banner2765

Ramazan Sofralarına Lezzet

Eker Gıda, tavukgöğsünden keşküle, sakızlı muhallebiden sütlaca kadar birçok seçeneği bulunan sütlü tatlıları ile Ramazan sofralarına hafiflik, lezzet ve sağlık getiriyor.

Ramazan Sofralarına Lezzet

 

Süt ve süt ürünleri konusunda 34 yıldır tüketicilerini kalite ve tazelikle buluşturan Eker Gıda, Ramazan’da da tatlıseverlere damak zevkinden ödün vermeden sağlıklı tatlar sunuyor.

İftardan bir kaç saat sonra tüketilen 150 gramlık bir porsiyon Eker sütlü tatlı, Ramazan’da duyulan tatlı ihtiyacını, ağır şerbetli tatlılar yerine hafif, lezzetli  ve sağlıklı bir şekilde gideriyor.

Türkiye Diyetisyenler Derneği  ve Türk Kardiyoloji Derneği üyesi  diyetisyen Canan Aksoy, bu yıl günde ortalama 16 saat oruç tutulacak  Ramazan ayında, hem daha az şeker içeren hem de daha az ya da hiç yağ barındırmayan sütlü tatlıların  tatlı çeşitlerine göre kan şekerini daha kolay düzenleyeceğini söylüyor.

Canan Aksoy,  “Bu yıl iftar hayli geç saatte yapılacak. Kısa bir süre sonra da yatma vakti gelecek. Bu nedenle, bu yıl iftardan sonra sindirimi daha kolay olan meyve ya da sütlü tatlılarla ağzın tatlandırılmasını  öneriyoruz. Sütlü tatlılar fosfor ve B vitaminleri açısından zengin oldukları için de diğer tatlılardan daha besleyicidir. 150 gramlık bir sütlü tatlı, günlük kalsiyum ihtiyacının yaklaşık üçte birini karşılıyor” diyor.

2007 yılından beri sütlü tatlı ürettiklerini belirten Eker Süt Ürünleri AŞ’nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nevra Eker, bütün ürünleri ile 11 ayın sultanı Ramazan’a hazır olduklarını söylüyor: “Geleneksel lezzetlere ve sağlığa önem veren bir firma olarak; Ramazan’da özellikle supangle, keşkül, sakızlı muhallebi, tavuk göğsü ve sütlaç çeşitlerimizi içeren hafif ve besleyici ürünlerin tüketilmesini öneriyoruz. Tüm ürünlerimizi Eker kalitesi ve güvencesiyle sunuyoruz.”

YORUM EKLE

banner2250

banner2757

banner2588