banner2765

CHP Dila'nın ailesini ziyaret etti

CHP İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek, Silivri Selimpaşa'da geçen yıl yaşanan sel felaketinde hayatını kaybeden minik Dila'nın ailesini ziyaret etti.

CHP Dila'nın ailesini ziyaret etti

Berhan Şimşek beraberindeki Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, CHP Silivri İlçe Başkanı Selami Değirmenci ve bir grup partili ile birlikte geçen yıl Eylül ayında Selimpaşa'da yaşanan sel felaketinde hayatını kaybeden Dila Manav'ın yakınlarını ziyaret etti. Şimşek ve beraberindekileri Dila'nın babası Muharrem Manav bahçede karşıladı. Acılı baba, kızının ölümünden sonra yaptığı hukuk savaşını CHP İl Başkanı Berhan Şimşek'e anlattı.
Şimşek ise dere yataklarının ıslahı ve işgallerin ortadan kaldırılmasına yönelik bir adım atılmadığını ifade ederek, "Tüm bunları araştırdığımız zaman mesele İSKİ'ye dayanıyor. Peki hala İSKİ'nin başında kim var. Böyle bir aymazlık içerisinde 16 yıldır İstanbul yönetiliyor. Böyle bir şey olabilir mi? Yani bir kez daha insanlar evlerinde huzur içinde yaşarken böyle bir sel baskınında ölümümü bekleyecekler. Bu kadar sorumsuz bir yönetim olabilir mi? Kederli ve acılı bir aile, hiç yoktan aklın olmadığı,
sadece rantın olduğu, avantanın olduğu, kapkaçın olduğu, hırsızlığın olduğu bir yapılaşmadan dolayı bir ömür acı içerinde yaşayacak" diye konuştu.

Eskiden selin sadece ufak tefek yerleri bastığını ancak şimdilerde milyarlık binaları da su bastığını anlatan Şimşek, "Akıllı binaları su basıyor. Çünkü doğa kendinden alınanı geri istiyor. Dere yatağına, su havzasına ev yaptığın zaman, imara açtığın zaman, rant adına bu felaketleri de yaşayacağımızı unutmamamız lazım" şeklinde konuştu.
Şimşek, açıklamaları sırasında referandum sürecine de göndermede bulunarak, "Herkes 'hayır' mı, çıkacak 'evet' mi çıkacak bunu konuşuyor. Acılarımızı, sevinçlerimizi konuşmuyoruz. Acılarla yüzleşebilsek, tedbirlerini alacağız, ölümü beklemeyeceğiz. Öldüren felaketleri yaşamayacağız. Sadece televizyon ekranlarından ülke yönetilmez. Sadece eş dost akrabalara imkanlar sunmak adına siyaset yapılmaz" dedi.
Minik Dila'nın sel felaketi ve acının önemli bir simgesi olduğunu belirten Berhan Şimşek, "Vicdanı olan herkes 10 gün Dila'yı bekledi. O bir bebekti melekti. Grizu faciasında ölenler için 'ne güzel ölümle öldüler' diyen bir anlayış var. Bizde Dila'nın adına diyoruz ki sayın yetkililer lütfen görevinizi yapın. Başka Dila'lar ne Silivri'de ne de ülkenin başka bir yerinde ölmesinler. Onun için buradayız" dedi.
Öte yandan Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar da Manav ailesini ziyareti öncesi Dila bebeğin anısına denize karanfil bıraktı.

Yusuf EKER - İSTANBUL

 

YORUM EKLE

banner2251

banner2758

banner2588