banner2816

Karakaş’tan Işıklar’a;Bu Kadar Nankörlük Olur Mu?

Varyemez Kahvesi’nde konuşan AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, “Belediye başkanı, bizim Hüseyin Turan’la birlikte 2004-09 yıllarında Silivri’ye hiç hizmet etmediğimizi söylüyor. Bu kadar nankörlük olur mu? Oturduğun makama, belediye binasına bakıp bir fotoğraf çektir, fotoğrafa bak. O bina bile bizim eserimiz. Diğer hizmetlerden bahsetmeme gerek yok. Oturduğu koltuğa şöyle baksa, bu koltuğu kim satın aldı, bunu kim yaptı diye şöyle binaya bir baksa o bile bizim yaptığımız hizmetler için yeter de artar bile.” dedi.

Karakaş’tan Işıklar’a;Bu Kadar Nankörlük Olur Mu?
banner2818

AK Parti Bölgemiz Milletvekili Adayı Tülay Kaynarca, Makedonya Geyve kökenli, Tekirdağlı AK Parti Bölgemiz Milletvekili Adayı Prof. Dr. Mustafa Şentop, AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, Alibey Mahallesi’nde Varyemez’in kahvesinde coşkulu halka buluştu. Ellerinde bayraklarla toplantı takip etmeye gelen vatandaşlara kahve yetmedi, kalabalık sokağa taştı. Alkışlar ve sloganlar eşliğinde AK Parti heyetine destek veren coşkulu kalabalık, seçim atmosferinde renkli görüntüler oluşturdu. Çalan davullar, bir ağızdan söylenen şarkılar ve Varyemez Kahvesi önünü bayraklarla donatan vatandaşlar, AK Parti’nin gücünü ortaya koydu.

 

TEK HEDEFİMİZ SİLİVRİ’NİN, HALKIN HİZMETKARI OLMAK

Varyemez Kahvesi’ndeki toplantının açılış konuşmasını AK Parti Silivri ve İBB Meclis Üyesi Yalçın Yönet gerçekleştirdi. Yönet, “Seçim çalışmalarında son 5 güne giriyoruz. Çok güzel bir seçim ortamındayız. Bu güzelliği bozmamak adına arkadaşlarımızın göstermiş olduğu çalışmalar, Silivrili hemşehrilerimizle, Silivrili gönüldaşlarımızla yapmış olduğumuz sohbetlerde görüyoruz ki, Silivri halkı 12 Haziran seçimlerine hazır. Silivri, AK Parti’yi kucaklamaya, Silivri bir kez daha AK Parti ile gönül birliği içinde olmaya hazır. Bu, bize çok ayrı mutluluk veriyor. AK Parti kadroları hangi makamda, hangi mevkide olursa olsun, hangi noktada olursa olsun Başbakanımızın verdiği talimatlar doğrultusunda bu kadrolarda size hizmet etmek için yola çıkmış arkadaşlarımızın gönül birliği doğrultusunda çalışıyoruz. Başbakanımızın talimatı şudur; milletvekili de olsanız, bakan da olsanız, hatta başbakan dahi olsanız bir tek hedefimiz var. O da Silivri’nin, bu halkın hizmetkarı olmak. Biz sizlerin hizmetkarıyız. Hizmet etme noktasında kararlıyız, azimliyiz.” dedi.

 

“BAŞBAKANIMIZ DÜNYA LİDERİ”

Alkışlar, “En büyük başkan, bizim başkan” ve “Silivri seninle gurur duyuyor” sloganları arasında coşkulu kalabalığa seslenen AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, diğer konularda olduğu gibi Silivri Belediyesi’nin borçları konusunda da belgeleriyle konuştu. “Bu mahallede ortak bir özellik var. Türkiye’nin neresinden gelirsek gelelim, 81 vilayetin mozaiği bu mahallede yaşar. Bu mahallede kardeşlik var, bu mahallede barış var. Bu mahallede huzur var. Hepimiz nereli olursak olalım, hepimiz nereden gelmiş olursak olalım ortak paydamız, hepimiz Silivriliyiz.” diyerek konuşmasına başlayan Metin Karakaş, “Başbakanımız sadece Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde algılanan değil, bir dünya lideri konumunda olmuştur ve Türkiye’yi de bir dünya ülkesi haline getirmiştir.  Yeri geldiğinde Amerika’ya masaya yumruğunu vurarak rest çekmiştir, yeri geldiğinde AB’ye “One Minute” diyerek Avrupa’yı hizaya çekmiştir. Yeri geldiğinde mazlumun kanını akıtan İsrail’e “Sen öldürmeyi biliyorsun, bu huyundan vazgeç” diyecek kadar meydan okumuştur. Başbakanımız, bizi biz yapan değerlerin altını çiziyor. Başbakanımız nerede miting yapıyorsa hilali, yıldızı ve aziz şehitlerimizin kanıyla sulanmış olan Türk Bayrağını taşıyor. Hedefimizi 2023 koyarken Atatürk’ün göstermiş olduğu muasır medeniyet seviyesine ulaşmak için emin adımlarla ilerlemektedir. Ana muhalefet lideri de şehit kanıyla sulanmış bayrağımız olmadan farklı işbirlikleriyle mitingler yapıyor. Ana muhalefet lideri, Türk siyasetine yalanlarıyla imza atıyor. Söylediklerine kendi kadroları bile inanmıyor. AK Parti, Türkiye için yeni bir sayfa daha açıyor. Genel Başkanımız, Başbakanımızın özellikle İstanbul için hazırlamış olduğu projelere baktığımız zaman onların hayal bile edemeyeceği seviyeye ulaştığını hepimiz görmekteyiz.” dedi.

 

TEMSİL EDEMEZLER Mİ?

CHP’nin Silivri’den Silivrili aday göstermemesini eleştiren Karakaş, “Bunlar CHP’yi gerçekten adam gibi temsil edemezler mi? Silivri’yi tanımayan, Silivri’yi görmemiş, Silivri’yi hiç bilmeyen insanları buradan aday gösterdiler. CHP’nin adayını Çanta’da toplantıya çağırıyorlar. Aday, telefon açıyor, “Ben Çanta’yı bulamadım, Çorlu’da Emlak Konutları’ndayım” diyor. Daha Silivri’nin yolunu görmemiş, Silivri’nin yolunu bilmemiş insanları aday göstererek sizleri temsil etmek istiyorlar.” dedi.

 

SİLİVRİ BELEDİYESİ BATIYOR

Silivri Belediye Başkanı’nı eleştirerek konuşmasına devam eden AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, Silivri Belediyesi’nin borç dökümlerini vatandaşlara gösterdi. Karakaş, konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Bizim milletvekili adayımızın karşısına çıka çıka belediye başkanı çıktı. 2 yıl içerisinde insanlar ne yaptı dediklerinde, kocaman bir hiç var. 2 yılda belediyede neler yaptın? Ne işler yaptın? Kocaman bir hiç! 45 trilyonluk yatırımı gören var mı? Bilen var mı? Duyan var mı? 3 yıl içerisinde neler yapacağını bileniniz var mı? Anlatan var mı? Ortada proje var mı?

Bakın geçen gün Fenerliler Derneği’nde konuşma yapmış. Bugün de Havuzlu Kahve’nin orada konuşma yapmış, “Borcum yok” demiş. Silivri Belediyesi batıyor. 82 trilyon borcu var. Kendi imzası olan evrağı var. Belediye personelinin giyecek yardımını, ikramiyesini vermemişsin. Adamlar, kredi kartı borcundan dolayı icralık. Piyasaya borcun var. Silivri Belediyesi’nin araçlarını Silivri’deki sanayi esnafı tamir etmiyor. Silivri esnafı “Önce borcunu öde” diyor, onlar da gidiyor Esenyurt sanayisinde yaptırıyor. Hani senin borcun yoktu? Madem borcun yoktu neden buradaki esnaf senin bu işlerini yapmıyor? Çünkü paraları ödemedikleri için insanlar itibar etmiyorlar.

 

118 MİLYAR BALIK FATURASI

Yüzlerine de söyledim; bakın 2010 yılından sadece Selimpaşa’daki bir lokantada 118 milyarlık balık yemişler, balık, balık… Silivri’de diğer oteller ve lokantalarda yaklaşık 750 milyar lira, Silivri’deki değerli dostlarımızın ödediği vergileri harcamışlar. Şimdi Selimpaşa’daki lokantada bir festival vardı da biz mi duymadık? Onlara söylediğimiz zaman “Misafirlerimiz geldi, onları ağırladık. Festival yaptık, onları ağırladık.” diyorlar. Yahu bir çok yerde hizmetler duruyor. 2 yol yapmakla belediyecilik olmaz ki!

 

BU KADAR NANKÖRLÜK OLUR MU?

Şahsıma hakaret ediyor, “Varsın, etsin” diyorum. Bir çok şey söylüyor, “Varsın söylesin” diyorum ama bir şey söylüyor ki kanıma dokunuyor. Bizim Hüseyin Turan’la birlikte 2004-09 yıllarında Silivri’ye hiç hizmet etmediğimizi söylüyorlar. Bu kadar nankörlük olur mu? Oturduğun makama, belediye binasına bakıp bir fotoğraf çektir, fotoğrafa bak. O bina bile bizim eserimiz. Diğer hizmetlerden bahsetmeme gerek yok. Oturduğu koltuğa şöyle baksa, bu koltuğu kim satın aldı, bunu kim yaptı diye şöyle binaya bir baksa o bile bizim yaptığımız hizmetler için yeter de artar bile.

 

DOĞRULARI SÖYLEMEKTEN ACİZ

Hiçbir yerde bu kadar acemilik yapılmaz. Siz bir yere çöp yığacaksınız, önüne toplu konut yapacaksınız. Yaklaşık 22500 kamyon çöpü konutlar bölgesinden biz kaldırdık. Bunu da mı görmedin? Kapının önündeydi onlar, sivrisinekten yatamıyordun, kokudan yatamıyordun, onu da mı görmedin? Bu kadar nankörlük olur mu? Bir belediye başkanının doğruyu söyleme noktasında bu kadar aciziyet olur mu?

 

SİLİVRİMİZ ARTIK GERÇEKLERİ GÖRMEYE, ANLAMAYA BAŞLADI.

Silivrimiz artık gerçekleri görmeye başladı. Silivrimiz artık gerçekleri anlamaya başladı. Silivri Belediyesi’nde çalışmak üzere İstanbul’dan, Çorlu’dan işçi servisi geliyor. Silivri’deki kardeşlerimizi de personel fazla diye İstanbul’a gönderiyor. Herkesi işe alma sözü verdiler, herkese başkan yardımcılığı sözü verdiler, herkese danışmanlık sözü verdiler ama yalancının mumu yatsıya geldi.

 

TÜRKİYE, SİVİL ANAYASA ŞANSINI YAKALADI

AK Parti Bölgemiz Milletvekili Adayı Tülay Kaynarca’nın selamlama konuşması “I Love You Tülay” sloganları ile kesildi. Kaynarca’nın konuşmasının ardından AK Parti Bölgemiz Milletvekili Adayı Prof. Dr. Mustafa Şentop halka seslendi. Şentop, “Önümüzdeki dönemin bir çok çılgın projesi var. Bu çılgın projelerden 1. sırada yer alanı yeni, sivil anayasadır. Türkiye’nin sivil anayasaya ihtiyacı var. Çünkü Türkiye kanallar, yollar, barajlar, binalar yaptı ama daha sivil anaysa yapamadı. Türkiye anayasayı darbeyle gelenlerin atadığı kişiler yaptı. Türkiye’de halkın oylarıyla seçilmiş parlamentolar, sivil anayasa yapamadı, yaptırılmadı. Bu dönem Türkiye bu şansı yakalıyor.” ifadesini kullandı.  

 

YORUM EKLE

banner2758

banner2251

banner2588