Kategoriler

Silivri Haber Ajansı

Yüzde yüz tıkalı damarı açtı

Silivri’de servis şoförlüğü yapan Yüksel Esen (55) şah damarı tıkanınca felç geçirdi. Prof. Dr. Yusuf Kalko, hem yüzde 100 tıkalı şah damarını, hem de beynin içinde tıkanmış ana damarı tamamen açtı

Silivri’de servis şoförlüğü yapan Yüksel Esen (55) geçtiğimiz günlerde şah damarı tıkanınca felç geçirdi. Esen, yoğun bakımda komaya girdi. Küçük kızının internetten okuduğu bir haber babasının kaderini değiştirdi. Hemen haberde adı geçen Prof. Dr. Yusuf Kalko ile irtibata geçildi. Ambulansla Silivri'den İstanbul'a getirilen hasta acilen ameliyata alındı.

DOKTOR İÇİN DE MUCİZE

Kalp ve Damar Cerrahı Prof. Dr. Yusuf Kalko'nun lokal anestezi ile şah damarından ameliyat ettiği Yüksel Esen'in bilinci ameliyat sırasında açıldı. Esen'in durumu için 'mucize' ifadesini kullanan Prof. Dr. Kalko, "Meslek hayatımda buna benzer çok ameliyat yaptım. Binlerce şah damarı açtım. Ancak hem yüzde 100 tıkalı şah damarı, hem de beynin içinde tıkanmış ana damarı tamamen açmak benim için de bir ilk oldu" diye konuştu. Yüksel Esen'in eşi Sevim Esen, "Sol şah damarının yüzde 100 tıkandığını, sağ şah damarının da yüzde 30 tıkandığını ama asıl önemlisi beyinde ciddi bir hasar olduğunu öğrendik. Yüzde 35 riski olduğu, zor bir ameliyat olacağı söylendi. Çocuklarla düşündük ve çok da seçeneğimiz olmadığına karar verdik. Ya terk edecektik onu kaderine ya da düşük de olsa bir ihtimal vardı ve belki bir mucize gerçekleşebilir diye düşündük. İyi ki ikinci seçeneğe karar vermişiz. Ameliyattan iki gün sonra çorbasını içti" dedi.

SABAH

Yorumlar

Daha Fazla Haber
SEÇİM
1270 Kez Görüntülendi.
Silivri'de seçim sonuçları
GENEL
440 Kez Görüntülendi.
Sandıklar kapandı! İlk sonuçlar geldi
GENEL
189 Kez Görüntülendi.
Silivri'de sandıklar kapandı
SEÇİM
57 Kez Görüntülendi.
Mutlu Bozoğlu da oyunu Selimpaşa’da kullandı
SEÇİM
84 Kez Görüntülendi.
MHP İlçe Başkanı Zafer Yalçın oyunu kullandı
SEÇİM
104 Kez Görüntülendi.
İYİ Parti İlçe Başkanı Ersaraç, oyunu kullandı
SPOR
214 Kez Görüntülendi.
Silivrispor tek liste ile Akgün Duru
SEÇİM
290 Kez Görüntülendi.
Başkan Işıklar, oyunu kullandı
SEÇİM
86 Kez Görüntülendi.
Tarihî seçim
SEÇİM
100 Kez Görüntülendi.
Silivri genelinde oy verme işlemi başladı