banner2816

BOĞLUCA DERESİ ACİLEN ISLAH EDİLSİN!

Boğluca deresinin ıslah edilmesi konusunda her Çarşamba günü toplanarak Basın açıklaması yapan Kent Konseyi üyeleri bugün de , Silivri Devlet Hastanesi Doktorlarıyla toplanarak açıklamalarını gerçekleştirdi.

BOĞLUCA DERESİ ACİLEN ISLAH EDİLSİN!
banner2818

 

Silivri Kent Konseyi adına Yürütme Kurulu Üyesi,Sağlık grubu Başkanı Dr Fethi Bozçalı yaptığı açıklamada ;

“Bilindiği gibi sel felaketinin üstünden bir yıl geçmiş olmasına rağmen, Boğluca deresinin ıslah çalışması tamamlanmamıştır. Silivri Kent Konseyi, Boğluca Deresinin ıslah edilmesi sürecine katkı sağlamak, hızlandırmak amacıyla kapsamlı bir rapor hazırlamıştır. Çalışma İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı(İBB), Silivri Belediye Başkanlığına sunulmuştur.Silivri de yaşayan yurttaşlarımız adına, ilçemizin en önemli sorunlarından biri olan Boğluca dersinin ıslah çalışmasının acilen tamamlanmasını istiyoruz.Silivri Kent Konseyi olarak, “Dere Acilen Islah Edilsin” talebimizi her hafta Çarşamba günleri Saat:12.30 da Silivri Devlet Hastanesi ile Boğluca deresi arasında kalana alanda, dere ıslah edilen dek duyurmaya çalışmaktayız.Bu amaçla 24 Kasım 2010 Çarşamba saat 12.30 da 3.sü yapılan etkinliğe Silivri Devlet Hastanesi hekimleri,Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Dilruba Önal’ın katılımlarıyla bir kez daha gerçekleştirilmiştir.

Tüm Silivrilileri, kentte yaşayan herkesi soruna dikkat çekmek için bundan sonra yapılacak basın açıklamasına katılmaya, kamuoyu oluşturmaya ve derenin acilen ıslah edilmesini talep eden metni imzalamaya davet ediyoruz”dedi.

YORUM EKLE

banner2757

banner2251

banner2588