Kategoriler

Silivri Haber Ajansı

Değirmenköy'lü öğrenciler Erasmus Stajını tamamladı

Değirmenköy İMKB Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri, Erasmus Projesi kapsamında 42 gün boyunca Avrupa’nın çeşitli ülke ve şehirlerini dolaşarak staj çalışmalarını başarıyla tamamladı.

Değirmenköy İMKB Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri, Erasmus+ Programı Okullar Arası Stratejik Ortaklıklar “Mesleki Eğitimde Avrupa Stajının Önemi” isimli projesiyle 14.05.2017 – 03.06.2017 ve 15.10.2017- 04.11.2017 tarihleri arasında Avrupa’daki Meslek Liselerinin nasıl bir staj yaptıklarını yerinde görmek ve aynı zamanda orada uygulama fırsatından yararlanmak için toplamda 42 gün boyunca Avrupa’nın çeşitli ülke ve şehirlerini dolaşarak staj çalışmalarını başarıyla tamamladı. Toplamda 35 öğrenci 4 öğretmen ve iki gözlemci faaliyetlere katıldı.

Proje kapsamında Avusturya ekibi “Avusturya- Viyana, Macaristan-Budapeşte, Slovakya- Bratislava, Çek Cumhuriyeti- Prag” şehirlerini dolaşırken;  Almanya ekibi ise “Fransa- Paris, Hollanda- Amsterdam, Belçika- Brüksel, Almanya- Herne /Bochum /Rechlinghousen/ Gelsenkirchen” şehirlerini dolaşarak stajlarını tamamlayıp eğitimsel ve kültürel anlamda gelişim sağlamışlardır.

Değirmenköy İMKB Çok Programlı Anadolu Lisesi, mayıs ayında gerçekleştirdiği başarılı “Avusturya Staj Çalışmasından” sonra şimdi de “Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’nca yürütülmekte olan projesiyle 15.10.2017- 04.11.2017 tarihleri arasında Almanya stajını da başarıyla tamamladı. Bu projeyle, 2 öğretmen ve Çocuk Gelişimi bölümünden 20 öğrenci olmak üzere toplamda 22 kişi, 21 günlük eğitim faaliyetini gerçekleştirdiler. Öğrenciler; “Kindergarten KleineLeuteHaus, FamilienzentrumMichaelstr, AWO Kindertagesstatten, Kindergarten Lange Wanne,  Kite am Südpark, Stadt.Tageseinrichtungfür Kinder”  Anaokullarında Çocuk Gelişimi alanında 3 haftalık bir staj yaparak bilgi ve becerilerini pekiştirdiler.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
SAĞLIK
18 Kez Görüntülendi.
Yaz aylarında güneş yanıkları ve benlere dikkat
EMLAK
334 Kez Görüntülendi.
TOKİ'den vatandaşa güzel haber!
BÖLGESEL
226 Kez Görüntülendi.
Belediye ekipleri görev başındaydı
3SAYFA
507 Kez Görüntülendi.
Kayıp Melisa’dan iyi haber var
GENEL
90 Kez Görüntülendi.
Bir bardak sütün hatırı
BÖLGESEL
124 Kez Görüntülendi.
Silivri'de su kesintisi yapılacak
SPOR
474 Kez Görüntülendi.
Silivrispor’da çoğunluk sağlanamadı
BÖLGESEL
743 Kez Görüntülendi.
İşyerini su bastı ! Kara kara düşünüyor
BÖLGESEL
533 Kez Görüntülendi.
Silivri'yi sağanak yağış vurdu
3SAYFA
365 Kez Görüntülendi.
Otoban’da kaza ! Telef oldular