Ahmet Kaya Türkçe Olimpiyatları'nda !

Türkçe Olimpiyatları bu sene 10. yılını kutluyor. Bu seneye kuşkusuz Pakistanlı Arsalan Naseer damgasını vuracak.

24 Mayıs 2012 Perşembe 12:18
Ahmet Kaya Türkçe Olimpiyatları'nda !
banner502
Uluslararası Türkçe Derneği Olimpiyatları'nın Pakistan finalinde Arsalan Naseer Ahmet Kaya'nın "Giderim" adlı parçasını söyleyerek finale damgasını vurdu.

Uluslararası Türkçe Olimpiyatları çatısı altında buluşan dünya çocukları, bu yıl 10. yılını kutluyor.
135 ülkeden bin 500 öğrenci, gönülleri fethetmek için Türkiye'ye geldi. Bu seneki sloganı 'İnsanlık El Ele Bayram O Bayram Ola' olarak belirlenen olimpiyatlar kapsamında başta İstanbul ve Ankara olmak üzere 41 ilde 65 sahne performansı sergilenecek. İstanbul Sapphire 360 Seyir Terası'nda yapılan olimpiyat açılış toplantısına katılan dünya çocukları yaşanacak renkli görüntülerin habercisi oldu. Somalili Ahmet, Bangladeşli Naciya, Tanzanyalı Münir, Senegalli Meryem, Gürcistanlı Sopo akıcı Türkçeleri ve sahne performanslarıyla basının karşısına çıktı. Toplantının açış konuşmasını yapan Uluslararası Türkçe Derneği TÜRKÇEDER Başkanı Dr. Ali Ursavaş, öğrencilerin bu yıla özel gösteriler hazırladıklarını söyledi. Dini, dili, ırkı farklı dünyanın değişik ülke ve kıtasından gelerek buluşan çocukların bir kere daha Türkçe ile yakınlaşacaklarını ifade eden Ursavaş, "Olimpiyatlar artık toplumun bütün katmanları tarafından kabul görmekte. Bunda en büyük pay sahibi olan Türk okullarındaki öğretmenlere ve eğitim gönüllüleri için desteğini esirgemeyen milletimize teşekkür ediyoruz." dedi.

30 Mayıs-14 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek olimpiyat etkinlikleri bütün Türkiye'yi dolaşacak. 1-2-3 Haziran'da İstanbul Fuar Merkezi'nde ülkeler kendi stantlarında Kültür Şöleni ve 40 sahne gösterisi gerçekleştirecek. Birçok bina, billboard ve köprü alanına olimpiyat çocuklarının afişleri asılırken, yaklaşık 900 sinema salonunda olimpiyatların 4 farklı ülkede çekilen reklamları gösteriliyor. Bunun yanı sıra İstanbul Atatürk Havalimanı, Taksim Metrosu, Taksim Maksen Cumhuriyet Sanat Galerisi, İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nda fotoğraf sergileri sanatseverlerle buluşacak.

Olimpiyatlarda Ahmet Kaya sürprizi

Uluslararası Türkçe Olimpiyatları'nın Pakistan finaline Arsalan Naseer damgasını vurdu. Ahmet Kaya'nın 'Kafama Sıkar Giderim' adlı parçasını söyleyen Naseer, büyük beğeni topladı. İnternet sitelerinde de çokça tıklanan Naseer, bu parçası ile Türkiye'de yapılacak şarkı finalinde birinciliği hedefliyor. Öte yandan 10. Türkçe Olimpiyatları'nın tanıtım toplantısı sonrasında bir sürpriz yaşandı. Almanya'dan gelen Alexander Frellesen'in doğum günü canlı yayın sırasında kutlandı. Sürpriz karşısında mutlu olduğu görülen Frellesen, Türkçe Olimpiyatları'nda 'özel yetenek' kategorisinde 'Stand Up' gösterisi yapacak. Bu arada, Orduspor Kulüp Başkanı Doç. Dr. Nedim Türkmen, 10. Türkçe Olimpiyatları'nda Ordu'ya gelecek 20 ayrı ülkeden 70 çocuğa özel Orduspor forması hazırlatıyor.  izlemex.tv
TÜMÜ Yazarlar
banner465
Son Dakika
Özel Haber
Hava Durumu
Tümü Anket
Sizce İstanbul depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sayfalar
Son Yorumlar
Linkler
Kim Kimdir? Tüm Biyografiler
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner479

banner514

banner425