banner2816

Bağımsız aday olmaya kadar verdim

Teoman Aydan, düzenlediği basın toplantısında milletvekili adaylığını açıkladı.

Bağımsız aday olmaya kadar verdim
banner2818

Cumhuriyet Halk Partisi eski İlçe Başkanı Teoman Aydan, düzenlediği basın toplantısında İstanbul 3. Bölge'den bağımsız milletvekili adayı olduğunu resmen açıkladı.Silivri Park Otel'de yerel medya mensupları ile bir araya gelen Aydan, aday olma sebeplerini anlattı.Teoman Aydan özetle şunları söyledi:“Bağımsız aday olmaya kadar verdim”Daha önce bir başka partinin ilçe başkanıydım. Siyasetten ayrıldım, yaşadığım tecrübeleri kafamda tartarak bir vicdan muhasebesi yaptım. Sonunda bağımsız aday olmaya kadar verdim. Niçin diğer partilerde yer almadım? Çünkü diğer partiler düzen partileridir. Ve hiçbirisinin diğerinden farkı yoktur. Bulunduğunuz ilçede bir ilçenin yönetimini ve siyasilerin davranışlarını algıladığınız zaman ülkenin yönetimini algılarsınız. Tabi biraz rantın yüksek olduğunu da anladığınız zaman film çok daha net olarak görebilirsiniz.

Biliyorsunuz ilçemizden örnekler verelim; bir belediye başkanı bütçenin dışında çok büyük paralar harcıyor. Bu paralar nereden geliyor? Bunun adına bağış diyorlar. Şöyle bir piyasada sorun; hiçbir işadamı canı gönülden belediyeye bağış vermez. Bunun adı düpedüz rüşvettir.Bu paralar baskıyla alınıyor. O baskılara maruz kalanlardan biri de benim. O nedenle bu soygun düzenine karşı inançla mücadele edeceğiz.Marmara Plaza'yı hepiniz biliyorsunuz. Oraya verilen yükseklik, aynı sırada benim yapmak istediğim inşaata verilmedi. Bu eşitsizliktir. Bu insan ayırmaktır. Bunu bana çok konuşup Özcan Işıklar'ı eleştirdiğim için yaptılar. Yasal yollara giderek şikayetçi oldum ancak İçişleri Bakanı soruşturma izni vermedi.

“İkbal beklentileri var”

Siyaset, taraf olma, tavır alma ve kavga etme yeridir. Ancak ilçe başkanlarımız Ankara'ya gittiklerinde ceket ilikliyorlar. Çünkü kendileri ile ilgili ikbal beklentileri var. Ama işte o zaman siz esir korkak olursunuz ve bunu olduğunuzu anladıkları anda sizin hakkınızı vermezler.Başbakan'ın Türkiye topraklarına bakış açısı rant üzerine dayanıyor. Bu rant da milyonlarca yılda oluşmuş tarım toprakları üzerinde. Ben köy çocuğuyum, bu verimli topraklar üzerinde taş binaların yükselmesi yüreğimi sızlatıyor. Eğer seçilerek TBMM'ye girebilirsem bütün bu anlattığım çarpıklıklarla tek başıma bile olsa mücadele etmekte kararlıyım

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2019, 14:26
YORUM EKLE

banner2759

banner2252

banner2588