banner2765

Silivri’ye 5 Bin 500 Ağaç Dikildi!

Silivri Kaymakamlığı, Silivri Belediyesi, Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Silivri Orman İşletme Şefliği’nin işbirliğiyle gerçekleştirilen ağaçlandırma çalışmaları kapsamında, Silivri’de 5.500 ağaç toprakla buluştu.

Silivri’ye 5 Bin 500 Ağaç Dikildi!

 

İstanbul Valiliği Çevre Eğitim Projesi (ÇEP) kapsamında, Silivri Kaymakamlığı, Silivri Belediyesi, Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Silivri Orman İşletme Şefliği’nin işbirliğiyle Kurfallı ve Çeltik köylerinde ağaçlandırma çalışmaları gerçekleştirildi. Silivri Kaymakamı Mesut Demirkol, Silivri Belediye Başkan Vekili Tülay Sinkil, Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Kayapınar, Belediye Başkan Yardımcıları Elif Bilici ve Zafer Ercan,  İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mecit Bayar ile çok sayıda öğrencinin katıldığı proje kapsamında, 5.500 ağaç toprakla buluşturuldu. Silivri Kurfallı ve Çeltik Köyleri’nde gerçekleşen ağaçlandırma çalışmaları beş gün boyunca devam etti.

Öğrencilerde ve gençlerde çevre bilinci oluşturarak, onların çevrelerine karşı daha duyarlı bireyler olarak yetişmelerini hedefleyen etkinlikte, ilçe protokol üyeleri de gençlerle birlikte ağaç dikimine bizzat katıldı.

YORUM EKLE

banner2251

banner2754

banner2588