Kategoriler

Silivri Haber Ajansı

AK Parti’de İstanbul genelinde delege seçimleri başladı

AK Parti’de İstanbul ilçelerinde yapılan delege seçimleri başladı. 37 ilçede devam eden seçimlerde 15 binin üzerinde delege seçilecek. Şişli’de kurulan seçim noktasını ziyaret eden AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci, "Yenilenmemiz,...

AK Parti’de İstanbul ilçelerinde yapılan delege seçimleri başladı. 37 ilçede devam eden seçimlerde 15 binin üzerinde delege seçilecek. Şişli’de kurulan seçim noktasını ziyaret eden AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci, "Yenilenmemiz, çok daha güçlü bir motivasyonla, kurucu liderimizle 2019’a doğru yürümemiz lazım" dedi.

AK Parti’de ilçelerde yapılan mahalle delege seçimleri heyecanı başladı. İstanbul’da 37 ilçe için yapılan delege seçimleri kurulan sandıklarda devam ediyor. İstanbul genelinde eş zamanlı olarak yapılan seçimlerde AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci, Şişli ilçesinde kurulan seçim noktasını ziyaret etti.

“Kendi içimizde demokratik bir yarış”

Yoğun bir katılımın olduğumu seçim noktasına sandık görevlileri ve partililerle selamlaşan AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci daha sonra kameraların karşısına geçerek basın açıklaması yaptı. Delege seçimlerini 2019’da yapılacak olan genel seçim için ön hazırlık olarak nitelendiren Temurci konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Yenilenmemiz, çok daha güçlü bir motivasyonla, kurucu liderimizle 2019’a doğru yürümemiz lazım. Biz şu anda teşkilatlarımızla birlikte bunun ilk adımlarını atıyoruz. Bugün 431 delegeyi her ilçeden seçiyoruz. Sandıklarımız mahalle mahalle kuruldu. Bütün İstanbul olarak kendi içimizdeki demokratik yarışı gerçekleştiriyoruz. Her rengin her kesimin olduğu bir delege yapısıyla İstanbul’un her noktasında bugün bu coşkuyu hep birlikte kutluyoruz.”

“Türkiye’de baraj yüzde 50 artı 1”

Selim Temurci, AK Parti’nin geçmişinden bugüne sürekli yenilik içinde olduğunu söyledi. Partinin olduğundan daha da gençleşmesi gerektiğini sözlerine ekleyen Temurci, “AK Parti hep kendini yenileyen ve geliştiren bir siyasi hareket. Dolayısıyla böyle bir siyasi hareketin içerisinde partimizin çok daha fazla gençleşmeye ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Hanım kardeşlerimizin partide daha da fazla olması gerektiğini biliyoruz. Türkiye önümüzdeki seçimlerde yeni bir sistemle tanışacak. Parlamenter sistem artık geride kaldı. Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne doğru gidiyoruz ve artık Türkiye’de baraj yüzde 10 değil. Türkiye’de baraj yüzde 50 artı 1” dedi.

Seçimler 18.00’de sona erecek

İstanbul genelinde eş zamanlı yapılan seçimler hakkında da bilgiler veren AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci, seçimlerin 37 ilçede yapıldığını ifade etti. Seçimlerde 15 binin üzerinde delegenin seçileceğini hatırlatan Temurci şöyle konuştu; “Belediyesi bizde olan ilçelerde ve kongre yaptığımız ilçelerde 400 delegemiz var. 30 doğal delegemiz var ilçe yönetim kurulu üyelerimiz. Bir doğal delegemiz de belediye başkanı. Yani kongre ile gelen ilçelerde 430 artı 1 delegemiz var. Şu anda İstanbul’un 37 ilçesinde delege seçimleri var. 15 binin üzerinde delegelerle birlikte bugün saat 18.00 itibariyle İstanbul’da bitecek.”

Yorumlar

Daha Fazla Haber
SPOR
139 Kez Görüntülendi.
Silivrispor’da çoğunluk sağlanamadı
BÖLGESEL
276 Kez Görüntülendi.
İşyerini su bastı ! Kara kara düşünüyor
BÖLGESEL
284 Kez Görüntülendi.
Silivri'yi sağanak yağış vurdu
3SAYFA
209 Kez Görüntülendi.
Otoban’da kaza ! Telef oldular
SEKTÖREL
195 Kez Görüntülendi.
Şehir merkezinde nefes alacağınız bir mekân
İstanbul
73 Kez Görüntülendi.
İstanbul’da DEAŞ’la bağlantılı tamamı yabancı uyruklu 30 şüpheli yakalandı
SAĞLIK
278 Kez Görüntülendi.
Aşırı sıcak ve güneşe dikkat
3SAYFA
650 Kez Görüntülendi.
Melisa’dan haber alınamıyor !
GÜNDEM
269 Kez Görüntülendi.
Silivri'de Ramazan Bayramı
BÖLGESEL
71 Kez Görüntülendi.
15 Haziran yurtta hava durumu