banner2765

İngilizce Dili Kullanma Kabiliyeti İçin Bol Bol Pratik

İngilizce bir kelime çok farklı anlamlarda kullanılabilir.

İngilizce Dili Kullanma Kabiliyeti İçin Bol Bol Pratik

İngilizce bir kelime çok farklı anlamlarda kullanılabilir. Bu dilimizde de olan mecaz anlamlar gibi düşünülebilir. İyi bir İngilizceye sahip olmak isteyenler bu alanda çok fazla pratikler yaparak konuşma alanında bu farklılıkları aşarak kendilerini geliştirebilirler. Bu nedenle çeviriler yaparken moda mod kelime tercümesi ile cümleleri anlamlandırmaya çalışmak her zaman doğru sonuçlar ortaya çıkarmayabilir. Pratik yaparken sözlük kullanımı çok önemlidir. Bu nedenle gardını indirmek ingilizce anlamı gibi araştırmalar yaparken dowbload the guard şeklinde sonuçlar bulabilirsiniz. Türkçeden İngilizceye çevirirken genellikle çok karışıklık olmaz. Ancak İngilizceden Türkçeye çeviriler yaparken farklı anlamlar ortaya çıkabilir. Bu nedenle karşınıza çıkan cümleyi çevirirken bazı kriterlere dikkat etmeniz büyük önem taşıyacaktır. Cümleyi hızlıca okumanız gereklidir. Bu özne, yüklem ve nesneleri parçalayabilmek adına yapılır. Türkçeye çeviri yapılırken dilimiz kurallarına göre özne tümce ve yüklem şeklinde çeviriler hazırlanır. Özne belirlenirken virgülle ayrılan alt cümleciğe kadar olan kısma kadar ayırma işlemi yapılabilir. Alt cümleye rastladığınızda ise çeviri sağdan sola doğru yapabilirsiniz. Yan cümle olmayan cümlelerde ise soldan sağa doğru çeviriler yapılır. Çeviri yaptığınız alanda konu bütünlüğü sağlamak amacı ile kelimeleri anlamlandırırken çok dikkat etmek gereklidir.  İngilizce bir kelimenin onlarca Türkçe karşılığı olabilir. Bunlar arasından konu bütünlüğüne bağlı kalarak en uygunu kullanılır. Çevirilerdeki son kısım yüklem olacaktır. Yüklem ve cümle içerisindeki tüm parçaların birbiri ile uyumlu olmasına da dikkat etmek önemlidir. 

Pratiklerinizi bıkmadan, usanmadan sürdürdüğünüzde tüm bu işlemleri birkaç saniyede yapabildiğinizi fark edeceksiniz. Ancak dil yaşayan bir öğedir. Ve iyi bir konuşma seviyesi elde edebilmek için süreklilik gereklidir. Dili öğrendim bitti, şeklinde bir sonuç asla oluşmayacağı için öğreneceğiniz şeyler sürekli olabilir. Bu nedenle pratik çalışmalarınızı farklı kalıplarda sürekli olarak devam ettirmek önemlidir. Bu alanda die türkçe anlamı ilk bakışta ölmek olarak değerlendirilebilir. Ancak solmak, göçmek, sıkılmaz, sona ermek gibi farklı anlamlarda da kullanılabilir. Bu nedenle çeviriler yaparken tüm bu anlamları göz önünde bulundurmak önemlidir. Sıkıldığını ifade anlamında çok sıkıldım, şeklindeki bir cümleyi çok öldüm şeklinde tercüme etmek yanlış olacaktır. Dil eğitimi hangi mesleğe sahip olursan olsun, bireyler için çok değerlidir. Bu nedenle pratik alanında her fırsatı çok iyi bir şekilde değerlendirmek gereklidir.  Esasından İngilizce öğrenilmesi çok zevkli bir dildir. Bunun pratik alanında karşınıza çıkan her şeyi okumanı tavsiye edilebilir. Kitap arkalarını, dünya klasiklerini, internet sitelerini aklınıza gelebilecek her şeyi okuyarak daha fazla kelime kalıpları ile karşılaşmış olacaksınız. Okurken, dinlerken, izlerken öğrendiğiniz her yeni kelimeyi mutlaka not almalısınız. Bunun için bir sözlük ve not defteri taşımak faydalı olabilir. Öğrendiğiniz her yeni kelimeyi cümle içerisinde nasıl kullanıldığını da öğrenmek, kelimeyi pratik anlamında kendinize mal etmek anlamında önemlidir. Tüm bunların yanında dil eğitiminde özgüven sahibi olmak için insanlarla iletişime geçmelisiniz. Birebir cümleyi tatbik etmek dili kullanma kabiliyeti elde etmenize imkan verecektir.

İngilizce yayın yapan programları takip etmek, youtube kanallarına abone olmakta, her an elinizin altında yeni kaynaklar olmasını sağlayacaktır. İngilizce eğitimine duyarak öğrenmek çok önemlidir. Bu nedenle dinleyerek öğrendiğinizde telaffuz alanında da kendinizi geliştirmiş olabilirsiniz.  Tavsiye edilebilecek en geçerli metot ise yurt dışı seyahatleri ya da dil okulları olabilir. Bu şekilde sadece bir aylığına bile yurt dışında kalmak dil gelişiminizi olumlu katkı sağlayacaktır. Özellikle birileri konuşarak kendinizi geliştirmek çok önemlidir. İngilizce paylaşımlar yapabileceğiniz arkadaşlarınız ile zaman zaman bu şekilde iletişimler kurmak fayda sağlayacaktır. Pratik alanında ne yapıyorsanız yapın mutlaka İngilizce Türkçe çeviri sözlüğü kullanarak öğrendiğiniz yeni kelimelerin anlamlarını araştırmalısınız. Bunu normal bir sözlük sürekli çantanızda taşıyarak yapabileceğiniz gibi online olarak takip edebileceğiniz adresler üzerinden de yapabilirsiniz. Konuşarak öğren üzerinden takip edebileceğiniz sözlük ise çok yönlü bir seçim olacaktır. İster Türkçeden İngilizceye çeviriler yapabilir, isterseniz de Türkçeden İngilizceye çeviriler yaparak anlamını bilmediğiniz kelimeleri bu şekilde bulabilirsiniz. Kelimeleri telaffuzları ile birlikte öğrenmeniz söz konusu olmaktadır. Sözlük içerisinde cümle çevirileri de bulabilirsiniz. İngilizce cümleyi belirtilen alan yazarak anında Türkçe çevirilerini karşınızda bulabilirsiniz. İngilizce kelimelerin karşılıklarını araştırırken kelimenin olası tüm karşılıkları sunuluyor. Bunun yanında benzer kelimeler, örnek cümleler ile de araştırmalarınız destekleniyor. Bu şekilde pratik çalışmalarınızdaki kelime araştırmalarınız konuşma anlamında çok hızlı bir şekilde aktif hale gelecektir. Öğrenmeye çalıştığınız her kelimeyi bu şekilde farklı yönleri ile ele alarak öğrendiğinizde dil seviyenizin çok daha hızlı bir şekilde ilerlediğini görebilirsiniz.

YORUM EKLE

banner2251

banner2757

banner2588