banner2564

İnsanların da yeniden başlat tuşu varmış

İnsanların da bilgisayar gibi "yeniden başlat"tuşu varmış! Babasından miras olarak çok değerli bir bilgi alan Zu San Li hakkında bir Çin efsanesi vardır: “uzun ömür noktası” veya “yüz hastalığın noktası”.

İnsanların da yeniden başlat tuşu varmış

Efsaneye göre: Üç bin yıl önce Çin İmparatoru Song, adamlarını ülkenin en yaşlı kişisini bulmak için görevlendirir. Görevliler, 90 yaşındaki Li’yi bulup, getirirler...

İnsanların da bilgisayar gibi ‘yeniden başlat’ tuşu varmış!
Babasından miras olarak çok değerli bir bilgi alan Zu San Li hakkında bir Çin efsanesi vardır: “uzun ömür noktası” veya “yüz hastalığın noktası”.

Efsaneye göre: Üç bin yıl önce Çin İmparatoru Song, adamlarını ülkenin en yaşlı kişisini bulmak için görevlendirir. Görevliler, 90 yaşındaki Li’yi bulup, getirirler.

İmparator, uzun yaşamasının sırrını sorunca, “Zusanli noktasını ısıtıyorum”der. Elli yıl sonra İmparator Song yerine Tang geçer.O da ülkenin en yaşlı kişisinin bulunmasını ister. En yaşlı kişiyi arayanlar, bir kez daha Li’yi bulur.140 yaşındaki Li şöyle der:

“Ayda bir defa, dolunay çıktığında zusanli noktasını ısıtıyorum.” Siz de bu yaşlı köylü gibi yapın. Zusanli ya da ‘yaşam enerjisi noktası’, ‘dizin üç parmak altında’ dizin pürüzlü derisinin sona erdiği yerdedir. Mümkünse her sabah bu noktaya masaj yapın.

Geleneksel Çin tıbbı, vücudu bir enerji sistemi olarak görür ve ”Zu San Li Aktivasyon” noktası da ömrü uzatan ve 100 hastalığa iyi gelen çok önemli bir merkezdir…

Bu sihirli nokta Zu San Li nerede bulunur?

Dizkapağı altında yer almaktadır. Yere oturup dizlerinizi kendinize doğru çekin. Dizinizin altında daha yüksek bir alan fark edeceksiniz. Parmağınızı onun üzerine koyup bastırın.

Bu nokta:

Vücudun alt yarısını kontrol eder

Gastrointestinal sistem, genital, böbrekler ve böbreküstü bezlerinin çalışması için kısmen sorumlu omurilik aktivitesini kontrol eder;

Kan basıncını normalleştirir;

Glukoz, insülin normalleştirir;

Tüm vücut iltihabı ortadan kaldırmak;

Bağışıklık sistemini düzenler;

Sindirimi iyileştirir;

Bir inme etkilerini davranın; Hıçkırık, Kabızlık

İdrar kaçırma tedavi edebildiği hastalıklardan sadece bir kaçıdır…Bu noktaya basarak güven geliştirmek , stres ve gerginliği ortadan kaldırmak ve iç uyumu sağlamak mümkün olacak.

Sevgi ve sağlıkla kalın...

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2018, 17:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2575

banner2576

banner2577

banner2578

banner2579

banner2580

banner2582

banner2583

banner2584

banner2585

banner2565

banner2566

banner2567

banner2568

banner2569

banner2570

banner2571

banner2572

banner2573

banner2574