Kategoriler

Silivri Haber Ajansı

Silivri Belediyesi’nde Kadın Personele 8 Mart İzni

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü öncesinde kadın personeliyle bir araya gelen Başkan Işıklar: “Silivri’ye verdiğiniz emekler için hepinize gönülden teşekkür ediyorum, sizlerle gurur duyuyorum. Kadınlar gününüzü yürekten kutluyorum” dedi.

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, sosyal demokrat belediyeler ile birlikte kadın personelin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde idari izinli sayılmasına karar verdi. Meclis Salonu’nda kadın personeliyle bir araya gelerek günlerini kutlayan Işıklar, şunları söyledi:

IŞIKLAR: “BU COĞRAFYADA YAŞADIĞIMIZ İÇİN ŞANSLIYIZ”

“Hepinizin Dünya Emekçi Kadınlar Gününü gönülden kutluyorum. Bugün İl Başkanımız Silivri’deydi. Başka bir örneği var mı bilmiyorum, Türkiye’de sanıyorum ilk kez İstanbul’da 14 belediyemizde 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde kadın çalışanlarımızın izinli sayılmasına karar verdik. İl Başkanımız bu kararı selamlarını ileterek sizlere tebliğ etmemizi istedi. Bu ülkede maalesef ki kadınlarımızı üretimden koparmaya, kahkaha atışından, hamileyken sokakta dolaşmasını konu edip, kadının ikincil sayılmasına, yaşamdan kopmasına bile cesaret ettiler. Büyük Atatürk, 1934 yılında dünyanın gelişmiş birçok ülkesinde olmayan seçme ve seçilme hakkı kanununu çıkararak kadının yönetime ve üretime katılmasının önünü açmış dahi bir devlet adamıdır. Bugün görüyoruz ki biz çok şanslıyız. Bizim sahip olduğumuz değerlerin bir tanesine sahip olmak için can veren, dramlar yaşayan bir coğrafyanın yanı başındayız.

“KENDİ DEĞERLERİMİZİ YAŞATTIĞIMIZ SÜRECE VAR OLACAĞIZ”

Biz farklılıklarımızı zenginlik sayarak, binlerce yıldır bu topraklar üzerinde insan sevgisini, üç tane semavi dini yeşertip, büyütüp 28 milyon km2 toprak üzerinde insanlara götürmüşüz. Kimsenin kılığına, kıyafetine, inancına müdahale etmeden bu topraklar üzerinde insan sevgisini yeşerten bir milletiz. Bugün bütün çekiştirmelere rağmen, tüm tuzaklara ve kumpaslara rağmen dimdik ayakta durabilmenin sağlamlığı oradan geliyor. Onun için biz kendi kültürümüzü, kendi değerlerimizi, kendi gelenek ve göreneklerimizi yaşattığımız sürece var olacağız. Biz suyun üstündeki mantar, rüzgârının önündeki yaprak değiliz. Zor günler geçirdiğimiz bir dönemden geçiyoruz. Bunun tek çözümü; birbirimize daha çok sarılmak, değerlerimize daha çok sahip çıkmak, büyük Atatürk’ün kurduğu bu cumhuriyet değerlerine daha çok sarılmaktır. Farklılıklarımız zenginliğimizdir. Birbirimizin farklılıklarını değil daha çok birleştiğimiz yanı öne çıkararak, bütün bu zorlukların üzerinden geleceğimize inanıyorum.

“SİLİVRİ SİZLERLE DAHA YAŞANIR BİR KENT”

Belediyemiz birim müdürlüklerimizin 28 tanesi kadın. En çok kadın müdür ve personel bizim belediyemizde var. Yarın erkek personelimizi de deneme günü, sizler olmadığında ne kadar çalışacaklar onları da göreceğiz. Sizinle Silivri’nin daha yaşanır olduğunu biliyorum. Bir insanı eğirtirseniz bir kişiyi yetiştirmiş olursunuz, bir kadını eğirtirseniz toplumu değiştirmiş olursunuz. 9 yıldır uğraşıyoruz, bir şeyleri eksik yapabilirsiniz belki yolunuz eksik olabilir, binaları yarın öbür gün yaparsınız ama insanın gönlünü, insanın kalbini, insanın huzurunu bu kentte daha iyi yaşama isteğini, umutla, huzurla gezebilme isteğini erteleyemezsiniz. Bu kent bir günlük değildir. Bugünü çözersiniz, yarını çözersiniz ama biz geleceğe taşımak zorundayız.  İşte biz bu umudu korumak zorundayız. Onun için burasını mübarek bir yer bilip, bu ülkeyi kutsal bir yer olarak düşünerek çalışmak zorundayız. Bu vicdanı içinizde taşıyarak çalıştığınızı biliyorum. Silivri’ye verdiğiniz emekler için hepinize gönülden teşekkür ediyorum, sizlerle gurur duyuyorum. Kadınlar gününüzü yürekten kutluyorum.” Başkan Işıklar konuşmasının ardından personeline parfüm hediye etti.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
BÖLGESEL
203 Kez Görüntülendi.
İSKİ problem çözerken problem yarattı
TEKNOLOJİ
141 Kez Görüntülendi.
Okul servisinde ve okulda çocukları izleyen uygulama
BÖLGESEL
98 Kez Görüntülendi.
İBB İSMEK kurslarına yoğun ilgi
İstanbul
72 Kez Görüntülendi.
Vali Şahin, şehit aileleri ve gazilerle akşam yemeğinde buluştu
EĞİTİM
225 Kez Görüntülendi.
Öğretmeninden öğrencilerine anlamlı hediye
BİLİM VE TEKNOLOJİ
73 Kez Görüntülendi.
TeknoFest’e Silivri’den yoğun katılım
SEKTÖREL
40 Kez Görüntülendi.
Enerjisa Online Abonelik İşlemleri
GÜNDEM
82 Kez Görüntülendi.
Teknofest İstanbul Festivali Başlıyor
GÜNDEM
65 Kez Görüntülendi.
“Bu vatan için can vermeye hazır bir milletimiz var”
GÜNDEM
231 Kez Görüntülendi.
Işıklar'a Yılın Belediye Başkanı Ödülü