banner1503

Silivri’de ‘kaçak içki’ denetimleri yapıldı

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri, İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri destekli gece denetlemelerinde, içkili eğlence yerleri, lokantalar ve otellerde kaçak içki denetlemesi yaptı.

Silivri’de ‘kaçak içki’ denetimleri yapıldı

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri, İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin de desteğiyle uyguladığı denetimlerde; Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu (TAPDK) belgesi, Maliye Bakanlığının bandrolü olmadan satışa sunulan sahte alkollü içkiler ve işyerleri hijyen yönünden denetlenip halk sağlığının korunmasını amaçladı.

Denetimlerin etkinliğini artırmak amacıyla gündüz ve gece olarak yürütüldüğünü bildiren İlçe Müdürü Kemal BENLİ, insan sağlığı açısından yüksek risk oluşturabilen kaçak içkilerin piyasaya sürülmesinin ve tüketilmesinin doğuracağı ciddi ve olumsuz sonuçların önüne geçebilmek amacıyla, zaten alkollü içki tüketilen ve alkollü içki satışının yapıldığı yerlerin gıda denetim birimi ekiplerince rutin olarak sıklıkla denetlendiğini, bu işletmelerde yapılan denetimlerdeki hassasiyetin azami seviyede olduğunu belirtti.

Denetimler sırasında şüpheli görülen alkollü içkilerden gerekli analizlerin yapılması için numuneler de alındı. İşletmelerin ilgili mevzuat kapsamında bilgilendirilirken, işletmelerde alkollü içki denetimi yanında, asgari teknik ve hijyen esaslarına bağlı olarak faaliyet gösterip göstermediklerinin yanı sıra saklama ve sunum koşullarının uygunluğunun denetimi; bunların yanında sunulan içkilerin sahte olup olmadığının sorgulanarak geriye doğru izlenebilirlik kontrolü de dahil olmak üzere tüm kontrolleri yapıldı.

İlçe Müdürü Kemal BENLİ, şu günlerde denetimlere etkin bir şekilde devam edileceğini ve amaçlarının güvenilir gıda tüketiminin temininde en iyi hizmeti sunmak olduğunu belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2252

banner948

banner2337

banner2166

banner1875