banner2765

Mimarsinan, Ak Parti’yi Bağrına Bastı

Mimarsinan Mahallesi, coşkulu kalabalıkla AK Parti Silivri İlçe Teşkilatı’nı bağrına bastı. Sevgi çemberine alınan AK Parti, yaklaşık 700 kişi ile bir araya gelerek gücüne güç kattı.

Mimarsinan, Ak Parti’yi Bağrına Bastı

 

AK Parti Silivri İlçe Teşkilatı, Mimarsinan Mahallesi Seçim İrtibat Bürosu’nda düzenlenen mitingde yaklaşık 700 kişiye hitap etti. Alkışlar, sloganlar ile coşkunun tavan yaptığı Mimarsinan Mahallesi, “Silivri sizinle gurur duyuyor” sloganları ile inledi.

 

ASTIKLARI AFİŞ, YAPTIKLARI İŞTEN MALİYETLİ

Toplantıda konuşan AK Parti Mimarsinan Mahallesi Başkanı Nihat Korkmaz, AK Parti Silivri İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Maşuk Karakaya, Orhan Aksu, halkı selamladı. AK Parti Silivri Belediye Meclis Üyesi Osman Umuç da konuşmasında Silivri Belediyesi yönetimini sert bir dille eleştirdi. Umuç, “2004’te bize verdiğiniz yetkiyle Silivri’de neler yaptığımızı hepiniz biliyorsunuz. Buraya gelirken Silivri Belediyesi’nin astığı bir afiş dikkatimi çekti. “Size yaraşır kavşaklar yaptık” diye afiş asmışlar. Çarşıda da bu afişlerden var. Bizim cebimizden çıkan paralarla afişler asıyorlar. Astıkları afişin maliyeti, yaptıkları işin maliyetinden fazla. 2,5 senedir bir tane hizmet yok. AK Parti, yaptığı hizmetlerle size verdiği değeri gösterdi. Sizlerden 12 Haziran’da destek bekliyoruz ve buradan da 1. parti çıkacağımıza inanıyoruz ” dedi.  

 

ERGENEKONCULARI SANDIĞA GÖMECEĞİZ

AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, “Seçimler yine yaklaştı. Kapılarınızı çalan olacak. Sizden oy isteyenler olacak ancak AK Parti dediğimiz zaman, bu mahallenin insanının gönlünde yerimiz ayrı. AK Parti olarak kurulduğumuz günden bu zaman dilimine kadar Mimarsinan Mahallesi’nde hep 1. parti çıkmışız, Mimarsinan Mahallesi hep bizi bağrına basmış, Mimarsinan Mahallesi her zaman bize sahip çıkmıştır.

Başbakanımız, Silivri’ye verdiği değeri Tülay Kaynarca kardeşimizi 8. sıradan aday yaparak gösterdi. Biz de AK Parti’yi Silivri’de 1. parti yaparak Tülay Kaynarca’yı Ankara’ya göndereceğiz. Diğer partiler ne yaptı? Silivri’den aday göstermedi. Neden göstermedi? Çünkü onları adam yerine koymadı! “Onlar CHP’yi temsil edemez” dediler. Peki kim temsil edecek? Cezaevinden aday gösterdiler. O Ergenekoncuları 3 gün sonra sandığa gömeceğiz. Sizleri unutan, size değer vermeyenleri sandığa gömeceğiz.” dedi.

 

VERGİLERİNİZLE LOKANTALARDA BALIK YEDİLER, OTELLERDE YATTILAR

AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, Silivri Belediye Başkanı’nı eleştirerek devam ettiği konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Siz sadece bir başbakan seçmiyorsunuz, siz bir dünya lideri seçiyorsunuz. Siz, dünyada söz sahibi olan Recep Tayyip Erdoğan’ı seçiyorsunuz. Ana muhalefet lideri Karadeniz’de başka, Anadolu’da başka konuşuyor, Trakya’da başka konuşuyor ama sonra söylediğini yutuyor, söyledikten sonra da geri adım atıyor. O genel başkanın burada da bir belediye başkanı var. Burada toplantı yaptı. Biz belediyeye gelmeden önce doğru dürüst burada yol yapılmış mıydı? Altyapınız var mıydı? Çocuk parkınız var mıydı? Sağlık ocağınız var mıydı? Bunlar 2009’da buraya geldiklerinde şu Mimarsinan Camisi’ni bir gördüler, “Burası Sultanahmet Meydanı gibi olmuş” dediler. Mahalleye hiç uğramadıkları için bu caminin bile nasıl yapıldığını bilmiyorlar. Buraya geldiğinde, “Biz, sizin cenazelerinizde varız. Biz sizin düğünlerinizde varız.” diyor. 2004’ten, 2009’dan önce sizin cenazenizde, düğününüzde olanlar var mıydı? Biz her zaman sizin yanınızdayız. Size 2 yol yaparken 50 tane de afiş asıyor. O afişlerin masrafı yolun masrafından daha fazla. Madem yol yapacaksın 50 tane afiş asmaya gerek var mı? Onun kimin parasıyla asıyorsun. O yola harcadığın paradan fazlasını afişe harcıyorsun.

 

 

Şu anda belediye batıyor. Belediyenin şu anda 82 trilyon borcu var. Geçen sene otel ve lokantalarda sizin ödediğiniz vergilerle 750 milyarı çar-çur ettiler, eğlendiler. Lokantalarda balık yediler, otellerde yattılar.

 

BİR İNSANIN KALBİ BU KADAR MI KAPANIR?

Diyor ki, “Büyükşehir belediyesi bize ne yaptı, hangi hizmeti yaptı?” Eline gözüne dursun senin. Yahu bir insanın gözü bu kadar mı kör olur? Bir insanın kalbi bu kadar mı kapanır? Oturduğun belediye binasına, koltuğa, sonra çık dışarıya bir bak, gel Mimarsinan Mahallesi yollarına bak, Samsun Mahallesi’ne çıkma taşlarla yol yapmıştın, git oraya bak. Yırıkçayırı’na, Keltepe’ye, Garden arkasına, Kumluk-Klassis Mevkii’ne bak. Sadece oralara baksan, parklara, hastaneye, adliyeye, okullara, sağlık ocaklarına baksan ve “Bunları kim yaptı?” desen senin vicdanın söylemese de millet söyler. Bunları AK Parti yaptı. İşte böyle nankörlük olmaz. Serde bu günleri görmek de varmış ama Mimarsinan Mahallesi halkı bu işi biliyor. Burada kimlerle işbirliği yaptıklarını, onlara kimin sahip çıktığını çok iyi biliyor.

 

ALLAH’TAN KORK, KORKMUYORSAN KULDAN SAKIN.

Silivri Belediyesi eski Başkanı, AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Turan da konuşmasında belediye yönetimini eleştirdi. Haksız eleştirilere uğradıklarını belirten Turan, “Yaptığımız hizmetlerle Silivri çok iyi bir noktaya geldi. Biz Silivrimiz için gece gündüz çalıştık, hizmet ettik. Futbol sahasının ihalesini ve yer teslimi seçimlerden önce yaptık ama gönülleri ve kalpleri yetmedi bizi o açılışa çağırmaya. Milletvekilimiz Tülay Kaynarca da Silivri için gece gündüz çalışacak. Sizin ödediğiniz vergilerle yaptıkları işten maliyetli afişler yaptırıyorlar. Silivri’ye kim hizmet ederse O’na teşekkür ederiz. Belediye Başkanı “Silivri’yi uçurumun kenarından aldık” diyor, yalan söylüyor. Allah’tan kork, Allah’tan kork, korkmuyorsan kuldan sakın. Biz geldiğimizde Silivri hangi pozisyondaydı, hangi pozisyonda devrettik. Bu sokakların ne halde olduğunu hepiniz yaşıyordunuz, biliyordunuz. Hizmetin yeri ve adresi AK Parti’dir. 12 Haziran’da AK Parti’nin adayı Tülay Kaynarca’ya güçlü destek bekliyoruz” dedi.

 

SİLİVRİ’NİN HER YERİNDE EMEĞİMİZ, İMZAMIZ VAR

“I Love You Tülay” sloganları arasında konuşan AK Parti Bölgemiz Milletvekili Adayı Tülay Kaynarca da “Şu ana kadar gördüğüm en güzel tablolardan birisiyle karşılaşıyorum. Bakırköy, Eyüp ve Çatalca’daki yorgunluğumu burada üzerimden attım. Arife tarif gerekmiyor, Mimarsinan yine bize sahip çıkıyor.

AK Parti, 2002’de iktidar olduğu günden bu yana 2004-07-09 dahil her seçimde halkımızın teveccühüyle oylarımızı arttırarak iktidar olduk. Sizlerin bize duyduğu güven, bizim için çok değerli bir hazine. Silivri’nin her yerinde emeğimiz, imzamız var. Sizler AK Parti’nin yaptıklarına en yakın şahitlersiniz. Sizler Türkiye’de, Silivri’de yaşanan gerçeklere şahitsiniz. Artık Ankara’da bir kardeşiniz olacak” dedi. 

AK Parti heyeti, sevgi çemberini altından Seçim İrtibat Bürosu önündeki vatandaşlarla tek tek el sıkıştı, heyet yaklaşık yarım saatte alandan ayrılabildi.

 

YORUM EKLE

banner2250

banner2759

banner2588