banner2765

Kütahya'daki deprem korkuttu

Kütahya Simav'da 5.9 büyüklüğünde deprem! Deprem İstanbul, İzmir, Yalova, Bursa, Eskişehir ve Aydın'da hissedildi.

Kütahya'daki deprem korkuttu

Kütahya'nın Simav ilçesinde meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki deprem, İstanbul, Ankara, Çanakkale, Bursa, Balıkesir, Yalova, Afyonkarahisar, Eskişehir ve Afyonkarahisar'da da hissedildi.


5,9 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM MEYDANA GELDİ

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsünden alınan bilgiye göre, saat 23.15'te, merkez üssü Kütahya'nın Simav ilçesi olan 5.9 büyüklüğündeki depremin hissedildiği il ve ilçelerde vatandaşlar, evlerini terk ederek sokağa çıktı.

Bu arada, ABD Jeolojik Araştırmalar Kurumunun internet sitesindeki verilere göre, Türkiye'nin batı kesiminde meydana gelen depremin merkez üssünün, Kütahya'ya 77, Bursa'ya 121 ve Balıkesir'e 123 kilometre mesafede olduğu belirtildi.

İKİNCİ DEPREM

Saat 23.25'te merkez üssü yine Kütahya'nın Simav ilçesi olan 4.6 büyüklüğünde, orta şiddette deprem daha kaydedildi.Bu arada depremin Uşak, İzmir Manisa, Edirne ve ilçelerinde de hissedildiği bildirildi.Artçı depremlerin sürdüğü, can kaybının olmadığı bildirildi. Depremin ardından Simavlılar geceyi sokakta geçiriyor.


BİR BİNA ÇÖKTÜ

Depremde can kaybı olduğuna ilişkin bir bilgi yok. Ancak Simav'da elektriklerin kesik olduğu ve içinde insan yaşamayan boş bir binanın ise çöktüğü belirtiliyor.Pazarlar ilçesinde ise bir camii minaresinin yıkıldığı ve bazı evlerde çatlaklar oluştuğu bildiriliyor. Ekipler ve yetkililer deprem bölgesine hareket ettiler.

YORUM EKLE

banner2252

banner2757

banner2588