banner1503
banner2410
banner2221

Dünya Sinema, Dizi ve Reklam Sektörünün Kalbi Midwood’da Atacak
banner2253
Büyükçekmece’de yükselecek olan Midwood projesinin temel atma töreni dualarla gerçekleştirildi. Butona, Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Midwood A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet San, Midwood A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Emin Günal, Yeditepe Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Yusuf Akgül, Bilfen Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Öztürk ve TBMM Başkan Vekili Akif Hamza Çebi bastı. Avrupa’nın en büyüğü ve en farklısı aynı zamanda Dünya sineması için de büyük bir imza olan inşaatın temeli atıldı.İstanbul Midwood Film Stüdyo Kompleksi’nin temel atma törenine katılan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Midwood Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet San ve Midwood İcra Kurulu Başkanı Emin Günal yaptıkları konuşmalarla dünya projesi hakkında bilgiler verdi.
5 yıl süren çok titiz ve detaylı çalışmalar neticesindeortaya çıkan, dünya sinema, dizi ve reklam sektörünün kalbininatacağı,Hollywood ve Bollywood’un tam ortasındaki Midwood,Avrupa’nın en büyük film platosu ve dünyanın en önemlileri arasında olma özelliği taşıyor.825 milyon lira yatırımla 505 dönümlük arazide konuşlanacak olan dev kompleks; 21 ayrıstüdyo, 17 açık set alanı, 18 imalat atölyesi ve çekim için ihtiyaç duyulan tüm ekip, ekipman ve servisleri ile sinema, dizi ve reklam çekimlerine eşsiz ortamlar sunacak.
Sinema sektörünün cazibe merkezlerinden biri haline gelecek olan Midwood’un stüdyolarını gezmeye gittiğinizde aynı zamanda müzelerin, sinema salonlarının, sergi ve söyleşi alanlarının bulunduğu kültür üniteleri; dünyaca ünlü sanatçıların ve misafirlerin konaklayacağı 5 yıldız ve ötesi hizmet veren konaklama tesisleri, anaokulundan üniversiteye kadar bir eğitim vadisi, çok amaçlı açık alan etkinlikleri, tematik eğlence parklarının ve yeme-içme ünitelerinin bulunduğu sosyal alanlar, dini tesisler, açık film platosu, ofisler, 2 helikopter pisti ve tek motorlu uçakların inip kalkabileceği bir pistinde yer aldığı dev bir kompleks ile karşılaşacaksınız.
Açıldığı ilk yıl 1 milyon kişiyi ağırlamayı hedefleyen Midwood, sinema sektöründen eğitime kadar birçok iş koluna ivme kazandırarak Türkiye’ye döviz girdisi sağlayacak ve turizm çeşitliliğini arttıracaktır.
 
Büyükçekmece Dünyanın İmge Merkezi Olacak
Midwood İstanbul Film Stüdyo Kompleksi’nin açılış töreninde konuşan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Büyükçekmece’nin bundan böyle dünyanın imge merkezlerinden biri olacağını söyledi: ‘Avrupa’nın en büyüğü, dünyanın da en büyükleri arasında olacak dev bir sinema merkezi kuruyoruz.  Bu sinema merkezi, Türk dizilerinin ve filmlerinin dünyaya pazarlandığı bir dönemde sektöre büyük bir güç kazandıracak. Ayrıca yurtdışından sadece çekim için Türkiye’ye gelecek prodüksiyon şirketleriyle yeni bir ekonomi yaratacak, döviz girdisi sağlayacak. Öte yandan dünya algı yönetimi savaşında, Türkiye ilk kez “ev sahibi” olmanın avantajını yaşayacak. Midwood’un Stüdyo ve setleri aynı anda 50 farklı yerde çekim yapabilecek kapasiteye sahip. Yalnız çekimlerde 7500 kişinin istihdam edilmesi demek. Yan hizmetleri düşündüğümüz zaman bu kapasite 12.500 kişiye çıkıyor.
 
Midwood hayal ötesi bir proje
Meslek hayatıma farklı bir yön vermemin sebebi belki de müzik organizasyonunda ve menajerlik konusunda misyonumu tamamladığımı düşünmemdir’’ diyen Midwood A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet San şöyle konuştu: ‘’Uzun zamandır çok düşündüğüm ve çok istediğim büyük bir dünya projesi vardı.5 sene önce adını Midwood İstanbul Film Stüdyo’su olarak belirlediğim, Bollywood ve Hollywood’un “orta” noktasında, dünyanın merkezi İstanbul’da hayal ötesi bir projenin startını verdim. Mümkünolduğuncasessizilerlemeyeçalıştığımbuiştetümsorunlaraçözümlerararkenmuhteşemortaklarbuldum.Hepberabermükemmelnoktayagetirdikveartıkprojeyihayatageçiriyoruz.Ülkemizinmarkadeğerinebüyükkatkısağlayacakveartıkdünyanın film endüstrisinintümoyunkurucularınınbuluşacağıortaknoktayakavuşmamızaaylarkaldı.’’
 
825 milyon liralık yatırım
Midwood A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Emin Günal ise ‘’Midwood, yerel ölçekte Büyükçekmece, ulusal ölçekte İstanbul, dünya ölçeğinde ise Türkiye ile birlikte anılacak’’ dedi. Günal sözlerine şöyle devam etti: ‘’Dünya sinema, dizi ve reklam sektörünün kalbi bundan böyle Midwood’da atacak. Beşyıllıkönçalışmalarımızlabuiddialısözlerinaltınıdoldurmayaçalıştık.Midwood İstanbul Film Stüdyo Kompleksi, 825 milyon liralık öz kaynak yatırımıyla,şu an içinde bulunduğumuz 505 dönümlük bu arazi üzerinde konuşlanacak. Türk sinemasında çok güçlü bir Yeşilçam geleneği vardır. Yeşilcam’ın tarihi, bir bakıma imkansızlıklar içinde çekilen birbirinden başarılı filmlerin tarihidir. Elbette bu başarı hikayesi, vizyon sahibi yönetmenler, büyük oyuncular ve yapımcılar ile gerçekleşti. İmkansızlıklar içinde büyüyen Türk sineması arkasına Midwood gibi bir dünya markasına aldığında kim bilir hangi yeni başarı hikayeleri yazılacak. Hep birlikte izleyeceğiz.
TBMM Başkan Vekili Akif Hamza Çebi törende yaptığı konuşmada, “Cumhuriyet sanat demektir en büyük modernleşme hareketidir.” Dedi. Çebi sözlerini şöyle sürdürdü, “ Midwood sanat alanında da sinema alanında da Türkiye’yi sayılı ülkeler arasına sokacak çok önemli bir projedir. Dünya kenti olmak için sadece nüfus, tarihsel geçmiş, ulaşım ve iletişim altyapısı, kentsel altyapı yetmez. Dünya kenti olmak için sanatsal alt yapının da olması gerekir. İşte Midwood bu sanatsal altyapıda çok büyük görev üstlenecek.” dedi.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner2424

banner2425

banner2426

banner2427

banner2428

banner2429

banner2430

banner2431

banner2411

banner2412

banner2413

banner2414

banner2415

banner2416

banner2417

banner2418

banner2419

banner2420

banner2421

banner2422

banner2423