Kategoriler

Silivri Haber Ajansı

Yeni mahalle'ye dört yeni şehir parkı

Işıklar, 2018 yılı yatırım programı kapsamında Yeni Mahalle’de dört ayrı bölgede gerçekleştirilecek şehir parkı düzenlemeleri için çalışmaları başlattı.

Işıklar, 2018 yılı yatırım programı kapsamında Yeni Mahalle’de dört ayrı bölgede gerçekleştirilecek şehir parkı düzenlemeleri için çalışmaları başlattı.

Silivri Belediyesi 2018 yılı yatırım programı kapsamında Yeni Mahalle’de dört ayrı noktada şehir parkı hayata geçirecek. Bölgede incelemelerde bulunan Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, modern ve estetik kent dokunuşlarıyla; bisiklet ve yürüyüş parkurları, gezi alanları, semt sahaları, yeşil alan ve çevre düzenlemeleri yapılacak Şehir Parkları Projesi’nin çalışmalarını başlattı.

Işıklar: “Herşey daha güzel bir Silivri için”

İncelemeleriyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Işıklar: “2018 yılı yatırım programı kapsamında Yeni Mahalle’de dört ayrı bölgede gerçekleştireceğimiz şehir parkı, bisiklet ve yürüyüş parkurları ile gezi alanlarından oluşacak yeşil alan düzenleme proje noktalarını inceledim. Çalışmalar yeni yılın ilk günlerinde başlayacak. Heykelleriyle, yeşil alan düzenlemeleri, gezi alanları ve bisiklet parkurlarıyla şehir parkları bölgede büyük bir değişim yaratacak. Her şey daha yaşanabilir bir Silivri için” dedi. Abelia Sitesi önü dere güzergâhında Semt Sahaları ve Bisiklet Parkuru yapılacak alan, Devlet Hastanesi bölgesi Boğluca Dere kenarı Çevre Düzenlemesi Yürüyüş ve Bisiklet Parkur Alanı, Konut Taksi Durağı arkası Şehir Parkı Proje Alanı, Müjdat Gürsu Spor Tesisleri yanı Personel Korusu Yürüyüş ve Bisiklet Parkuru yapılacak Alan olmak üzere dört ayrı noktada modern şehir parkları oluşturulacak. Çalışmalar yeni yılda başlayacak.

Fatih Mahallesi'nde sur kalıntıları açığa çıkıyor 

Yeni Mahalle’de yaptığı incelemelerin ardından çarşı merkezinde Yemeniciler, Akçeşme ve Mumhane sokaklarını da ziyaret ederek esnafla bir araya gelen Işıklar, ardından Fatih Mahallesi’nde sona yaklaşan çalışmaları inceledi. Silivri Ortaokulu çevresinde sur kalıntılarının temizlenerek ortaya çıkarıldığı çalışmalar kısa sürede tamamlanacak.

Yorumlar

Bahar 12 Ay Önce

Saral inşaat arkasında kapalı pazar yeri yapıldı ne zaman açılacak bilgi verir seniz sevinirim

Silivrili 12 Ay Önce

Sayın baskan ilk once yollar lutfen.1 kasim cad Aliye can ana okulu sonrasi olan cad her taraf yama.toz toprak.Bu yollari duzeltelim ilk once lutfen.Gaffar okan sok bir kere bile temizlenmedi.Kac kere belediyeyi aradik sayin baskanim.Toz ve topraktan arcin camlarini acamiyoruz.Gaffar okan sok.zifiri karanlik buna el atilmasi gerekiyor belediyeye ve bedasa kac defa yazili basvuruda bulunduk.Sonuc yok.İlk once yollariniz lutfen.Belediyeye ve devlete sürekli vergi veriyiruz.Bunları istemek insani hakkimiz olsa gerek.

Silivrili 12 Ay Önce

Ilk önce yeni mahalleye giden bitmek bilmeyen trafiğe sebep olan yola çözüm bulun üst yol mu yaparsınız bilmem ama artık az sövüşleyin Milleti'de bir faydalı hizmetinizi görelim

alipaşalı 12 Ay Önce

konutlara giden minibüsler pahalı.. ayrıca minibüslerin saral inşaatlardan kiptaş 2 ye geçmesini istiyoruz.. hep alt yoldan olmuyor..

paşalı 12 Ay Önce

gumusyaka mithatpaşa sitesi ara sokak yolları yamuk yumuk elden geçmek istiyor.

Daha Fazla Haber
GENEL
109 Kez Görüntülendi.
112 personelinin yaptığı annelik
BÖLGESEL
8 Kez Görüntülendi.
Elektrik kesintileri yapılacak !
Küçük Sinekli
159 Kez Görüntülendi.
Bir canı daha kurtardılar
EĞİTİM
329 Kez Görüntülendi.
Turgut Reis başarı sezonunu açtı
ASAYİŞ
579 Kez Görüntülendi.
Silivri Polisi göz açtırmıyor!
Adalet ve Kalkınma Partisi
36 Kez Görüntülendi.
Seçim takımı mülakatla belirlenecek
EĞİTİM
105 Kez Görüntülendi.
Okullarımıza Hizmetlerimiz Artarak Devam Edecek
Adalet ve Kalkınma Partisi
188 Kez Görüntülendi.
Ümit Kalko, AK Parti'ye partiye üye oldu
EKONOMİ
119 Kez Görüntülendi.
En’lerin gecesinde yerinizi ayırtın!
EĞİTİM
181 Kez Görüntülendi.
Mektebim’in 204 okulunda ders zili çaldı