Kategoriler

Silivri Haber Ajansı

Her güçlü küçük kızın hayat hakkında bilmesi gereken 7 bilgi

Tüm dünya aksini iddia ediyor olabilir ama küçük kızlar çok güçlüdür. Yapması gereken tek şey ise içindeki bu gücü keşfetmektir. Daha doğar doğmaz bir çok coğrafyada bir çok zorlukla karşılaşağını bilen küçük kızların hayat hakkında bilmesi gerekenler vardır. İşte bu bilgilerden en önemlileri.

Hayatta her zaman destekçilerin olacak

Bir çocuğun kendini gerçekleştirebilmesi için arkasında destekçilerinin olduğunu bilmesi gerekir. İlk destekçilerin anne ve babandır. Ne olursa olsun ilk önce arkanda onların, sonrasında diğer sevdiklerinin olduğunu bil ve hayatta herhangi bir sorunla karşılaştığında bir şeylerden kaçmak ya da saklanmak zorunda hissetme.

Kendini sev, kendine saygı duy

Her şeyden önce kendini sevmen gerektiğini unutma. Kendini seven, kendine saygı duyan küçük bir kız, içindeki gücün farkına varacaktır. Şimdiden bu güvenin tadına var ki ileride başı dik bir kadın olabilesin.

Hakkını ara

Küçük bir kız çocuğundan öte geleceğin güçlü kadınısın sen. Hayatta bazen hakkının yenilebileceği gerçeğini bil. Ancak buna ses çıkarman gerektiğini unutma. Zamanın, mekanın ya da kişinin bir önemi yok, hiçbir şeyin karşısında susma. Hakkını ara. Kimsenin seni ezmesine izin verme, unutma sen çok güçlüsün!

Kalıplaşmış tiplemeler var, hayat onlardan biri olman için seni zorlayabilir, sen istediğin kişi ol

Kalıplaşmış, herkesin tek tip bir yaşam sürdüğü insanlardan olmak zorunda değilsin. 36 beden ol, makyaj yap, saçların derli-toplu olsun gibi… Bil ki bu yargılar, yargıdan öte başka bir şey değil. Nasıl olmak istiyorsan ol ve sahip olduğun bedenle yani kendinle mutlu olmayı öğren.

Her zaman ön yargılara maruz kalabilirsin ancak sen her şeyi başarabilirsin

Dünyada kadınların erkeklerden daha güçsüz olduğu ön yargısı var. Tamamen manipüle üzerine yapılan bu yargı her konuda önüne çıkabilir güçlü küçük kızların.Yavaş yavaş bunu kabullenmeye bile başlayabilirsin ancak hayattaki zorluklar karşısında her şeyi yapabileceğini unutma.

Diğer insanlarla yarışma

Hayat kendini diğer insanlarla yarıştıracağın bir yer değil. Kendine, kendini başkalarıyla kıyaslamak gibi bir kötülük yapma. İnsanların başarılarını alkışlamayı bil, başarısızlıklarında yanlarında olmayı da…

Oku

Güçlü olabilmek için oku, hayal gücünün gelişebilmesi için oku, kendini, dünyayı tanıyabilmek için oku. Her iki tarafın fikrini oku, fikrine en zıt düşeni de en yakın olanı da. Bil, hayat her zaman bilmecelerle gelir karşına.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
3SAYFA
260 Kez Görüntülendi.
Aracının çekilmesine engel olmadı
BÖLGESEL
136 Kez Görüntülendi.
Yeni Jandarma komutanımız belli oldu
GENEL
35 Kez Görüntülendi.
Türklerin temizliği
SAĞLIK
76 Kez Görüntülendi.
Ceviz yiyen daha zeki oluyor
GÜNDEM
176 Kez Görüntülendi.
Uzun yola çıkacaklara tavsiyeler
BÖLGESEL
145 Kez Görüntülendi.
“Atalet” Konulu Kişisel Gelişim Eğitim Semineri Düzenlendi
Adalet ve Kalkınma Partisi
285 Kez Görüntülendi.
AK Parti Silivri'de bayrak değişimi
EMLAK
168 Kez Görüntülendi.
Pearl Of Silivri’de 60 ay 0 faiz kampanyası
BÖLGESEL
149 Kez Görüntülendi.
Bayram İçin Hazırlıklar Tamamlandı
EKONOMİ
566 Kez Görüntülendi.
Emekli maaşları bayramdan önce çekilebilecek