Kategoriler

Silivri Haber Ajansı

“Hindilerine gözü gibi bakıyor”

Yılbaşı gecesi sofraları süsleyecek hindileri elleriyle besleyerek büyüten Silivrili Veterinerlik fakültesi öğrencisi Serhat Aktaş, “okulda teorisini görüyor, çiftliğimizde de pratiğini yapıyorum. Hem keyif alıyorum hem de para kazanıyorum” dedi.

Silivri’nin Yolçatı mahallesinde ikamet eden Veterinerlik fakültesi son sınıf öğrencisi Serhat Aktaş, kuluçkadan çıkararak büyüttüğü 110 hindisine gözü gibi bakıyor. Babasına ait çiftlikte baktığı kanatlı hayvanları kuluçka dönenimden itibaren üstlendiğini belirten Aktaş “hindilerimi bir bebeğe bakar gibi bakıyorum. Doğayla iç içe bir ortamda yetişiyorlar. Okuldan boşta kalan zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum” dedi.

Aktaş “Okuldan kalan boş zamanlarımda çiftliğimizde hayvanlarla uğraşıyorum. Özellikle kanatlı hayvanlarla çok zaman geçiriyorum. Malum yeni yıl yaklaşıyor. İnsanlar artık o eski tattaki hindileri tüketsinler diye kendi üretimimiz olan hindileri yetiştirdim. Hayvanlarımı buğday ve mısırla ellerimle besliyorum. Yolçatı mahallesindeki babama ait Aktaş çiftliğinde doğal bir ortamda çekirge, böcek yiyerek büyüyorlar. Okulda teorisini görüyor buraya gelip pratiğini yapma imkânı buluyorum. Bilinçli olarak yapıyorum. Hem keyif alıyorum hem de para kazanıyorum.” dedi.

Sağlıklı bir hindinin nasıl olması gerektiğini de belirten Aktaş “Tüyleri parlak, ibikleri kırmızı, sürekli hareket halinde, Kanadının alt kısımları sarı olur.” dedi.

Hindi yetiştirmenin çok zahmetli bir iş olduğunu da belirten Aktaş “Özellikle yavru iken bir çocuk gibi bakılıyor. Altları kuru olması ortamının sıcak olası gerekiyor.”

Özenle yetiştirdiği hindilerin satış fiyatının dişi hindilerin 120/130 TL arasında olduğunu, erkek hindilerin ise 140/150 TL ‘den satıldığını sözlerine ekledi.

Serhat Aktaş'a 05372166525 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
GENEL
88 Kez Görüntülendi.
Fil ile avcılar...
BÖLGESEL
131 Kez Görüntülendi.
Milyonlarca Ayçiçeğinin Havadan Görüntüsü Mest Etti
POLİTİKA
200 Kez Görüntülendi.
Silivri Ülkü Ocakları'nda Görev Değişikliği
MAGAZİN
361 Kez Görüntülendi.
Rap müziğinin isimlerini buluşturan düğün
GÜNDEM
62 Kez Görüntülendi.
Bataklığa düşen köpek son anda kurtarıldı
İYİ Parti
56 Kez Görüntülendi.
Meral Akşener kurultayda aday olmayacağını açıkladı
Fener
400 Kez Görüntülendi.
Fener’de korkutan yangın !
MAGAZİN
539 Kez Görüntülendi.
Doruk Eren’e dillere destan düğün
Adalet ve Kalkınma Partisi
546 Kez Görüntülendi.
Bozoğlu “Belediye hizmetsizlik kanserine yakalanmış”
SAĞLIK
141 Kez Görüntülendi.
Sıcaklarda besin zehirlenmesine dikkat!