banner2564

Silivri’de Kadınlar Gününe Özel Kutlamalar

Silivri Belediyesi Kültür Merkezi ve Mahalle Evi kursiyerleri, Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Silivri Kent Konseyi işbirliğiyle Kadın Emeği Sergisi konulu karma sergi açarak hünerlerini sergiledi.

Silivri’de Kadınlar Gününe Özel Kutlamalar

Silivri Belediyesi Kültür Merkezi ile Mahalle Evi kursiyerleri, Yaşar Kemal Sergi Salonu’nda 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle karma sergi açarak yıl boyunca yaptıkları ürünleri sergilediler. Silivri Kent Konseyi işbirliğiyle açılan Kadın Emeği konulu sergide kadınlar resimden takıya, sabundan nakış işlemelerine kadar ürettikleri tüm ürünleri satışa çıkarttı. Silivrililerin yoğun ilgi gösterdiği sergi açılışında bir konuşma yapan Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar; “Kadını ötekileştiren, evine kapatan anlayışa inat, cumhuriyetin bütün değerlerine sahip çıkarak bir arada yaşamanın en güzel örneğini gösteriyoruz. Kimsenin kılığına, kıyafetine, inancına müdahale etmeden bu topraklar üzerinde insan sevgisini yeşerten bir milletiz biz. Kendi kültürümüzü, kendi değerlerimizi, kendi gelenek ve göreneklerimizi yaşattığımız sürece var olacağız. Bu da sizlerin bir arada daha da çok üretmenizle, daha da çok hoşgörüyle mümkün olacak. Emeği geçen sizlere ve tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Sizler her şeyin en iyisine layıksınız. Kadınlar Gününüzü kutluyorum” dedi. Gerçekleşen sergi açılışında kadınlara çiçek ve parfüm hediye edildi. Açılışa CHP Silivri İlçe Başkanı Suna Göçengil ve Silivri Kent Konseyi Başkanı Oğuz Özyaral da katıldı.

GERİ DÖNÜŞÜMDEN HARİKALAR YARATTILAR

Serginin bir kısmında Silivri Belediyesi Çevre Müdürlüğü tarafından geri dönüşümde farkındalık yaratmak amacıyla, Marmara Üniversitesi Moda tasarımı bölümünden üniversite öğrencileri tarafından hazırlanmış “geri dönüşüm malzemesinden tasarım kıyafetler” sergilendi. Yoğun ilgi gören sergiye katılımları için Marmara Üniversitesi Moda Tasarımı Bölüm Başkanı Doçent Doktor Nuriye İşgören ve Öğretim Görevlisi Doktor Demet Öznaz ile sergiye katılan öğrencilere teşekkür ve katılım belgesi takdim edildi.

IŞIKLAR ESERLERİ TEK TEK İNCELEDİ

Tüm sergiyi gezen eserlerle tek tek ilgilenen Başkan Işıklar, kursiyerlerle sohbet ederek onlarla hatıra fotoğrafları çektirdi. Kadınlar el emeği ürünlerinden Işıklar ve eşi Esma Işıklar’a hediye etti.

EYKOM’DAN 8 MART PROGRAMI

Silivri Belediyesi Engelli ve Yaşlı Koordinasyon Merkezi’nde hizmet alan engelli bireyler ve anneleri de sahilde belediyenin düzenlediği çay programında bir araya geldi. Fedakâr anneleri unutmayan Başkan Işıklar, sahilde onlarla bir araya gelerek kadınlar gününü tebrik etti. Özel çocuklarla keyifli vakit geçiren Işıklar, her biriyle ayrı ayrı fotoğraf çekildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2575

banner2576

banner2577

banner2578

banner2579

banner2580

banner2582

banner2583

banner2584

banner2585

banner2565

banner2566

banner2567

banner2568

banner2569

banner2570

banner2571

banner2572

banner2573

banner2574