banner1503

Tapu Kadastro binasının inşaatına başlandı

Silivri Belediyesi tarafından Tapu ve Kadastro Müdürlüğü’ne tahsis edilen 471,91 metre2 alanlı arazide inşaat çalışmaları başladı

Tapu Kadastro binasının inşaatına başlandı

 

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Tapu Kadastro Müdürlüğü’nün daha iyi koşullarda hizmet vermesine olanak sağlamak için müdürlüğe, Piri Mehmet Paşa Mahallesi 1546 ada 1 nolu parselde 471,91 metre2 arazi tahsis etti. Başkan Işıklar, taşınmazın tahsisi ile ilgili Bölge Tapu Sicil Müdürü İbrahim Bilgin ve TKGM (Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü) adına İnşaat Mühendisi Mustafa Demir ile birlikte yer teslim tutanağını imzalamıştı.

 

HAFRİYAT ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

Toplamda 471,91 metre2 arazilik alanda, Silivri Belediyesi tarafından başlatılan hafriyat çalışmaları tamamlandı. 1200 m3 hafriyatın alındığı arazide, Tapu Kadastro Müdürlük binasının inşaatı temel üstü seviyesine kadar hayırsever işadamı Nurullah Baldöktü tarafından bağış şeklinde yapılacak. İnşaatın kalan kısmı da Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü bütçesinden alınan ödenek ile tamamlanacak. 5 katlı olacak binanın inşaat çalışmalarının bir yıl içerisinde bitirilmesi hedefleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2251

banner2587

banner2588