banner1503

Soğuk havayı Cumhuriyet aşkı ısıttı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu Silivri’de tüm hızıyla devam ediyor. Dün çelenk koyma töreni ile başlayan Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, bugün sabah Silivri Stadı’ndaki programla devam etti.

Silivri’de Cumhuriyet’in 93. Yılı kutlamaları devam ediyor. Dün Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni ile başlayan kutlamalar, bugün sabah Silivri Stadı’ndaki geniş katılımlı programla devam ediyor. Kutlama etkinlikleri, bugün akşam 19.30’da Silivri Adliyesi önünden başlayacak yürüyüş ve sonrasında festival alanındaki Göksel ve Gece Yolcuları konserleri ile devam edecek.
 
Bekarlar ve Işıklar katılımcıların bayramlarını kutladı
Silivri Stadı’nda saat 10.00’da saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kutlama etkinlikleri, İlçe Kaymakamı Faruk Bekarlar ve Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ın törene katılanları selamlayarak bayramlarını kutlaması ile devam etti.
Selamlamanın ardından kürsüye gelen Kaymakam Bekarlar, günün anlam ve önemine dair konuşma yaptı.
 
Sporcular ödüllendirildi
Silivri’yi ulusal ve uluslar arası alanda temsil eden sporcular da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında ödüllendirildi.
 
Taekwondo’da derece
Konya’da yapılan Türkiye Taekwondo Şampiyonası’nda dereceye giren Silivri Taekwondo Kulübü Sporcuları; Gazi İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Betül Özcan ve Çağrıbey Ortaokulu öğrencisi Yasemin Çalışkan’a ödülü Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Emrah Yüksel Babuşçu tarafından verildi.
 
Tenis’te iki birincilik
14-19 Ağustos 2016 tarihinde Türkiye Tenis Federasyonu tarafından Tekirdağ’da düzenlenen Yaz Kupası Tenis Turnuvası’nda 9 Yaş Erkekler kategorisinde birinci olan Nurullah Baldöktü İlkokulu öğrencisi Eymen Efe Polat ve 10 Yaş Erkekler kategorisinde birinci olan Çağrıbey Ortaokulu öğrencisi Ömer Alp Özdemir’e ödülü İlçe Emniyet Müdürü Hakan Er tarafından verildi.
 
Okçularımız 12’den vurdu
16-18 Mayıs 2016 tarihinde düzenlenen Antalya Okullar Arası Okçuluk Şampiyonası Türkiye birincisi Atatürk Anadolu Lisesi öğrencisi Yusuf Eren ve 24-26 Ağustos Çanakkale 9-10-11-12 Yaş Minikler Okçuluk Türkiye Şampiyonası’nda Türkiye ikincisi olan Özel Mektebim Okulları öğrencisi Dilşer Göçmen’e ödülü İlçe Jandarma Bölük Komutanı Binbaşı Hakan Karaaslan tarafından verildi.
 
Gastronomi’de madalya bolluğu
Selimpaşa İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden 14. Uluslar arası İstanbul Gastronomi Festivali Yarışması Modern Türk Mutfağı dalında gümüş madalya alan Baran Çimen, Berkin Odabaş, Serkan Şen, Yaren Erdoğan; Tatlı Tabağı kategorisinde bronz madalya alan Simay Konur; Makarna kategorisinde gümüş madalya alan Nazlım Çakar, Balık kategorisinde bronz madalya alan Görkem Kaplan’a ödülleri Cumhuriyet Başsavcı Vekili Kerem Yılmaz tarafından verildi.
 
Golf’te yedi birincilik
2016 Türkiye Golf Federasyonu Yıldızlar Şampiyonası’nda 2. ve 4. Ayak B Kategorisi Erkekler Türkiye birincisi Çağatay Korucuoğlu, 1. ve 5. Ayak B Kategorisi Erkekler Türkiye birincisi Çağrı Kurtuluş, 3. Ayak B Kategorisi Erkekler Türkiye birincisi Tamer Yazıcı, 2. Ayak B Kategorisi Bayanlar Türkiye birincisi Derin Kantar, 6. Ayak B Kategorisi Bayanlar Türkiye birincisi Irmak Koyuncu, 3. Ayak B Kategorisi Bayanlar Türkiye birincisi Ilgın Zeynep Denizci, 4. Ayak B Kategorisi Bayanlar Türkiye birincisi Sudenaz Yürekli’ye ödülleri Belediye Başkanı Özcan Işıklar tarafından verildi.
 
Türkiye rekortmeni, soyadı gibi ASLAN: Volkan Yavuz
Beyaz Melekler Özel Sporcular Spor Kulübü Sporcusu Volkan Yavuz Aslan da ödül alanlar arasındaydı. Volkan Yavuz, Cirit sporunda Türkiye rekortmeni unvanını aldıktan sonra son olarak İtalya’da düzenlenen Dünya Down Sendromlular Atletizm Olimpiyatlarında 24,22 metre atarak Türkiye rekorunu kırmış, olimpiyat genelinde de üçüncülüğü elde etmişti. Volkan Yavuz Aslan’a ödülünü İlçe Kaymakamı Faruk Bekarlar verirken, Volkan Yavuz’un yaşadığı ve Silivri’ye yaşattığı gurur da gözlerinden okundu.
 
Türkiye’nin dört bir yanına taşıdılar
Silivri’yi gururla temsil eden sporcuların ödüllendirilmesinin ardından Silivri’de faaliyet gösteren yöresel derneklerin halk oyunları sunumları, izleyenleri adeta Türkiye’nin dört bir yanına taşıdı. Kutlama etkinliklerinde Mübadele Derneği Halk Oyunları Ekibi, Silivri Samsunlular Derneği Halk Oyunları Ekibi, Bayburtlular Derneği Halk Oyunları Ekibi, Kafkas Kültür Derneği Halk Oyunları Ekibi yöresel oyunlarını sergiledi. Yöre derneklerinin sonrasında ise Silivri Belediyesi Ahenk Sanat Kulübü gösterisini sergiledi.
 
Ayakta alkışlandı
Kutlama programının son bölümünde ise Hasan Sabriye Gümüş Anadolu Lisesi Bando Takımı eşliğinde törene katılan merkez lise ve ortaokulu öğrencileri tören geçidi yaparak protokol ve katılımcıları selamladı. Özellikle Türk Bayrakları ve okul flamalarının geçişini, Silivri Stadı kapalı tribünlerini dolduran vatandaşlar dakikalarca alkışladı. Tören geçişinden sonra Silivri Stadı’ndaki program da sona erdi.
 
Cumhuriyet Yürüyüşü yapılacak
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında bugün akşam saat 19.30’da Silivri Adliyesi önünden başlayarak Atatürk Heykeli’ne doğru yapılacak Cumhuriyet Yürüyüşü ve sonrasında Festival Alanı’ndaki Göksel ve Gece Yolcuları konserleri ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programları sona ermiş olacak.
Eyüp Can BALABAN
Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2016, 19:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2253

banner948

banner2337

banner2166

banner1875