Kategoriler

Silivri Haber Ajansı

Değirmenköy'lü öğrenciler Erasmus Stajını tamamladı

Değirmenköy İMKB Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri, Erasmus Projesi kapsamında 42 gün boyunca Avrupa’nın çeşitli ülke ve şehirlerini dolaşarak staj çalışmalarını başarıyla tamamladı.

Değirmenköy İMKB Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri, Erasmus+ Programı Okullar Arası Stratejik Ortaklıklar “Mesleki Eğitimde Avrupa Stajının Önemi” isimli projesiyle 14.05.2017 – 03.06.2017 ve 15.10.2017- 04.11.2017 tarihleri arasında Avrupa’daki Meslek Liselerinin nasıl bir staj yaptıklarını yerinde görmek ve aynı zamanda orada uygulama fırsatından yararlanmak için toplamda 42 gün boyunca Avrupa’nın çeşitli ülke ve şehirlerini dolaşarak staj çalışmalarını başarıyla tamamladı. Toplamda 35 öğrenci 4 öğretmen ve iki gözlemci faaliyetlere katıldı.

Proje kapsamında Avusturya ekibi “Avusturya- Viyana, Macaristan-Budapeşte, Slovakya- Bratislava, Çek Cumhuriyeti- Prag” şehirlerini dolaşırken;  Almanya ekibi ise “Fransa- Paris, Hollanda- Amsterdam, Belçika- Brüksel, Almanya- Herne /Bochum /Rechlinghousen/ Gelsenkirchen” şehirlerini dolaşarak stajlarını tamamlayıp eğitimsel ve kültürel anlamda gelişim sağlamışlardır.

Değirmenköy İMKB Çok Programlı Anadolu Lisesi, mayıs ayında gerçekleştirdiği başarılı “Avusturya Staj Çalışmasından” sonra şimdi de “Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’nca yürütülmekte olan projesiyle 15.10.2017- 04.11.2017 tarihleri arasında Almanya stajını da başarıyla tamamladı. Bu projeyle, 2 öğretmen ve Çocuk Gelişimi bölümünden 20 öğrenci olmak üzere toplamda 22 kişi, 21 günlük eğitim faaliyetini gerçekleştirdiler. Öğrenciler; “Kindergarten KleineLeuteHaus, FamilienzentrumMichaelstr, AWO Kindertagesstatten, Kindergarten Lange Wanne,  Kite am Südpark, Stadt.Tageseinrichtungfür Kinder”  Anaokullarında Çocuk Gelişimi alanında 3 haftalık bir staj yaparak bilgi ve becerilerini pekiştirdiler.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
GÜNDEM
121 Kez Görüntülendi.
Işıklar Alevi Hemşerilerine İftar Verdi.
GENEL
26 Kez Görüntülendi.
Dünyada bir teknik yayılıyor !
GENEL
19 Kez Görüntülendi.
Neyi nasıl düşünüyorsun?
GENEL
66 Kez Görüntülendi.
Bu durumlarda su içmeyin
SEKTÖREL
49 Kez Görüntülendi.
Buzuki Orhan Şömine’de sahne alıyor
BÖLGESEL
26 Kez Görüntülendi.
Doğru eğitimcilerle çalışmak
KÜLTÜR-SANAT
38 Kez Görüntülendi.
Kültür Sokağında Perdeler Açılıyor
BÖLGESEL
266 Kez Görüntülendi.
İSKİ problem çözerken problem yarattı
TEKNOLOJİ
156 Kez Görüntülendi.
Okul servisinde ve okulda çocukları izleyen uygulama
BÖLGESEL
108 Kez Görüntülendi.
İBB İSMEK kurslarına yoğun ilgi