Kategoriler

Silivri Haber Ajansı

Gökmen Ulu, Cezaevi'nden tahliye edildi

Sözcü Gazetesi sahibi firari sanık Burak Akbay ve gazetenin 3 çalışanının yargılandığı FETÖ davasında hakkında tahliye kararı çıkan tutuklu sanık Gökmen Ulu akşam saatlerinde Silivri Kapalı Cezaevi'nden tahliye edildi. Ulu'yu ailesi ve muhabir arkadaşları karşıladı.

Hakkında yakalama kararı bulunan Sözcü Gazetesi sahibi firari sanık Burak Akbay, gazetenin Mali İşler Müdürü Yonca Yücekaleli, internet sitesinin sorumlu müdürü Mediha Olgun ve davanın tek tutuklu sanığı muhabir Gökmen Ulu’nun yargılandığı davanın ilk duruşması sona erdi.

Taleplerini dinledikten sonra ara kararını oluşturan mahkeme heyeti, atılı suça ilişkin delillerin büyük bir kısmının toplanmış olması, sanığın delilleri karartma durumunun bulunmaması, sabit ikametgah sahibi olması gerekçeleriyle tutuklu sanık Gökmen Ulu’nun tahliyesine hükmetti. Karar sonrası akşam saatlerinde Silivri Kapalı Cezaevinden minibüsle çıkarılarak Kınalı Gişelerde bırakılan Gökmen Ulu'yu ailesi ve yakınları karşıladı. Oğlunun üzerine atlaması üzerine yere düşen Gökmen Ulu, oğluna yerde sarılarak özlem giderdi.

“Şerefimle girdiğim bu zindandan şerefimle çıkıyorum”

Ailesi ve arkadaşlarıyla özle giderdikten sonra basın mensuplarına konuşan Gökmen Ulu, “Türkiye’nin acilen normalleşmeye ihtiyacı olduğunu gözlemliyorum. Türkiye’nin bütün renklerinin el ele tutuşması gerekiyor. Ayrıştırma politikalarının artık bir kenara bırakılması gerekiyor. Halk yorgun, Türkiye yorgun halk huzur istiyor. Az önce arkadaşıma da söylediğim gibi mapus yata yata bitti. Başım öne eğilmedi. Şerefimle girdiğim bu zindandan şerefimle çıkıyorum. Bir gazeteci olarak doğruları söylemeyi sürdüreceğim” dedi.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
DÜNYA
19 Kez Görüntülendi.
Dünyanın en masum protestosu
GENEL
186 Kez Görüntülendi.
Brezilyalı bir doktordan Tavsiyeler...
GENEL
995 Kez Görüntülendi.
112 personelinin yaptığı annelik
BÖLGESEL
87 Kez Görüntülendi.
Elektrik kesintileri yapılacak !
Küçük Sinekli
328 Kez Görüntülendi.
Bir canı daha kurtardılar
EĞİTİM
360 Kez Görüntülendi.
Turgut Reis başarı sezonunu açtı
ASAYİŞ
604 Kez Görüntülendi.
Silivri Polisi göz açtırmıyor!
Adalet ve Kalkınma Partisi
42 Kez Görüntülendi.
Seçim takımı mülakatla belirlenecek
EĞİTİM
117 Kez Görüntülendi.
Okullarımıza Hizmetlerimiz Artarak Devam Edecek
Adalet ve Kalkınma Partisi
209 Kez Görüntülendi.
Ümit Kalko, AK Parti'ye partiye üye oldu