banner2765

Karakaş Beycilerde Muhalefete yüklendi

Beyciler Köyü’nde CHP’nin 2B Yasası’na geçmişteki bakış açısı, Beyciler planları, köylerde müştemilat, su fiyatlarında sağlanan indirim, İBB ile Silivri Belediyesi arasındaki temizlik protokolü kararları hakkında belgeleriyle konuşarak iddiaları çürüten AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, “İş yapamayanlar yalan ve iftira atıyorlar” dedi.

Karakaş Beycilerde Muhalefete yüklendi

 

AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, AK Parti Bölgemiz Milletvekili Adayı Tülay Kaynarca, AK Parti Silivri İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Silivri Belediye ve İl Genel Meclis Üyeleri, Beyciler Köyü halkı ile buluştu. AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, vatandaşların ilgiyle takip ettiği toplantıda belgelerle konuştu. 

CHP’NİN 2B YALANINA İNANMAYIN

Toplantının açılışını yapan AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, CHP’nin 2B Yasası’na geçmişteki bakış açısını açıkladı. CHP’nin samimi olmadığını geçmişteki açıklamaları üzerinden ortaya koyan Karakaş, konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “AK Parti’nin göreve geldiği günden itibaren gündeminde yer alan ve yasa olarak Meclis’ten geçirdiği düzenlemeyi yağma ve talan olarak nitelendiren CHP, dönemin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından veto edilen düzenlemenin ikinci kez Meclis’ten geçirilmesi üzerine iptali için AYM’ye başvurdu. AYM de düzenlemeyi iptal etti. Bunun üzerine AK Parti bu kez Anayasa değişikliği ile 2B’yi hayata geçirmek için girişimde bulundu. Ancak CHP’nin destek vermemesi üzerine 366 oyla düzenlemeyi TBMM’den çıkaramadı. AK Parti 2009 yılı başında ise bu kez 2B arazilerinin altyapı düzenlemesi için yeni bir yasal düzenleme yaptı. Ancak CHP yine benzer gerekçelerle düzenlemenin iptali için AYM’ye başvurdu. Bu başvuru da AYM gündeminde bekliyor. CHP’lilerin o dönemde 2B Yasası için neler dediğini biliyor musunuz? CHP Muğla Milletvekili Fevzi Topuz, “2B konusu bir imar affıdır. Anayasa ve Anayasa Mahkemesinin kararları ortadayken, 2B arazilerinin satışı gündeme getirilerek orman arazisi işgalcilerinin oylarının seçimlere alet edilmesine artık son verilmelidir. AKP Hükümeti, varlık nedeni olan, yağma, talan ve peşkeş projeleri ile kendine yeni rant alanları yaratmakta ve ülkenin kaynaklarının yok olmasına neden olmaktadır” demişti.

CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, orman mülkiyetinin devredilemeyeceğini ve özel kişilere satılamayacağını söylemişti.
CHP’nin eski genel başkanı Deniz Baykal da, “2B’den hiç para kazanmayı düşünmesinler. Ormanlar, arsa spekülatörleri ve arsa mafyasının kontrolüne geçecek. Bu yasa, orman köylüsünün köyünü terk etmesine neden olacak. 2B arazileri çok kıymetli. Bu topraklarda sadece Türkiye’nin değil, dünyanın da gözü var” sözleriyle yasayı eleştirmişti.
  Bakın CHP bugün de kalkmış, “2B arazilerini ücretsiz vereceğiz” diyor, “AK Parti 8 yıldır yasayı çıkarmadı” diyor. Sevgili Beyciler Köyü halkı, iş yapamayanlar yalan ve iftira atıyorlar”
 

İYİ OLURSA BENDEN, KÖTÜ OLURSA İBB’DEN

Beyciler Köyü’nü yakından ilgilendiren 2B Yasası, Beyciler planları, köylerde müştemilat, su fiyatlarında sağlanan indirim, İBB ile Silivri Belediyesi arasındaki temizlik protokolü kararlarını tek tek vatandaşlara gösteren AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, “Siyasette seçim yaklaştıkça bazı partiler gerçekleşmesi mümkün olmayan vaatlerle karşınıza çıkıp, aklınızı çelmeye çalışıyor. 2 anahtar veren de 1 TL’ye mazot diyen de, tabiri caizse bugün siyasi mezarlıklarda yerini aldı. Bir seçimde yüzde 30 alanın bir sonraki seçimde yüzde 3’e inmesinin sebebi de, millete verilen sözlerin tutulmamasıdır. Biz seçim zamanı insanları kandırmak amacıyla söz vermedik. Bu milletten aldığını bu millete veren bir parti iktidarda. Hatırlar mısınız? Minibüsleriniz Çayırdere’den gitmek zorunda kalıyordu. Gişeler yoluna giren tamircilerle dost oluyordu. Bugün birçok ilçenin ana caddesine nasip olmayacak yollar yapıldı.

İBB geçen yıl Silivri köylerinde 100 bin ton asfalt döktü. Silivri Belediyesi’nin döktüğü 5 bin ton asfaltın tam 20 katı. Eskiden bırakın köyleri ilçe merkezi bile doğalgazı hayal edemiyordu. Bugün köylerimize doğalgaz geliyor. İSKİ tüm köylerin altyapı ve arıtması ile ilgili 250 milyon dolarlık ihale hazırlıyor. Orman köylerinde su fiyatlarına yüzde 75 indiriğm sağladık.

Bizim belediyecilik zamanımızda orman köylerinin temizliğini de biz yapıyorduk. Yönetim değişti, “Orman köylerinin çöpünü alamıyorum. Bana para verin” dedi. Hay hay, biz de verdik. Artık bu konu da çözüldü ve imza altına alındı. İBB Silivri Belediyesi’ne orman köylerinin temizliği için her ay 42.000 TL yardım yapacak.

2009’da Beyciler planları İBB’de onaylandı. Bu plan hazırlanırken işin mutfağında olan bir kardeşiniz olarak söylüyorum. Silivri Belediyesi, 1000’lik planı 1,5 yılda bitirip onu da yanlış gönderebildi. Yapamıyorum dese, biz 6 ayda yapardık! “İyi olursa ben yaptım, kötü olursa İBB yaptı” diyor.

Köylerin hayal dahi edemeyeceği yatırımlar bizim dönemimizde geldi ve ayrım yapmadan hizmet sunmaya devam edeceğiz” dedi.AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, gösterdiği belgelerin fotokopilerini vatandaşlara dağıttı. 

MİLLİYETÇİLİK BUDUR!

AK Parti’nin Türkiye’nin itibarı ve milli birlik sağlayan gelişmelerden de bahseden AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, “İMF’yi Türkiye’den kovan bir başbakanımız var. IMF’ye muhtaç olmadan ekonomisini büyüten bir ülkede milliyetçilik budur! ABD Büyükelçisi’ni helikopter pistine çağırıp orada görüşen bir başbakanımız var. İşte milliyetçilik budur! Türkiye’ye dünya çapında itibar kazandıran, sözü dinlenen bir başbakanımız var. İşte milliyetçilik budur. Dünyada yaşanan ekonomik krize rağmen kalkınma ve büyümede ilk 3 ülke arasında giren bir Türkiye var. İşte milliyetçilik budur. Türk kimliğini dünyaya kabullendiren bir başbakanımız var. İşte milliyetçilik budur. Hedefini cumhuriyetimizin 100. yılı olarak belirleyen, 2023’ün vizyonunu hazırlayan bir başbakanımız var. İşte milliyetçilik, Atatürkçülük budur. Ülkemiz 8,5 yıldır ne bölündü, ne de satıldı. Bolu’daki tüneli patates deposu yapmayı düşünenler varken, bunu kullanıma açıp milletin hizmetine sunmak milliyetçilik değil midir? Yunanistan başbakanı, Libya’daki vatandaşlarını kurtarabilmek için bizi arıyor. İşte milliyetçilik bu. Değerli Beyciler halkı, baba bile oğluna vekalet verirken düşünür. Siz de siyasilere bir anlamda vekalet veriyorsunuz. Siyasiler de sizden aldığı vekaletle alıyor, satıyor, borçlanıyor, borç veriyor. 12 Haziran’da da bir vekalet vereceksiniz. Sizin vekaletinizle biz Beyciler’den de 1. parti çıkmak istiyoruz.” dedi.   

REFERANSIMIZI GÖSTERDİK

AK Parti Bölgemiz Milletvekili Adayı Tülay Kaynarca da konuşmasında, “2004-09 döneminde hizmetin nasıl yapılacağını ve referansımızı Silivri’ye gösterdik” dedi. Ekip ruhu ile çok başarılı işlere imza atıldığını vurgulayan Tülay Kaynarca, “Sayın Başbakanımızın ustalık döneminde bölgemiz çok farklı, vizyon projelerle çok büyük kazanımlar sağlayacak. Hepsi bölgemizi yakından ilgilendiren Kanalİstanbul, havaalanı, liman, yeni kent, bizim bölgemizde bizim evladımıza yeni iş ve istihdam sahaları sağlayacak. Bugün 10-20 lira eden yerinize birileri 50 lira teklif ederek sizden almak isteyebilir ama yerlerinizi sakın satmayın.” dedi.

AK Parti’nin 8,5 yılda her seçimde oyunu arttırdığını vurgulayan Tülay Kaynarca, “Türk toplumu sağduyulu, akıllı ve irade sahibidir. Eğer AK Parti güveni sarssa, hata yapsa her seçimde oyunu arttıramazdı. Daha iyisi olabilir mi? Evet, tabi ki olabilir ama Türkiye olasılıklarla yönetilemez. Rakiple düşman farklı şeylerdir, hangi partiden olursak olalım biz kardeşiz. Türkiye istikrarı hak ediyor. Silivri’de yaşayan, 3 evladını da burada büyüten, okutan bir kardeşiniz olarak desteğinizi bekliyorum. Seçildiğimde de yine burada, yine sizinle olacağım ve bana her zaman bir kardeşiniz olarak çok rahat ulaşabileceksiniz” şeklinde konuştu.AK Parti Silivri İlçe Teşkilatı’nın toplantısı, soruların cevaplandırılması ile sona erdi. 

YORUM EKLE

banner2253

banner2762

banner2588