banner1503

Silivri ve Çatalca'nın 130 yıllık tapu sorunu çözülüyor!

Bazı kamu alacakları yeniden yapılandırılıyor. Hükümetin meclise sunduğu teklif ile Silivri ve Çatalca'nın 130 yıllık tapu sorunu çözülüyor.

Silivri ve Çatalca'nın 130 yıllık tapu sorunu çözülüyor!

İlgili kanunla tüzel kişiliği kaldırılarak bağlı bulundukları ilçe belediyesine mahalle olarak katılan İstanbul'un Silivri ilçesine bağlı Sayalar, Danamandıra ve Çayırdere köyleri ile Çatalca ilçesine bağlı Hallaçlı, Gümüşpınar, Aydınlar, Karamandere ve Yaylacık köylerinin eski köy yerleşim alanları ile Çatalca ilçesinin Binkılıç Mahallesi'nin yerleşim alanında, üzerlerinde vatandaşlara ait ev, ahır ve müştemilatları bulunan Hazineye ait taşınmazların yüzölçümü 5 bin metrekareye kadar olan kısmı, kullanıcılarına veya bunların  kanuni haleflerine rayiç bedel üzerinden doğrudan satılabilecek.

Bu alanların 19 Temmuz 2003'ten önce kullanılıyor olması ve kullanımının halen devam etmesi şartı aranacak. Ayrıca düzenlemeden yararlanmak isteyenlerin, teklifin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 2 yıl içerisinde başvuruda bulunması gerekecek.

Böylece, bu köyler ile mahalle halkının 130 yıldır süren mülkiyete ilişkin mağduriyetlerinin giderilmesi amaçlanıyor.

AA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Alpay
Alpay - 1 yıl Önce

2 b lerden bahsediliyor ve benim 130 yildir dedleeden ekip bictigim tarla buna dahil degil boyle sey mumkunmu ? Agac keserek tarla yapilan yere tapu vsr ama arZi oalrak olan yere yok

SIRADAKİ HABER

banner2252

banner2587

banner2588