banner1503

Silivri Zabıtası kucak açtı

Silivri sokaklarında vatandaşlardan yiyecek ve para isteyen küçük yaştaki çocuklara, Silivri Zabıtası kucak açtı.

Son zamanlarda Türkiye gündemine adeta bomba gibi düşen, özellikle seyyar satıcılara kaba kuvvet ve orantısız güç uygulayan zabıta haberlerinin aksine Silivri Zabıtası göstermiş olduğu örnek davranış ile gönüllere taht kurdu.
Silivri sokaklarında dilenerek vatandaşlardan yiyecek veya ağırlıklı olarak para isteyen küçük yaştaki çocuklara, Silivri Zabıtası kucak açtı.
 
Çocuklar Suriyeli
Silivri Sahili Erseven Sitesi önündeki çocuk parkında bulunan 3 Suriyeli çocuk, zabıta ekipleri tarafından Zabıta Müdürlüğü binasına getirildi. Aynı zamanda da Silivri Emniyeti Çocuk Şube ekiplerine haber verildi. Ekipler gelene kadar da çocuklar misafir edildi.
 
Elleriyle beslediler
Silivri sokaklarından alınarak Zabıta Müdürlüğü’nde misafir edilen küçük yaştaki çocuklara yiyecek ve içecek verildi. Çocukların küçük yaşta olması münasebetiyle de Zabıta memurları çocukları elleriyle besledi. Sonrasında ise Zabıta Müdürlüğü’ne gelen Silivri Emniyeti Çocuk Şube ekipleri yanlarındaki Arapça tercümanı ile birlikte çocukları Zabıta Müdürlüğü’nden alarak Emniyet Müdürlüğü binasına götürdü. Çocukların polise, evlerinin yerini bildiklerini söyledikleri öğrenildi.
 
Video sosyal medyada
Silivri Zabıtası’nın bu örnek davranışının videosu sosyal medyada çok hızlı bir şekilde yayılırken, vatandaşlar da Silivri Zabıta ekiplerini takdir eden yorumlarda bulundular. İşte o yorumlardan bazıları:
-Zabita dedin boyle olacak sokaktaekmek arayani tartaklamak yerine doyuracak taktirler silivri zabita kadrosuna
-Helal olsun Gerçekten
-Varmı gerçekten böyle yuregi güzel insanlar bu hayatta derken Çok güzel bir ders vermişler Davranışlarıyla
-Mahşalla silivri zabıtası insan gibi insanllar insanna her zamman saygı ve sevgiylle yaklaşıyorllar amma onllarda kendillerine insanca yakllaşmalarını beklerler
-Yaşasın iyi insanlar teşekkürler silivri zabıta ekibine
-Zabıta arkadaşlarımıza helal olsun insanlık dersi vermişler .
-O simitçiyi dövenler,pilav satan dedeyi arabasını devirenlere yazıklar olsun,bu arkadaşlara da helal olsun
-tüm camiadan allah razı olsun, tebrik ederim...
Eyüp Can BALABAN
YORUM EKLE
YORUMLAR
SİLİVRİ
SİLİVRİ - 2 yıl Önce

BİZLER ZABITABIMIZI BE DAVRANIŞLARIYLA GÖRMEK İSTİYORUZ SOKAKTA SİMİT SATAN TATLI SATAN İNSANLAR ALIN TERİYLE EVİNE EKMEK GÖTÜRME GAYRETİ İÇİNDE İKEN ZABITANIN GELİP GÖREVİMİZİ YAPIYORUZ DİYE DAYAK ATIP RIZKINA EL KOYMASI TOPLUMA DERİN MANEVİ YARALAR AÇIYOR DOKUNMA KARDEŞİM BEN MEMNUNUM SOKAK SATICISINDAN İSTEYEN ALMASIN BEN SİMİDİ SEYYARDAN ALMAYI SEVİYORUM....BU ARADA TEŞEKKÜRLER SİLİVRİ ZABITASI BİR MAZLUMU SEVİNDİRMEK BİR GARİBANI DOYURMAK ALLAH KATINDA YERİ BÜYÜKTÜR....

Esra Bekar
Esra Bekar - 2 yıl Önce

Özellikle Yardımımıza ihtiyacı olan kardeslerimize "kim olurlarsa olsun" yardım elini uzattığı için Allah onlardan razı olsun kardeşlik dini dili ırkı önemli olmadan her türlü yardım etmektir ama bilhassa kendi din kardeşlerimizi iyilik bilmeyen ve bizden birini aşağılayanlarin ve hor görenlerin elinde insanlığa muhtaç bir şekilde bir başlarına bırakmamalıyız. Teşekkür ediyorum yüreğinize.

SIRADAKİ HABER

banner2252

banner948

banner2160

banner2166

banner1875