Kategoriler

Silivri Haber Ajansı

Yazlık Hırsızları Jandarmadan Kaçamadı

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Çatalca ve Silivri’de 11 hırsızlık olayını gerçekleştiren bir hırsızlık çetesini kıskıvrak yakaladı.

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Çatalca ve Silivri'de 11 hırsızlık olayını gerçekleştiren bir hırsızlık çetesini kıskıvrak yakaladı. Bölgedeki yazlık evlerin boş olmasından faydalanan çete üyelerinin, evleri önce gözlemledikleri, bir hareketlilik görmedikleri evlere girip hırsızlık yaptıkları, çaldıkları eşyaları da kiraladıkları araçla depolarına taşıdıkları tespit edildi.

İstanbul Çatalca ve Silivri'de boş olan yazlık evleri hedef alan ve 11 hırsızlık olayını gerçekleştiren bir hırsızlık çetesi, İstanbul İl Jandarma Komutanlığının teknik ve fiziki takibi sonucunda kısa sürede yakalandı. Çete üyelerinin hırsızlık olayında kullandığı aracı adım adım takip eden Jandarma ekipleri, aracın kiralık olduğunu, şüphelilerin yakalanmamak için sahte plaka kullandığını tespit etti.

Evlerinin Soyulduğunu Jandarmadan Öğrendiler

Jandarma, suçluların arkalarında bıraktığı her izi dikkatle inceledi. Söz konusu araç takibe alındı. Jandarma ekipleri, aracın uzun süre beklediği bölgelerde çalışmalarını yoğunlaştırdı. Civardaki yazlık evlerin sahiplerini arayarak evlerini kontrol etmelerini istedi. Evlerini kontrol eden vatandaşlardan bazılarının evinde hırsızlık olayı yapıldığı belirlendi. Hırsızlık yapıldığı tespit edilen yazlıklarda inceleme yapan olay yeri inceleme ekipleri, bulunan delilleri tek tek titiz bir şekilde inceleyerek hırsızların kimliğine ulaştı.

Çete üyelerinden E.C. isimli şahsı adım adım takibe başlayan Jandarma ekipleri, hırsızların kullandığı aracın Silivri'de bulunan bir yazlık evin önünde uzun süre beklediğini belirledi. Yeni bir hırsızlık olayının gerçekleşeceğini anlayan ekipler, aracı takibe başladı ve çete üyelerini Esenyurt ilçesinde bir depoya çalıntı eşyaları taşırken suçüstü yakaladı.

Televizyondan jeneratöre, kablodan matkaba, ankastre ocaktan gaz lambasına kadar onlarca eşyayı çalan çete üyelerinden E.C.'nin yapılan kimlik sorgusunda, 14 ayrı hırsızlık suçundan arandığı da ortaya çıktı.

Yakalanan şüpheli şahıslar adli makamlara sevk edildi

Yorumlar

bozkurt 8 Ay Önce

bu suç makinalarini oracıkta infaz edicen bunlar hapisle filan ıslah olmaz

Daha Fazla Haber
GENEL
79 Kez Görüntülendi.
Unutmamak...
GÜNDEM
120 Kez Görüntülendi.
Şiddetli rüzgar vatandaşlara zor anlar yaşattı
BÖLGESEL
201 Kez Görüntülendi.
Meteoroloji'den uyarı! Kuvvetli yağış geliyor!
MAGAZİN
187 Kez Görüntülendi.
Ünlü sanatçı kalp krizi sonucu hayatını kaybetti!
GÜNDEM
269 Kez Görüntülendi.
28 Ekim'e dikkat!
Büyükçekmece
54 Kez Görüntülendi.
Büyükçekmece'de "En Cicimiz Vosvos" festivali başladı
BÖLGESEL
139 Kez Görüntülendi.
Eğitim İş’ten kaynaşma kahvaltısı
3SAYFA
190 Kez Görüntülendi.
Uykusuz toprağa verildi
BÖLGESEL
99 Kez Görüntülendi.
“Engelleri beraber aşıyoruz”
BÖLGESEL
403 Kez Görüntülendi.
Yenimahalle’de Çalışmalar Tüm Hızıyla Sürüyor