banner2816

Kavaklı’dan Örnek Davranış

Kavaklı İlköğretim Okulu Yöneticileri,öğretmenleri ve öğrencileri hafta sonunu Kültürel faaliyetlere ayırdılar,İstanbul Teknik Üniversitesi Bilim Merkezi ve Rahmi Koç Müzesini ziyaret ettiler

Kavaklı’dan Örnek Davranış
banner2818

 

Okul Müdürü Alpay Yavuz’un kaleminden gezi ile ilgili alınan notları siz okuyucularımızla paylaşmak istedik.Bu tür kültürel faaliyetlerin tüm okul yöneticilerine örnek olması temennisiyle..

Kavaklı İlköğretim Okulu öğretmen ve öğrencileri olarak  sabah 09:00’da yola çıktık

Yaklaşık bir saat süren eğlenceli bir yolculuktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesinin Taksim-Taşkışla kampüsünde bulunan Bilim Merkezine vardık

İTÜ öğrencilerinin görsel bir şöleni andıran sunumları bizleri  çok etkiledi.Bize ayrıntılarıyla deneyleri anlatan  üniversite öğrencileri sorularımızı içtenlikle cevaplayarak bizleri aydınlattılar

İki saat süren gezimiz boyunca okul ve günlük hayatımızda karşılaştığımız bir çok olayın hazırlık ,oluşum ve sonuç bölümlerini çeşitli deneylerle izleyerek  bilgilerimizi pekiştirme fırsatı bulduk. Balina İskeletini incelemek ve bağırsak modelinin içenden geçmek hepimizin ilgisini çekti.

Haliç kıyısındaki “Yunus Gösteri Merkezi” kafeteryasında yediğimiz  öğle yemeğinin ardından verilen serbest zamanda tüm öğrenciler oyunlar oynadı.Bu gezi hiç bitmemeliydi.

Kısa bir yolculuğun ardından varılan Rahmi Koç Müzesinde raylı sistemler ,deniz taşıtları, hava taşıtları, beyaz eşya,vb aklınıza gelecek her şeyin geçmişten günümüze kadar nasıl geliştirildiği ayrıntılı olarak inceleme fırsatımız oldu.

Antika arabalar özellikle erkek öğrencilerin çok dikkatini çekti.Önünden kol ile çevrilerek çalıştırılan Kızılay Yardım Kamyonu, 1910 yılında kullanılan kömürlü tren lokomotifi,  1957 model İtfaiye aracı, yerden yaklaşık 10 metre yukarıda bulunan ve merdivenle çıkarak içini gezdiğimiz uçak ile yolcu vapuru hepimizi cezbetti. Onlarca yıl öncesinden kalan antika eşyalar günümüze el sallar gibiydiler.

Öğretmen ve öğrenciler olarak iki saat süren müze gezisinin bitmesini hiç istemedik. Eğlenceli geçen bir gezinin ardından saat 17:00 civarında Kavaklı’ya vardık.

YORUM EKLE

banner2762

banner2253

banner2588