banner2765

"Kudüs Filistin'in başkentidir"

Türkiye Gençlik Vakfı Silivri temsilciliğinin öncülüğünde Silivri Sivil İnisiyatif Platformuyla üyelerinin de katılımıyla, ABD Başkanı Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararını protesto etti.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın, Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması Silivri’de bir kez daha protesto edildi. Silivri İnisiyatif Platformu ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜVGA) öncülüğünde 16 ayrı sivil toplum kuruluşunun katılımıyla Cuma namazından sonra Silivri Uğur Mumcu Meydanı’nda düzenlenen protesto etkinliğine Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, AK Parti İlçe Başkanı Rıfat Kutlu, MHP İlçe Başkanı Zafer Yalçın, Silivri Müftüsü İdris Çatmakaş, Silivri Sivil İnisiyatif Platformu Başkanı Yetgin Çavdar, TÜVGA Şube Başkanı Salim Çavdar, imam hatip liselerinin öğrencileri ve kalabalık bir vatandaş grubu da hazır bulundu.

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, AK Parti İlçe Başkanı Rıfat Kutlu ve Silivri Sivil İnisiyatif Platformu Başkanı Yetgin Çavdar yaptıkları konuşmalarda ABD ve İsrail’i kınayarak Kudüs’ün İslam dünyası açısından önemini vurguladı. Filistin’den gelen bir gazi vatandaşın tercüman eşliğinde yaptığı konuşmayla program sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2017, 07:20
YORUM EKLE

banner2253

banner2762

banner2588