Kategoriler

Silivri Haber Ajansı

Orman köyleri tapularına kavuşuyor

AK Parti Silivri İlçe Başkanı Rıfat Kutlu, Danamandıra, Sayalar ve Çayırdere köylerini kapsayan "Tapusuz araziler" hakkında açıklamalarda bulundu.

“4706 sayılı kanuna eklenen maddelerle birlikte Silivri’mizin Danamandıra, Sayalar ve Çayırdere köylerini kapsayan "Tapusuz araziler" mevzusu çözüme kavuşmuş oldu” diyerek sözlerini sürdüren Kutlu “Ak Parti İktidarı 130 yıllık kronikleşmiş bir problemi daha çözüme kavuşturdu. 4706 sayılı kanuna eklenen maddelerle birlikte Silivri’mizin Danamandıra, Sayalar ve Çayırdere köylerini kapsayan "Tapusuz araziler" mevzusu çözüme kavuşmuş oldu.

“YASA MECLİSTEN GEÇTİ”

Köy içi yerleşim planları içerisinde kalan arazilerle birlikte, tarım ve orman vasfını kaybetmiş arazilerin de kullanıcılarına satışını sağlayacak ve artık tapulu hale getirecek yasa meclisten geçti. Fiyat tespit komisyonu çalışmalarını devam ettirmekte. 5 yıl faizsiz ve 10 taksit halinde ödeme kolaylığı ile birlikte Danamandıra, Sayalar ve Çayırdere’deki vatandaşlarımız artık Tapularına kavuşacaklar. Çatalca ilçe teşkilat binamızda 3 Silivri ve 5 Çatalca köy muhtarlarımızla birlikte Milletvekilimiz Tülay Kaynarca'nın başkanlığında sürece dair bilgilendirme toplantımızı gerçekleştirdik. Bu vesile ile başta Milletvekilimiz Tülay Kaynarca olmak üzere, Ak Parti 3.bölge Milletvekillerimize ve grubu bulunan diğer siyasi parti Milletvekillerine İlçemiz adına teşekkür ederim.”dedi.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
GÜNDEM
404 Kez Görüntülendi.
Bayram namazı saat kaçta?
FESTİVAL
305 Kez Görüntülendi.
Kadıköy’de Renkli Karpuz Festivali
GÜNDEM
47 Kez Görüntülendi.
Uzmanlardan acemi kasaplara erken uyarı
SAĞLIK
85 Kez Görüntülendi.
Bayramda ağız sağlığınıza dikkat
ASAYİŞ
263 Kez Görüntülendi.
Jandarmadan bayram öncesi sahte para operasyonu!
GÜNDEM
317 Kez Görüntülendi.
Trafik kilit! Akın akın gidiyorlar
GENEL
70 Kez Görüntülendi.
Sessizce kutlayalım bayramı...
Adalet ve Kalkınma Partisi
120 Kez Görüntülendi.
Mutlu Bozoğlu'nun Kurban Bayramı Mesajı
GENEL
174 Kez Görüntülendi.
Işıklar personeliyle bayramlaştı
GENEL
593 Kez Görüntülendi.
Gaziyi görmeye gelen ana