52. Silivri Yoğurt Festivali Başlıyor

1- 6 Temmuz tarihlerinde turnuvalar, yarışmalar, çocuk etkinlikleri, sergiler, halk oyunları gösterileri, söyleşiler, konserler ve çeşitli etkinliklerle kutlanacak Silivri Belediyesi 52. Yoğurt Festivali başlıyor.

30 Haziran 2013 Pazar 13:41
52. Silivri Yoğurt Festivali Başlıyor

Silivri Belediyesi’nin bu yıl 52.’sini gerçekleştireceği Geleneksel Yoğurt Festivali başlıyor. 1-6 Temmuz tarihleri arasında turnuvalar, yarışmalar, çocuk etkinlikleri, sergiler, halk oyunları gösterileri, söyleşiler, konserler ve çeşitli etkinliklerle kutlanacak festivalde ilçenin yerel sanatçılarının yanı sıra Hadise, Sıla ve Edip Akbayram sahne alacak.

 

FESTİVAL KORTEJİ İLE START ALACAK

52. Silivri Yoğurt Festivali, Filistin, Yunanistan, Litvanya, İtalya, Endonezya, Belçika, Rusya, Sırbistan, KKTC, Bulgaristan ve Makedonya’dan gelen 400’e yakın misafir ile birlikte Silivri Belediyesi önünden başlayacak festival korteji ile start alacak.

 

BALIKÇI HEYKELİ AÇILACAK

İlçenin yerel değerlerini yaşatmakta kararlı olan Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Silivri’de balıkçılık sektörünü geliştirmek ve sembol haline getirmek için Yoğurt Festivali açılış kortejinin ardından 1 Temmuz Kabotaj Bayramında, Balıkçı Heykeli’nin açılışını gerçekleştirecek. Silivrili dünyaca ünlü Heykeltraş Kemal Tufan tarafından yapılan Balıkçı Heykeli’nin açılışı Silivrili balıkçılarla birlikte yapılacak.

 

KÜLTÜR VE SANATIN BULUŞTUĞU NOKTA

Silivri Belediyesi Kültür Merkezi ve Mahalle Evi Kursiyerleri, Silivrili sanatçılar Ömer Faruk Küçükkaya, Emine Toprak, Fahrettin Avcı ile Silivrili sanatçılardan oluşan Atölye Sonbahar’ın resim ve fotoğraf sergilerinin de yer alacağı festivalde; Gazeteci -Yazar Kaan Göktaş ‘Atatürk’ün Yol Arkadaşı Silivrili konulu’ söyleşisiyle festivale katılacak.

 

GEÇ SAATLERE KADAR MÜZİK VE DANS

Bu yıl da birbirinden ünlü sanatçılar konser vermeye devam edecek. Festivalin ilk üç günü yerel sanatçıların sahne alacağı 52. Silivri Yoğurt Festivali’nde bu yıl; Hadise, Sıla ve Edip Akbayram Silivrililerle buluşacak.

 

SİLİVRİ BELEDİYESİ 52. YOĞURT FESTİVALİ PROGRAM – 2013

 

1 TEMMUZ PAZARTESİ/ 1.GÜN – Yerel Sanatçılar

20.00 Festival Korteji

20.30 Balıkçı Heykeli Açılışı / Atatürk Meydanı

19.00-23.00 Sergi Alanları: Kültür Merkezi- mahalle evleri-Eykom (Boşnak Bahçe) - Emine Toprak (Sanat Parkı)- Atölye Sonbahar (Boşnak Bahçe) Fahrettin Avcı( Boşnak Bahçe)- Ömer Faruk Küçükkaya (Sanat Parkı)

21.30 Konser: Raci Gülsever / Atatürk Meydanı

22.00 Konser: Günay Noyan/  Atatürk Meydanı

22.30 Konser: Güven Çelikkaya ve Kasaba 34/  Atatürk Meydanı

23.00 Konser: Grup Ünlem/  Atatürk Meydanı

23.30 Konser: Mümin Öztürk/  Atatürk Meydanı

00.00 Konser: Çağla Işık Öndeş/ Atatürk Meydanı

00.30 Konser: Grup Fısıltı/ Atatürk Meydanı

 

2 TEMMUZ SALI / 2.GÜN – Yerel Sanatçılar

19.00-23.00 Sergi Alanları: Kültür Merkezi- mahalle evleri-Eykom (Boşnak Bahçe) - Emine Toprak (Sanat Parkı)- Atölye Sonbahar (Boşnak Bahçe) Fahrettin Avcı( Boşnak Bahçe)- Ömer Faruk Küçükkaya (Sanat Parkı)

20.00 Dans Gösterisi: Turizm Derneği Halkoyunları Ekibi/ Atatürk Meydanı

20.30 Konser: Grup Miras/ Atatürk Meydanı

21.00 Konser: Grup 2023/ Atatürk Meydanı

21.30 Konser: Muharrem Aydoğan/ Atatürk Meydanı

22.00 Konser: Melisa Şirin Şerbetçi/ Atatürk Meydanı

22.30 Konser: Güneş Gülsever ve Orkestrası/ Atatürk Meydanı

23.00 Konser: Grup Sezon/ Atatürk Meydanı

 

3 TEMMUZ ÇARŞAMBA /  3.GÜN – Yerel Sanatçılar

19.00-23.00 Sergi Alanları: Kültür Merkezi- mahalle evleri-Eykom (Boşnak Bahçe) - Emine Toprak (Sanat Parkı)- Atölye Sonbahar (Boşnak Bahçe) Fahrettin Avcı( Boşnak Bahçe)- Ömer Faruk Küçükkaya (Sanat Parkı)

20.00 Dans Gösterisi – Elit Dans Forklör Ekibi/ Atatürk Meydanı

20.30 Konser: Grup Kolaj/ Atatürk Meydanı

21.00 Konser: Grup Matiz / Atatürk Meydanı

21.30 Konser: Grup Nostalji / Atatürk Meydanı

22.00 Konser: Engin Erkuş-Adalı Buzuki Ahmet ve Grubu/ Atatürk Meydanı

22.30 Konser: Grup Çapulcular/ Atatürk Meydanı

23.00 Konser: Duygu Erol/ Atatürk Meydanı

23.30 Konser: Grup Doksanlılar/ Atatürk Meydanı

 

4 TEMMUZ PERŞEMBE /  4.GÜN

19.00-23.00 Sergi Alanları: Kültür Merkezi- mahalle evleri-Eykom (Boşnak Bahçe) - Emine Toprak (Sanat Parkı)- Atölye Sonbahar (Boşnak Bahçe) Fahrettin Avcı( Boşnak Bahçe)- Ömer Faruk Küçükkaya (Sanat Parkı)

10.30 Turnuva: Satranç Turnuvası/ Kale Park

18.00 Turnuva: Basketbol Turnuvası / Erseven Sitesi Yanı

18.30 Turnuva: Tavla Turnuvası / Atatürk Meydanı

21.30 Dans Gösterileri: Silivri Belediyesi Kültür Merkezi,

22.15 Dans Gösterileri: Yunanistan/ Festival Sahnesi

22.30 Konser: Hadise/ Festival Sahnesi

 

5 TEMMUZ CUMA /  5.GÜN

19.00-23.00 Sergi Alanları: Kültür Merkezi- mahalle evleri-Eykom (Boşnak Bahçe) - Emine Toprak (Sanat Parkı)- Atölye Sonbahar (Boşnak Bahçe) Fahrettin Avcı( Boşnak Bahçe)- Ömer Faruk Küçükkaya (Sanat Parkı)

16.00 Plaj Voleybolu / Kumluk Mevki

16.00 Turnuva: Satranç Turnuvası / Kale Park

17.00 Turnuva: Tavla Turnuvası / Atatürk Meydanı

17.30 Dans Gösterisi - (Yunanistan- Filistin- KKTC- Makedonya)/ Selimpaşa (Kadir Has Caddesi)

18.00 Turnuva: Basketbol Turnuvası/ Erseven Sitesi Yanı

19.00 Yarışma: Yoğurt Mayalama Yarışması / Silivri Sahil Sanat Park

20.00 Yarışma: Köpek Irkları Yarışması/ Kavaklı Spor Sahası

21.00 Dans Gösterisi: ( Endonezya- İtalya-Makedonya)

21.30 Dans Gösterisi: Silivri Belediyesi Ahenk Gençlik ve Spor Sanat Kulübü/ Festival Sahnesi

22.00 Yarışma: Yoğurt Yeme yarışması / Festival Sahnesi

22.30 Konser: Edip Akbayram / Festival Sahnesi

 

6 TEMMUZ CUMARTESİ- 6. GÜN

19.00-23.00 Sergi Alanları: Kültür Merkezi- mahalle evleri-Eykom (Boşnak Bahçe) - Emine Toprak (Sanat Parkı)- Atölye Sonbahar (Boşnak Bahçe) Fahrettin Avcı( Boşnak Bahçe)- Ömer Faruk Küçükkaya (Sanat Parkı)

16.00 Plaj Voleybolu/ Kumluk Mevki

13.00 Turnuva: Briç Turnuvası/ Silivri Belediyesi Nikâh ve Sergi Salonu

13.00 Turnuva: Tavla Turnuvası / Atatürk Meydanı

17.00 Dans Gösterileri: ( Litvanya- İtalya- Endonezya ) Gümüşkaya Sahil

18.00 Basketbol Turnuvası / Erseven Sitesi Yanı

18.00 Söyleşi: Kaan Göktaş ‘Atatürk’ün Yol Arkadaşı Silivrili’/ Şahip Çay Bahçesi

20.00 Yarışma: Köpek Irkları Yarışması/ Kavaklı Spor Sahası

21.00 Dans Gösterileri: ( Filistin-KKTC- Litvanya )

21.20 Dans Gösterileri: Silivri Tokatlılar Derneği Halkoyunları Ekibi/ Festival Sahnesi

22.30 Konser: Sıla / Festival Sahnesi

Havai Fişek Gösterileri

 

SİLİVRİ BELEDİYESİ 51. YOĞURT FESTİVALİ

VETERAN FUTBOL TURNUVASI FİKSTÜRÜ

 

A Grubu 1. Ortaköy 2. Alipaşa 3. Silivrispor 4. Fenerköy 

B Grubu 1. Çanta 2. Gazitepe 3. Beyciler 4. Gümüşyaka

C Grubu 1. Selimpaşa 2. Mimarsinan 3. S. Büyükkılıçlı 4. Kadıköy

D Grubu 1. Akören 2.Alibey 3. Kavaklı

 

30 HAZİRAN PAZAR  - Çeyrek Final

18.30 B Grubu 1.- C Grubu 2.

19.30 B Grubu 2.- C Grubu 1.

 

30 HAZİRAN PAZAR – Yarı Final

18.30 A-D Grubu Galipleri

19.30 B-C Grubu Galipleri

 

05 TEMMUZ CUMA- YARI FİNAL

18.30 3.-4. LÜK MAÇI

19.30 FİNAL MAÇI

 

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

  • Ad Soyad:

  • Yorum:

  •  

    @name x

  • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
    banner137
    Hava Durumu
    Tümü Anket
    Sizce İstanbul depreme hazır mı?

    NAMAZ VAKİTLERİ
    Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
    Sayfalar
    Sen de Yaz
    Ziyaretçi Defteri
    Ziyaretçi Defteri
    Siz de yazmak istemez misiniz?
    Ziyaretçi Defteri
    Arşiv

    banner462

    banner425

    banner414