banner2517

Kültür Sanat etkinlikleri kışın da hız kesmiyor

İlgiyle takip edilen Silivri Söyleşileri’nin yanı sıra, Kültür Merkezi’nin aylık hazırladığı etkinlik takvimiyle de Silivrililer kış aylarını kültür ve sanatla dolu dolu geçiriyor.

Kültür Sanat etkinlikleri kışın da hız kesmiyor

Birbirinden ünlü gazeteci, yazar, politikacı, akademisyen ve şairleri Silivrililerle buluşturan Silivri Söyleşileri’nin son konuğu Akademisyen, Yazar ve Politikacı Doç. Dr. Yunus Emre’ydi. Türkiye’de Sosyal Demokrasi: Tehditler ve Fırsatlar konulu bir söyleşi gerçekleştiren Emre, anayasanın tarihsel oluşumundan bahsetti. Mevcut anayasa ile yeni yapılmak istenen anayasayı karşılaştırarak değerlendirmelerde bulunan Doç. Dr. Yunus Emre, demokratik bir anayasın nasıl yapılacağı konusunda açıklamalar yaptı.

TEMEL GÜRSU İLE YEŞİLÇAM NOSTALJİSİ

Silivri Belediyesi aralık ayı kültür sanat etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen Temel Gürsu ile Sinema Günleri, Yeşilçam Söyleşisi ve Sinema Gösterimi programı, nostalji yaşattı. Moderatörlüğünü Silivrili Radyocu Kamil Bilici’nin yaptığı söyleşi programında, Yeşilçam’ın o zamanki şartları ve kurulan dostlukların yanı sıra, sinemaya emek verenler ile Silivri’de çekilen Türk filmleri de konuşuldu. Yönetmen- Senarist Temel Gürsu, Silivri’ye bir tiyatro salonu kazandırdığı için Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’a teşekkürlerini dile getirerek, Silivri’nin sanatçılara ev sahipliği yaptığını, birçok arkadaşının yazlığının burada olduğunu söyledi. Türk Sineması emektarlarından Süleyman Turan ve Hikmet Taşdemir’in de katıldığı söyleşi sonunda, Gürsu’nun yönetmenliğini yaptığı Dikkat Kan Aranıyor isimli film gösterimi gerçekleştirildi. Kültür ve Sosyal İşler Müdür Vekili Meral Türkmen Terlikçi, Temel Gürsu ve Süleyman Turan’a şilt takdim ederek, keyifli söyleşi için teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2016, 10:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2250

banner948

banner2337

banner2166

banner1875