banner1503
banner2254
banner2221

Künye

Kurucu & Sahibi  
YUSUF EKER


Koordinatör
Chenay Kobak


Hukuk Danışmanı
Av.Zeliha Atak Bozkurt

  ...........

İçerik Sağlayıcı, Yönetim Yeri ve Tebligat Adresi:
  Piri Mehmet Paşa Mah. Mis Sok.Eylül Apt.Kat:1 D:3 Silivri/İstanbulReklam Tasarım
SHA

Yer ve Servis sağlayıcı
Sayfa.net
 İNTER NET BİLGİSAYAR LTD. ŞTİ
Adnan Menderes Cd. No:32 Armutalan Marmaris / Mugla
  Y.S.F. Belge No: YS-151 (2008-03-13) (Türk Telekomünikasyon Kurumu)

YAZILIM & SİSTEM GELİŞTİRME
HABER-SİSTEMİİLETİŞİM MAİL
silivrihaber@hotmail.com


 UYARI: Sitemizde yayınlanan tüm haberler ve bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sha.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Köşe Yazarlarının sorumluluğu kendilerine aittir.

sha.com.tr Basın-Yayın Meslek İlkelerine Uymaya Söz Vermiştir

Haklarınızın ihlal edildiğini veya T.C. yasalarına aykırı içerik olduğunu düşünüyorsanız
 iletişim linki üzerinden bilgi veriniz.


Yasal Uyarı
Silivri Haber Ajansı tarafından üretilen ve www.sha.com.tr adresinde yayınlanan yazılı ve görüntülü haberlerin ve fotoğrafların tüm hakları saklıdır. SHA’nın onayı olmadan, fotoğraflarının kullanılması, haberin tamamının veya bir kısmının kopyalanması, izinsiz kullanması yasaktır. 


Telif Hakkı
Silivri Haber Ajansı'nın ürettiği tüm haberlerin hakları saklıdır. Silivri Haber Ajansı'nın önceden yazılı onayı olmadan, Silivri Haber Ajansı'nın haber içeriğinin ve fotoğraflarının kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır. 


Kaynak gösterilerek dahi Abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz

Yeni Basın Kanunu'nun İlgili Hükümleri:
TBMM'de 9 Haziran 2004 tarihinde kabul edilen 5187 sayılı Basın Kanunu, yukarıda söz edilen yasaklara uymayanlara ağır cezalar getirmektedir. Basın Kanunu'nun “Yeniden Yayım”a ilişkin yasak ve bu yasaklara uymayanlar için öngörülen cezaları düzenleyen 24. Maddesi şöyledir: MADDE 24. - Bir süreli yayında yayımlanmış haber, yazı ve resimleri kaynak göstermeksizin yeniden yayımlayanlar beşmilyar liradan onmilyar liraya kadar ağır para cezasıyla cezalandırılırlar. Bu eserleri, yeniden yayım hakkı saklı tutulmuş olmasına rağmen, süreli yayın sahibinin izni olmadan yeniden yayımlayanlar yirmimilyar liradan kırkmilyar liraya kadar ağır para cezasıyla cezalandırılırlar." Ayrıca Basın Kanunu'nun 27. maddesi ile "Basılmış eserler yoluyla işlenen veya bu Kanunda öngörülen diğer suçlara ilişkin davalar acele işlerden sayılır" hükmü getirilmiştir.Yapılan işlem Türk Ceza Kanunu md-243/1 ve "Bir bilişim sisteminin bütününe veya bir kısmına, hukuka aykırı olarak giren ve orada kalmaya devam eden kimseye bir yılda kadar hapis veya adli para cezası verilir." Uyarınca ayrıca suç oluşturmaktadır


Silivri Haber Ajansı İstanbul Yerel Gazeteciler Derneği (İYGAD) üyesidir.

banner948