banner2765

Karakaş:Esnafa Sahip Çıkmak Bu mu ?

AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, Silivri Belediyesi’nin Kurban Bayramı öncesi çarşıda yol çalışması yapmasının esnafa ciddi zararlar verdiğini belirtti. Silivri Belediyesi’nin plansız programsız çalıştığını, çalışmanın bayram sonrası başlayabileceğini vurgulayan Karakaş, “Belediye Başkanının esnafa sahip çıkma şekli bu mu?” diye sordu.

Karakaş:Esnafa Sahip Çıkmak Bu mu ?

 

AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, Silivri Belediyesi’nin Kurban Bayramı öncesi çarşıda yol çalışması yapmasının esnafa ciddi zararlar verdiğini belirtti. Silivri Belediyesi’nin plansız programsız çalıştığını, zamanlama hatalarının yaz başında çay bahçelerinin yıkımında da yapıldığını belirten Karakaş, faturanın hem aksayan işler hem de yol katılım payları ile esnaf ve vatandaşa ödettirileceğini hatırlattı. 

BU ÇALIŞMA KURBAN BAYRAMI SONRASI BAŞLAYAMAZ MIYDI?

AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, yazılı basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Silivri Belediyesi, plansız ve programsız işlerine bir yenisini daha ekleyerek Ali Çetinkaya Caddesi ve Uğur Mumcu Meydanı’nda yol çalışmalarına başlamıştır. Kurban Bayramı’na sayılı günler kala yapılan bu çalışma, Silivri çarşısının ticari canlılığına darbe vurmuştur. Yaz mevsimi başlangıcında çay bahçelerini yıkan, tertemiz asfalt ve bordürleri kazan Silivri Belediyesi, aynı zamanlama hatasını Ali Çetinkaya Caddesi ve Uğur Mumcu Meydanı’nda da yapmaktadır.

Kurban Bayramı öncesi başlayan bu çalışma, çarşıda faaliyet gösteren esnafımızın ticari faaliyetlerini olumsuz yönde etkilemektedir. Trafik keşmekeşi de, yapılan çalışmanın bir başka olumsuzluğunu oluşturmaktadır. Esnafa sahip çıkmak bu mu? Bu çalışma Kurban Bayramı sonrası başlayamaz mıydı? 

ÇALIŞMAYI SİLİVRİ BELEDİYESİ YAPIYOR

Silivri Belediyesi’nin idari kadrolardaki bazı yöneticilerinin, bu çalışmaları İBB’nin isteği ve baskısı ile yaptığı söylemleri de, akla ve mantığa sığmamaktadır. Ali Çetinkaya Caddesi ve Uğur Mumcu Meydanı’ndaki çalışmalar Silivri Belediyesi’nin kendi isteğiyle yapılan çalışmalardır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bu cadde ve meydanda çalışma yapılması gibi bir isteği ve baskısı bulunmadığı gibi, 5216 Sayılı Büyükşehir Belediyesi Yasası ve 5393 Sayılı Belediye Kanunu’na göre hakkı da bulunmamaktadır. 

YENİ BEDELLERE HAZIR OLUN

Silivri’nin her mahallesinde ciddi yol problemleri varken, sahil ve çarşı gibi herkesin gördüğü bölgelerde, ticari faaliyetlerin yoğunlaştığı dönemde çalışma yapılması, popülist anlayışın halkın sırtına yüklediği bir bedeli ortaya koymaktadır. Mühendislik hataları ve kalitesiz imalatla yapılan bu yolların yükünü elinde hortumla yolu sulayan, 3 ay sonra da yol bedelini ödeyen esnaf ve vatandaşlar karşılamaktadır. Yapılan yolların 1 yıl içinde çökmesi de, kalitesiz imalat ve mühendislik hatalarının ortaya çıkan sonucudur. 

2,5 SENE ÇABUK GEÇER

Silivri Belediyesi’nin mevcut yönetimi 2,5 seneyi geride bıraktır. Dönemlerinin bitmesine de 2,5 sene kaldı. Yolun yarısına geldiler ama Silivri Belediyesi’ne “Yaraşır” bir yol izlemediler. Düzgün yolları bozarak yolun yarısına geldiler. Silivri Belediyesi’ni ihtiyaçları öncelik kabul ederek planlı, programlı, mevsim ve uygun zaman kriterleriyle hizmet üretmeye davet ediyoruz.”

YORUM EKLE

banner2250

banner2757

banner2588