banner1503

Çaylak “Lider Ülke Olmak İçin Evet Diyoruz”

Silivri Memur sen Konfederasyonu İlçe Başkanı Yavuz Çaylak, yazılı bir açıklama yaparak 16 Nisan’da yapılacak olan Referandumda “kimsenin ekmeğimizle oynamaması için yönetimde kalıcı bir istikrar istiyoruz. Bu sebeple 16 Nisan’da ‘evet’ diyoruz.”dedi

Çaylak “Lider Ülke Olmak İçin Evet Diyoruz”

Silivri Memur sen Konfederasyonu İlçe Başkanı Yavuz Çaylak’ın yazılı açıklaması şu şekilde;

YENİ TÜRKİYE NİN DOĞUSU OLACAK

Anayasa değişikliğinin referandumda kabul edilmesiyle,  halk milli iradesine sahip çıkacaktır. Milli iradenin kalıcı ve istikrarı sağlayacak şekilde hakim kılınacaktır, “Milletimiz, 7’sinden 70’ine 15 Temmuz darbesine dur dedi. Vatanını, namusunu çiğnetmedi. Ülkemiz üzerinde plan yapanlara da onların içimizdeki uşaklarına da izin vermedi. İradesine, Çanakkale ruhuyla sahip çıkmıştır

“EVET” LE BİRLİKTE ÇOK BAŞLILIK SON BULACAK

Yapılacak değişikliğin, yönetimdeki çok başlılıkları bitirecek, karar alma ve uygulama sürecinin hızlanacaktır, siyasi veya bürokratik çekişmelerle zaman kaybedilmeyecektir.

Cumhurbaşkanı ile başbakan çekişmelerinden bu ülkenin çok şey kaybettirdi Cemal Gürsel 2, Cevdet Sunay 17, Fahri Korutürk 13, Kenan Evren 26, Turgut Özal 18, Süleyman Demirel 14, Ahmet Necdet Sezer 150’nin üzerinde kanunu veto ederek TBMM’ye iade etti. Böyle bir ortamda uyumlu bir çalışmadan, istikrardan, gelişmeden söz edebilmek mümkün değildir.

İSTİKRARSIZLIK ZAMAN VE ENERJİ KAYBINA YOL AÇAR

94 yıllık cumhuriyet tarihinde, 39 başbakan değiştirdik, “ABD ise 240.cı yılında 45. Başkanını seçti. Bizim ülkemizde, sadece 4 başbakan 36 yıl tek başına iktidar oldu. Bunun dışında, 1977 yılında Ecevit 1 aylığına başbakan oldu. 1995’de Tansu Çiller hükümeti 25 gün sürdü. Cemal Gürsel’in 7 yıllık cumhurbaşkanlığı döneminde 6 başbakan değişti, 7 hükümet kuruldu. Fahri Korutürk’ün 7 yıllık cumhurbaşkanlığı döneminde 4 başbakan değişti, 8 hükümet kuruldu. Yüzde 10 seçim barajının olduğu bir dönem; Süleyman Demirel’in cumhurbaşkanlığı döneminde 4 başbakan değişti, 8 hükümet kuruldu. Hükümet kurulması süreçleriyle kaybedecek enerjimiz yok. Türkiye, gerçek sorunlarına odaklanmalı, ekonomisini büyütmeli, istihdamını artırmalı. Bunun için de siyasi istikrarını sağlamalıdır.

LİDER ÜLKE OLMAK İÇİN EVET DİYORUZ

Evet derken “Dünya beşten büyüktür” iradesine sahip çıktık: “Mazluma el uzatan güçlü Türkiye ideali için çalışıyoruz. Bu ülkenin bağımsızlığına halel getirecek her ne varsa karşı duruyoruz. Dün toprak olarak bizimle olan ve fakat bugün dahi gönlümüzde capcanlı yaşayan iklimlere bu iradeyle sesleniyoruz. Çünkü biz; sendikacılıkta yerli ve milli ses, evrensel mücadeleye yeni bir nefesiz.

Yeni Türkiye’nin, hainlerin karıştıramayacağı, maşaların ateş olmaya bile cesaret edemeyeceği ekonomisiyle dosta güven, düşmana korku salan bir Türkiye olacaktır. bunun yolunun da birlik ve beraberliğimizle siyasi istikrarın sağlanmasından geçmektedir,

DERDİMİZ MİLLET KARARIMIZ EVET

Referandumun Eski Türkiye’den Yeni Türkiye’ye geçiş olacaktır. “Vesayetin deşifresi için mücadele etmiş bir emek örgütü olarak, millet iradesini ve milli iradeyi önemsiyoruz. Emeğin ve ekmeğin kutsallığına inandık, mücadelesini verdik. Her kaos ortamı, her darbe dönemleri en çok kamu görevlilerini mağdur etti. Askeri darbeler de uçan anayasalar da kamu görevlilerini etkiledi. Orta sınıf vatandaşlarımızı etkiledi. Bu milletin temel unsurlarını etkiledi. Bundan sonra bu tarz krizlerin yaşanmaması, kimsenin ekmeğimizle oynamaması için yönetimde kalıcı bir istikrar istiyoruz. Bu sebeple 16 Nisan’da ‘evet’ diyoruz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2252

banner948

banner2337

banner2166

banner1875