Kategoriler

Silivri Haber Ajansı

Yazlık Hırsızları Jandarmadan Kaçamadı

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Çatalca ve Silivri’de 11 hırsızlık olayını gerçekleştiren bir hırsızlık çetesini kıskıvrak yakaladı.

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Çatalca ve Silivri'de 11 hırsızlık olayını gerçekleştiren bir hırsızlık çetesini kıskıvrak yakaladı. Bölgedeki yazlık evlerin boş olmasından faydalanan çete üyelerinin, evleri önce gözlemledikleri, bir hareketlilik görmedikleri evlere girip hırsızlık yaptıkları, çaldıkları eşyaları da kiraladıkları araçla depolarına taşıdıkları tespit edildi.

İstanbul Çatalca ve Silivri'de boş olan yazlık evleri hedef alan ve 11 hırsızlık olayını gerçekleştiren bir hırsızlık çetesi, İstanbul İl Jandarma Komutanlığının teknik ve fiziki takibi sonucunda kısa sürede yakalandı. Çete üyelerinin hırsızlık olayında kullandığı aracı adım adım takip eden Jandarma ekipleri, aracın kiralık olduğunu, şüphelilerin yakalanmamak için sahte plaka kullandığını tespit etti.

Evlerinin Soyulduğunu Jandarmadan Öğrendiler

Jandarma, suçluların arkalarında bıraktığı her izi dikkatle inceledi. Söz konusu araç takibe alındı. Jandarma ekipleri, aracın uzun süre beklediği bölgelerde çalışmalarını yoğunlaştırdı. Civardaki yazlık evlerin sahiplerini arayarak evlerini kontrol etmelerini istedi. Evlerini kontrol eden vatandaşlardan bazılarının evinde hırsızlık olayı yapıldığı belirlendi. Hırsızlık yapıldığı tespit edilen yazlıklarda inceleme yapan olay yeri inceleme ekipleri, bulunan delilleri tek tek titiz bir şekilde inceleyerek hırsızların kimliğine ulaştı.

Çete üyelerinden E.C. isimli şahsı adım adım takibe başlayan Jandarma ekipleri, hırsızların kullandığı aracın Silivri'de bulunan bir yazlık evin önünde uzun süre beklediğini belirledi. Yeni bir hırsızlık olayının gerçekleşeceğini anlayan ekipler, aracı takibe başladı ve çete üyelerini Esenyurt ilçesinde bir depoya çalıntı eşyaları taşırken suçüstü yakaladı.

Televizyondan jeneratöre, kablodan matkaba, ankastre ocaktan gaz lambasına kadar onlarca eşyayı çalan çete üyelerinden E.C.'nin yapılan kimlik sorgusunda, 14 ayrı hırsızlık suçundan arandığı da ortaya çıktı.

Yakalanan şüpheli şahıslar adli makamlara sevk edildi

Yorumlar

bozkurt 4 Ay Önce

bu suç makinalarini oracıkta infaz edicen bunlar hapisle filan ıslah olmaz

Daha Fazla Haber
Adalet ve Kalkınma Partisi
2 Kez Görüntülendi.
Saadet Partisi’nden İstifa Edip Ak Parti’ye Katıldılar
SEÇİM
5 Kez Görüntülendi.
Silivri'de 120 bin seçmen oy kullanacak
ASAYİŞ
6 Kez Görüntülendi.
İşte İstanbul'da seçim günü alınacak emniyet tedbirleri
Trakya
11 Kez Görüntülendi.
Meteoroloji'den Trakya Bölgesi için sel uyarısı
BÖLGESEL
19 Kez Görüntülendi.
Arsa Maliyet bilgilerinizi E- Belediye üzerinden öğrenebilirsiniz
GENEL
31 Kez Görüntülendi.
Bütün hayatınızı değiştirecek büyük sürprizlere hazır olun
SEÇİM
56 Kez Görüntülendi.
Silivri’de seçimin nabzı SHA’da atacak
SPOR
112 Kez Görüntülendi.
Silivrispor kongresi yapılıyor
SEÇİM
85 Kez Görüntülendi.
24 Haziran İstanbul 3.bölge seçim sonuçları! İlçe ilçe anlık sonuçlar...
SEÇİM
261 Kez Görüntülendi.
Silivrili siyasilerin nerede oy kullanacağı belli oldu