Kategoriler

Silivri Haber Ajansı

Erasmus Plus projesi kapsamında Silivri’yi ziyaret ettiler

Polonya, İtalya, Yunanistan’da eğitim gören öğrenciler Erasmus Plus projesi kapsamında Silivri’ye geldi. Yabancı öğrencilere, Galatasaray Lisesi Permakültür Kulübü üyesi öğrenciler eşlik etti. Öğrenciler “iklim değişikliği ve bunun yarattığı neticeler” konusunda Permakültür Eğitmeni Melike Müezzinoğlu’ndan bilgi aldılar.

Geçtiğimiz günlerde Erasmus Plus projesi kapsamında Galatasaray Lisesi Permakültür Kulübü üyesi öğrencilerle birlikte Silivri’ye gelen Polonya, İtalya, Yunanistan’da eğitim gören 10.sınıf öğrencileri, Permakültür Eğitmeni Melike Müezzinoğlu’na ait çiftlikle “iklim değişikliği ve bunun yarattığı neticeleri” hakkında detaylı bilgi aldılar.

Program sonunda açıklama yapan Melike Müezzinoğlu “Projenin amacı iklim değişikliği ve bunun yarattığı neticeler. Bu kapsamda oldukça geniş bir alana ilgi duyuyorlar. İçerisinde, toprağın verimsizleşmesi; yerinden edilen insanlar, göçmen sorunları; biyolojik çeşitliliğin kaybı, eko sistemler; sürdürülebilir tarım yöntemleri ve permakültür var. Erasmus Plus grup çalışmasına Malva Permakültür Çiftliği olarak desteğimizin ilk ayağında, Galatasaray lisesi kampüsünde bir sunum gerçekleştirdik. Kurumsal üyesi olduğumuz, Uluslararası Botanik Bahçeleri Birliği'nin eğitim desteği ile 'iklim değişikliği ve bitkiler', konulu sunumun ardından, eko sistemler, gıda zincirleri, iklim değişikliğinde sürdürülebilir tarım yöntemleri üzerine bilgi aktarımı ve paylaşımlarda bulunduk. Burada da uygulamalı Permakültür çiftliğinde bunu yerinde görme ve bire-bir deneyimleme fırsatına sahipler. Buradan ürünleri tadabiliyorlar, dokunabiliyorlar, burada yetişen tıbbi bitkilerden, arkadaşlarımızın yaptığı ürünleri görebiliyorlar. Bunun bir sistem halinde sürdürülebilir olduğunu ve doğaya dost üretim yöntemlerinin, insana dost tüketim yöntemlerinin bir zincir halinde olduğunu görebiliyorlar. Bu ziyaretlerin daha da yayılmasını, genç nesillerimize biyo çeşitliliği öğretme görevimizi devam etmeyi hedefliyoruz “dedi.

Programa Silivri İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kemal Benli, Ekmek Üreticileri Federasyonu Trakya bölge Başkanı Ferhat Yılmaz ve yardımcısı Zafer Erik te katıldı.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
BÖLGESEL
203 Kez Görüntülendi.
İSKİ problem çözerken problem yarattı
TEKNOLOJİ
141 Kez Görüntülendi.
Okul servisinde ve okulda çocukları izleyen uygulama
BÖLGESEL
98 Kez Görüntülendi.
İBB İSMEK kurslarına yoğun ilgi
İstanbul
72 Kez Görüntülendi.
Vali Şahin, şehit aileleri ve gazilerle akşam yemeğinde buluştu
EĞİTİM
225 Kez Görüntülendi.
Öğretmeninden öğrencilerine anlamlı hediye
BİLİM VE TEKNOLOJİ
73 Kez Görüntülendi.
TeknoFest’e Silivri’den yoğun katılım
SEKTÖREL
40 Kez Görüntülendi.
Enerjisa Online Abonelik İşlemleri
GÜNDEM
82 Kez Görüntülendi.
Teknofest İstanbul Festivali Başlıyor
GÜNDEM
65 Kez Görüntülendi.
“Bu vatan için can vermeye hazır bir milletimiz var”
GÜNDEM
231 Kez Görüntülendi.
Işıklar'a Yılın Belediye Başkanı Ödülü