliği başlatan Başkan Işıklar, 02 Ekim 2010 Cumartesi Günü, Klassis Resort Otel’de gerçekleşecek panele ev sahipliği yapacak.

IŞIKLAR: “TÜRKİYE’DE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ”

Silivri’de balıkçıların sorunlarının çözümü için harekete geçildiğini belirten Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar; “Öncelikle lokal bir çalışma olarak düşündüğümüz bir panelin, sürecin daha da gelişerek ve büyüyerek Marmara Denizi balıkçılığı eksenine oturtulması, Türkiye’de ilk kez bir yerel yönetimin balıkçılık alanında bilimsel bir süreci başlatması açısından da bizleri oldukça mutlu etmiştir. Sektörün ve balık popülasyonunun tehlike altında olduğu bu dönemde, bilimsel çalışmaların kamuoyuyla paylaşabilme olanaklarının sınırlı olduğu ülkemizde, böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmak ve bölgemiz balıkçılarının gelişmesine ve özellikle istihdamı arttırmaya yönelik çalışmalarımızla örtüşmesi de bizleri ayrıca memnun eden bir durumdur. Bu bağlamda gerçekleşecek olan panelin farkındalık yaratıp, amacına ulaşmasını diliyorum. Bölgedeki tüm balıkçılarımızı, kendi düşünce ve önerilerini paylaşmak üzere panelimize bekliyoruz” dedi.

03 EKİM’DE OLTANI KAPTA GEL

Silivri Belediyesi, Silivrili balıkçıların da desteğiyle 03 Ekim 2010 Pazar Günü, Dalgakıran Mevkiinde Olta Balıkçılığı etkinliği gerçekleştirecek. Ödüllü Balık Tutma Yarışmasının gerçekleşeceği program kapsamında tüm katılımcılara ücretsiz balık ekmek ikramında bulunulacak

 

ÖDÜLLÜ BALIK TUTMA YARIŞMASINA BURADAN ONLİNE MÜRACAAT YAPABİLİRSİNİZ

 

YORUM EKLE

banner2768

banner2252

banner2588